EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32013R0654

Komisjoni rakendusmäärus (EL) nr 654/2013, 10. juuli 2013 , millega muudetakse määrust (EL) nr 185/2010 seoses ELi lennundusjulgestuse kontrollkaartidega, mida kasutatakse kolmanda riigi üksuste valideerimisel EMPs kohaldatav tekst

ELT L 190, 11.7.2013, p. 1–30 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 14/11/2015; mõjud tunnistatud kehtetuks 32015R1998

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2013/654/oj

11.7.2013   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 190/1


KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) nr 654/2013,

10. juuli 2013,

millega muudetakse määrust (EL) nr 185/2010 seoses ELi lennundusjulgestuse kontrollkaartidega, mida kasutatakse kolmanda riigi üksuste valideerimisel

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. märtsi 2008. aasta määrust (EÜ) nr 300/2008, mis käsitleb tsiviillennundusjulgestuse ühiseeskirju ja millega tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 2320/2002, (1) eriti selle artikli 4 lõiget 3,

ning arvestades järgmist:

(1)

Komisjoni 4. märtsi 2010. aasta määrus (EL) nr 185/2010, millega nähakse ette üksikasjalikud meetmed lennundusjulgestuse ühiste põhistandardite rakendamiseks, (2) sisaldab üksikasjalikke eeskirju ELi lennundusjulgestuse valideerimise kohta.

(2)

Kontrollikaart on vahend, mida ELi lennundusjulgestuse valideerija kasutab ELi/EMPsse suunduva lennukauba või -posti julgestustaseme hindamisel. Olemasolevatele kontrollkaartidele on ELi lennundusjulgestuse valideerimise korra täielikuks rakendamiseks vaja lisada kaks täiendavat kontrollkaarti.

(3)

Seepärast tuleb määrust (EL) nr 185/2010 vastavalt muuta.

(4)

Käesoleva määrusega ettenähtud meetmed on kooskõlas määruse (EÜ) nr 300/2008 artikli 19 lõike 1 kohaselt loodud tsiviillennundusjulgestuse komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Määruse (EL) nr 185/2010 lisa muudetakse vastavalt käesoleva määruse lisale.

Artikkel 2

Käesolev määrus jõustub selle Euroopa Liidu Teatajas avaldamise päeval.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 10. juuli 2013

Komisjoni nimel

president

José Manuel BARROSO


(1)  ELT L 97, 9.4.2008, lk 72.

(2)  ELT L 55, 5.3.2010, lk 1.


LISA

Määruse (EL) nr 185/2010 lisa muudetakse järgmiselt.

1)

Liite 6-C järele lisatakse järgmine liide:

LIIDE 6-C2

EUROOPA LIIDU POOLT LENNUNDUSJULGESTUSE VALDKONNAS VALIDEERITUD KOLMANDA RIIGI KOKKULEPPELISTE ESINDAJATE VALIDEERIMISE KONTROLLKAART

Kolmanda riigi üksustel on võimalus liituda ACC3 (kolmanda riigi lennuväljalt lennukaupa või -posti liitu vedav lennuettevõtja) turvalise tarneahelaga, taotledes ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi kokkuleppelise esindaja (RA3) staatust. RA3 on kolmandas riigis asuv kaupa käitlev üksus, mis on ELi lennundusjulgestuse valideerimise eeskirjade kohaselt valideeritud ja ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi kokkuleppelise esindajana heaks kiidetud.

RA3 peab tagama, et Euroopa Liitu suunduvate saadetiste suhtes on rakendatud julgestuskontrolli meetmeid, sealhulgas vajaduse korral läbivaatust, ning saadetisi on loata juurdepääsu eest kaitstud alates julgestuskontrolli meetmete kohaldamisest, kuni saadetise laadimiseni õhusõiduki pardale või muul viisil ACC3-le või teisele RA3-le üleandmiseni.

Määruses (EL) nr 185/2010 on sätestatud eeltingimused lennukauba või -posti vedamiseks ELi, (1) Islandile, Norrasse ja Šveitsi.

Kontrollkaart on vahend, mida ELi lennundusjulgestuse valideerija kasutab RA3 staatust taotleva üksuse poolt või tema vastutusel veetava ELi/EMPsse suunduva lennukauba või -posti (2) julgestustaseme hindamisel. Kontrollkaarti kasutatakse üksnes määruse (EL) nr 185/2010 lisa punkti 6.8.4.1 alapunktis b kindlaks määratud juhtudel. Kõnealuse lisa punkti 6.8.4.1 alapunktis a kindlaks määratud juhtudel kasutab ELi lennundusjulgestuse valideerija ACC3 kontrollkaarti.

Kui üksus on ELi lennundusjulgestuse valideerija hinnangul täitnud kontrollkaardil osutatud eesmärgid, esitatakse valideeritud üksusele valideerimisaruanne. Kõnealuses valideerimisaruandes märgitakse, et üksusele on antud ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi kokkuleppelise esindaja (RA3) staatus. RA3 saab aruannet kasutada ärisuhetes mis tahes ACC3-ga. Valideerimisaruande lahutamatuks osaks on vähemalt järgmised dokumendid:

a)

ELi lennundusjulgestuse valideerija allkirjastatud täidetud kontrollkaart (määruse (EL) 185/2010 lisa liide 6-C2), millele valideeritud üksus on vajaduse korral lisanud märkused;

b)

kohustuste deklaratsioon (määruse (EL) nr 185/2010 lisa liide 6-H2), mille on allkirjastanud valideeritud üksus;

c)

valideeritud üksusest sõltumatuse deklaratsioon (määruse (EL) nr 185/2010 lisa liide 11-A), mille on allkirjastanud ELi lennundusjulgestuse valideerija.

Valideerimisaruande terviklikkust tõendatakse lehekülgede nummerdamisega, ELi lennundusjulgestuse valideerimise kuupäevaga ning valideerija ja valideeritud üksuse initsiaalidega igal leheküljel. Valideerimisaruanne koostatakse inglise keeles, kui ei ole teisiti kokku lepitud.

5. osa (läbivaatus) ja 6. osa (kõrge ohutasemega kaup või post; HRCM) hinnatakse määruse (EL) nr 185/2010 lisa punktides 6.7 ja 6.8 esitatud nõuete alusel. Selliste osade puhul, mida ei saa hinnata määruse (EL) nr 185/2010 nõuete alusel, on põhistandarditeks rahvusvahelise tsiviillennunduse konventsiooni lisa 17 standardid ja soovituslikud tavad ning ICAO lennundusjulgestuse käsiraamatus sisalduvad juhendmaterjalid (piiratud kasutusega dokument nr 8973).

Kui ELi lennundusjulgestuse valideerija otsustab, et üksus ei ole täitnud kõnealusel kontrollkaardil osutatud eesmärke, esitatakse kõnealusele üksusele täidetud kontrollkaart, millel on märgitud puudused.

Kontrollkaardi täitmisega seotud märkused

1)

Kontrollkaardi kõik osad peavad olema täidetud. Teabe puudumist tuleb selgitada.

2)

Iga osa järel teeb ELi lennundusjulgestuse valideerija järelduse, kas ja missuguses ulatuses selle osa eesmärgid on täidetud.

1.   OSA

Valideeritud üksuse ja valideerija identifitseerimine

1.1.   

Valideerimise kuupäev(ad)

Palun kasutage täpset kuupäevaformaati, nt 01.10.2012 kuni 02.10.2012

pp/kk/aaaa

 

1.2.   

Varasema valideerimise kuupäev, kui see on asjakohane

pp/kk/aaaa

 

Võimaluse korral varasem RA3 registreerimisnumber

 

Võimaluse korral AEO sertifikaat / C-TPAT staatus / muud sertifikaadid

 

1.3.   

Teave lennundusjulgestuse valideerija kohta

Nimi

 

Äriühing/organisatsioon/ametiasutus

 

Kordumatu tähtnumbriline tunnus (UAI)

 

E-post

 

Telefoninumber koos rahvusvaheliste koodidega

 

1.4.   

Üksuse nimi

Nimi

 

Ettevõtja number (nt äriregistri registreerimisnumber, kui see on asjakohane)

 

Number/üksus/hoone

 

Tänav

 

Linn

 

Sihtnumber

 

Osariik (kui see on asjakohane)

 

Riik

 

Postkontori postkasti aadress, kui see on asjakohane

 

1.5.   

Organisatsiooni põhiaadress (kui see erineb valideeritava tegevuskoha aadressist)

Number/üksus/hoone

 

Tänav

 

Linn

 

Sihtnumber

 

Osariik (kui see on asjakohane)

 

Riik

 

Postkontori postkasti aadress, kui see on asjakohane

 

1.6.   

Äritegevuse liik – äritegevuse liike võib olla rohkem kui üks

a)

ainult lennukaup

b)

õhutransport ja muud transpordiliigid

c)

kaubaruumidega ekspediitor

d)

kaubaruumideta ekspediitor

e)

käitleja

f)

muu

 

1.7.   

Kas taotleja …?

a)

võtab vastu kaupa mõnelt teiselt kolmanda riigi kokkuleppeliselt esindajalt

 

b)

võtab vastu kaupa kolmanda riigi tuntud saatjalt

 

c)

võtab vastu kaupa kolmanda riigi esindaja teenuseid osutavalt kaubasaatjalt

 

d)

võtab vastu läbivaatusest vabastatud kaupa

 

e)

kohaldab kauba suhtes läbivaatust

 

f)

ladustab kaupa

 

g)

muu, täpsustada

 

1.8.   

Tegevuskoha töötajate ligikaudne arv

Number

 

1.9.   

Kolmandast riigist pärineva lennukauba/-posti julgestuse eest vastutava isiku nimi ja ametinimetus

Nimi

 

Ametinimetus

 

E-post

 

Telefoninumber koos rahvusvaheliste koodidega

 

2.   OSA

ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi kokkuleppelise esindaja töökorraldus ja kohustused

Eesmärk: mis tahes lennukaupa ega -posti ei veeta ELi/EMPsse ilma julgestuskontrolli meetmeid kohaldamata. RA3 poolt ACC3-le või teisele RA3-le kätte toimetatud kaupa ja posti võib julgestatud kauba või postina vastu võtta üksnes juhul, kui RA3 rakendab asjakohaseid julgestuskontrolli meetmeid. Selliste meetmete üksikasjad on esitatud käesoleva kontrollkaardi järgmistes osades.

RA3 kehtestab korra, millega tagatakse, et kogu ELi/EMPsse suunduva lennukauba ja -posti suhtes kohaldatakse asjakohaseid julgestuskontrolli meetmeid ning julgestatud kaup või post on kaitstud kuni ACC3-le või teisele RA3-le üleandmiseni. Julgestuskontrolli meetmete võtmisel kohaldatakse üht järgmistest:

a)

füüsiline läbivaatus, mis vastab standardile, mis on piisav selle tagamiseks, et saadetisse ei ole peidetud keelatud esemeid;

b)

muud julgestuskontrolli meetmed, mis on tarneahela julgestamise korra osa, millega tagatakse mõistlikkuse piires, et saadetisse ei ole peidetud keelatud esemeid, ning mida on kohaldanud teine RA3, KC3 või RA3 poolt määratud AC3.

Viide: punkt 6.8.3.

2.1.   

Kas üksus on kindlaks määranud julgestusprogrammi?

JAH või EI

 

Kui EI, liikuge kohe punkti 2.5 juurde

 

2.2.   

Üksuse julgestusprogramm

Kuupäev – kasutage täpset kuupäevaformaati pp/kk/aaaa

 

Versioon

 

Kas julgestusprogramm on üksuse asukohariigi pädevale asutusele esitatud ja/või sellelt heakskiidu saanud? Kui JAH, lisage kõnealuse korra kirjeldus

 

2.3.   

Kas julgestusprogramm hõlmab piisaval määral kontrollkaardil nimetatud elemente (osad 3–9)?

JAH või EI

 

Kui EI, kirjeldage, miks, ja esitage põhjused

 

2.4.   

Kas julgestusprogramm on lõplik, usaldusväärne ja terviklik?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

2.5.   

Kas üksus on seadnud sisse korra, millega tagatakse, et enne ACC3-le või teisele RA3-le üleandmist kohaldatakse lennukauba või -posti suhtes asjakohaseid julgestuskontrolli meetmeid?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kõnealuse korra kirjeldus

 

2.6.   

Kas üksus on seadnud sisse juhtimissüsteemi (nt vahendid, juhised), et tagada nõutavate julgestuskontrollimeetmete rakendamine?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage juhtimissüsteemi ja selgitage, kas pädev asutus on süsteemi heaks kiitnud, seda kontrollinud või osutab seda teenust.

 

Kui EI, selgitage, kuidas üksus tagab julgestuskontrolli meetmete rakendamise nõutaval viisil.

 

2.7.   

Järeldused ja üldised märkused kõnealuse korra usaldusväärsuse kohta.

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

3.   OSA

Personali töölevõtmine ja väljaõpe

Eesmärk: selleks et tagada nõutavate julgestuskontrolli meetmete rakendamine, tagab RA3 lennukauba või -posti suhtes julgestusmeetmete rakendamise usaldusväärsete ja pädevate töötajate poolt. Julgestatud lennukaubale juurdepääsu omavatel töötajatel peab olema oma ülesannete täitmiseks vajalik pädevus ja asjakohane väljaõpe.

Selleks kehtestab RA3 korra, millega tagatakse, et kõik töötajad (alalised, ajutised, töövahendusagentuuri vahendusel palgatud töötajad, autojuhid jne), kellel on vahetu ja saatjata juurdepääs sellisele lennukaubale/-postile, mille suhtes kohaldatakse või on kohaldatud julgestuskontrolli meetmeid,

a)

on läbinud esmase ja korduva töölevõtmise-eelse kontrolli ja/või taustakontrolli, mis vastavad vähemalt valideeritud RA3 valduse asukohajärgsete kohalike ametiasutuste nõuetele; ning

b)

on läbinud esmase ja korduva julgestusalase väljaõppe ning on teadlikud oma julgestusülesannetest kooskõlas valideeritud RA3 valduse asukohajärgsete kohalike ametiasutuste nõuetega.

Märkus

Taustakontroll tähendab isikusamasuse kindlakstegemist ja tema varasema tegevuse, sealhulgas võimalike kriminaalkaristuste kontrolli (kui see on seadusega lubatud), mis on osa hinnangust isiku sobivusele rakendada julgestuskontrolli meetmeid ja/või pääseda saatjata julgestuspiirangualadele (ICAO lisa 17 määratlus).

Töölevõtmise-eelse kontrolli käigus tehakse isikut tõendava dokumendi alusel kindlaks isikusamasus, vaadeldakse isiku töökogemust, haridust ja lünki eelneva viie aasta kohta ja nõutakse isikult sellise deklaratsiooni allkirjastamist, milles on märgitud andmed mis tahes kriminaalkaristuste kohta kõigis elukohariikides vähemalt viimasel viiel aastal (liidu määratlus).

Viide: punkt 6.8.3.1.

3.1.   

Kas on kehtestatud kord, millega tagatakse, et kõik töötajad, kellel on vahetu ja saatjata juurdepääs sellisele lennukaubale/-postile, mille suhtes on rakendatud julgestusmeetmeid, läbivad töölevõtmise-eelse kontrolli, mille käigus hinnatakse isiku tausta ja pädevust?

JAH või EI

 

Kui JAH, märkige töölevõtmise-eelse kontrolli käigus arvesse võetavate aastate arv ja kontrolli tegev üksus.

 

3.2.   

Kas selline kord hõlmab järgmist?

Taustakontroll

Töölevõtmise-eelne kontroll

Karistusregistri kontrollimine

Intervjuud

Muu (esitage andmed)

Selgitage kõnealuseid elemente, näidake, milline üksus viib neid ellu, ja vajaduse korral märkige eelnev arvessevõetav ajavahemik.

 

3.3.   

Kas on kehtestatud kord, millega tagatakse, et julgestuskontrolli meetmete kohapealse kohaldamise ja rakendamise järelevalve eest vastutav isik on läbinud töölevõtmise-eelse kontrolli, mille käigus on hinnatud isiku tausta ja pädevust?

JAH või EI

 

Kui JAH, märkige töölevõtmise-eelse kontrolli käigus arvesse võetavate aastate arv ja kontrolli tegev üksus.

 

3.4.   

Kas selline kord hõlmab järgmist?

Taustakontroll

Töölevõtmise-eelne kontroll

Karistusregistri kontrollimine

Intervjuud

Muu (esitage andmed)

Selgitage kõnealuseid elemente, näidake, milline üksus viib neid ellu, ja vajaduse korral märkige eelnev arvessevõetav ajavahemik.

 

3.5.   

Kas töötajad, kellel on vahetu ja saatjata juurdepääs sellisele lennukaubale/-postile, mille suhtes on rakendatud julgestusmeetmeid, läbivad julgestusalase väljaõppe, enne kui nad saavad saatjata juurdepääsu julgestatud lennukaubale/-postile?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage väljaõppe elemente ja kestust

 

3.6.   

Kas töötajad, kes võtavad lennukaupa/-posti vastu, kohaldavad selle suhtes läbivaatust ja/või tagavad saadetise puhul kaitsemeetmete rakendamise, on läbinud töökohaspetsiifilise väljaõppe?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage väljaõppe elemente ja kestust

 

3.7.   

Kas punktides 3.5 ja 3.6 osutatud töötajad saavad regulaarset korduvkoolitust?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage korduvkoolituse elemente ja sagedust

 

3.8.   

Järeldus: kas töötajate töölevõtu- ja väljaõppemeetmetega tagatakse, et kõik töötajad, kes omavad juurdepääsu sellisele lennukaubale/-postile, mille suhtes on kohaldatud julgestusmeetmeid, on nõuetekohaselt tööle võetud ja saanud väljaõppe tasemel, mis on piisav selleks, et kõnealused isikud teaksid oma julgestusalaseid kohustusi?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

4.   OSA

Saadetiste vastuvõtmine

Eesmärk: RA3 võib kaupa või posti vastu võtta teiselt RA3-lt, KC3-lt, AC3-lt või tundmatult saatjalt. RA3 seab sisse kauba ja posti vastuvõtmise korra, et teha kindlaks, kas saadetis tuleb turvalisest tarneahelast ning eeltoodust sõltuvalt tagab saadetise suhtes julgestusmeetmete kohaldamise.

RA3 võib pidada andmebaasi, milles on esitatud vähemalt järgmised andmed iga sellise kokkuleppelise esindaja või tuntud saatja kohta, kelle suhtes on kohaldatud ELi lennundusjulgestuse valideerimist kooskõlas punktiga 6.8.4.1 ja kellelt ta võtab ACC3-le kättetoimetamiseks vahetult vastu liitu veetavat kaupa või posti:

a)

äriühingu andmed, sealhulgas tegevuskoha aadress (bona fide);

b)

äritegevuse liik, v.a tundlik äriteave;

c)

kontaktandmed, sealhulgas julgestuse eest vastutava(te) isiku(te) kontaktandmed;

d)

ettevõtja registreerimisnumber, kui see on asjakohane;

e)

võimaluse korral valideerimisaruanne.

Viide: punktid 6.8.3.1 ja 6.8.4.3.

Märkus: RA3 võib AC3 staatust omavalt ettevõttelt julgestatud lennukaupa vastu võtta üksnes juhul, kui kõnealune RA3 on kõnealusele saatjale ise AC3 staatuse andnud ja vastutab asjaomase saatja kättetoimetatud kauba eest.

4.1.   

Kas saadetist vastu võttes teeb üksus kindlaks, kas see tuleb teiselt RA3-lt, KC3-lt AC3-lt või tundmatult saatjalt?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas?

 

4.2.   

Kas üksus on loonud ja peab andmebaasi, mis sisaldab teavet iga RA3, KC3 ja AC3 kohta, kellelt ta võtab vahetult vastu lennukaupa või -posti ACC3-le kättetoimetamiseks ja õhuteed pidi liitu vedamiseks?

JAH või EI

 

Kui JAH, täpsustage, millist teavet andmebaas sisaldab.

 

Kui EI, siis kuidas teab üksus, et kaup tuleb teiselt RA3-lt, KC3-lt või AC3-lt?

 

4.3.   

Kas üksus annab kaubasaatjatele AC3 staatuse?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage kõnealust korda ja seda, missuguseid tagatisi üksus kaubasaatjalt nõuab

 

4.4.   

Kas saadetist vastu võttes teeb üksus kindlaks, kas see suundub ELi/EMP lennujaama?

JAH või EI – selgitage

 

4.5.   

Kui JAH, kas üksus kohaldab kogu lennukauba või -posti suhtes samu julgestuskontrolli meetmeid, kui see suundub ELi/EMP lennujaama?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage kõnealust korda

 

4.6.   

Kas saadetist vastu võttes teeb üksus kindlaks, kas seda tuleb käsitada kõrge ohutasemega lennukauba ja -postina (HRCM) (vt määratlus 6. osas), sh selliste saadetiste puhul, mis toimetatakse kätte muud kui õhutransporti kasutades?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas?

Kirjeldage kõnealust korda

 

4.7.   

Kas sellise saadetise, mille suhtes on rakendatud julgestusmeetmeid, vastuvõtmisel teeb valideeritud üksus kindlaks, kas see on olnud kaitstud loata juurdepääsu ja/või rikkumise eest?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage (turvakleebised, lukud, kontroll jne)

 

4.8.   

Kas saadetist kätte toimetav isik peab esitama fotoga ametliku isikut tõendava dokumendi?

JAH või EI

 

4.9.   

Kas on sisse seatud kord läbivaatust vajavate saadetiste identifitseerimiseks?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis missugune?

 

4.10.   

Järeldus: kas vastuvõtmiskord on piisav, et teha kindlaks, kas ELi/EMP lennujaama suunduv lennukaup/-post tuleb turvalisest tarneahelast või tuleb selle suhtes kohaldada läbivaatust?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

5.   OSA

Läbivaatus

Eesmärk: kui RA3 võtab vastu kaupa ja posti, mis ei tule turvalisest tarneahelast, peab RA3 kõnealuste saadetiste suhtes kohaldama asjakohast läbivaatust enne, kui need ACC3-le julgestatud kaubana kätte toimetada võib. RA3 kehtestab korra, millega tagatakse, et ELi/EMPsse suunduv lennukaup ja -post, mis on ette nähtud ELi lennujaamas üleandmiseks, sealt läbi vedamiseks või seal maha laadimiseks, vaadatakse läbi ELi õigusaktides osutatud vahendeid või meetodeid kasutades piisaval määral, millega tagatakse mõistlikkuse piires, et kaup ega post ei sisalda keelatud esemeid.

Kui lennukauba või -posti vaatab läbi kolmanda riigi pädev asutus, märgib RA3 selle asjaolu ära ja täpsustab, kuidas nõuetekohane läbivaatus tagatakse.

Märkus: kuigi punktis 6.8.3.2 on sätestatud, et kuni 30. juunini 2014 peavad punktis 6.8.3.1 sätestatud läbivaatamisnõuded vastama vähemalt ICAO standarditele, võetakse ELi lennundusjulgestuse valideerimisel arvesse ELi läbivaatusnõudeid isegi siis, kui valideerimine toimub enne 1. juulit 2014.

Viide: punkt 6.8.3.

5.1.   

Kas läbivaatust teeb üksuse nimel muu üksus?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis:

kirjeldage selliste üksuste olemust ja esitage järgmised üksikasjad:

eraettevõte (teenuseosutaja)

riigiettevõte

riiklik läbivaatusüksus või -organ

muu

Kirjeldage valideeritud üksuse ja tema nimel läbivaatust tegeva üksuse vahelise kokkuleppe/lepingu olemust.

 

5.2.   

Milliseid lennukauba ja -posti läbivaatuse meetodeid kasutatakse?

Täpsustage, sh lisage lennukauba ja -posti läbivaatuseks kasutatavate seadmete üksikasjad (nt valmistaja, tüüp, tarkvaraversioon, standard, seerianumber jne) kõigi kasutatavate meetodite puhul.

 

5.3.   

Kas kasutatavad seadmed või meetodid (nt pommikoerad) on loetletud ELi, ECACi või TSA uusimas nõuetelevastavuse loetelus?

JAH või EI

 

Kui JAH, esitage üksikasjad

 

Kui EI, esitage seadmete heakskiitmise üksikasjad ja kuupäev ning mis tahes tõendid, et need vastavad ELis kehtivatele seadmestandarditele

 

5.4.   

Kas seadmeid kasutatakse vastavalt tootja juhistele/protseduuridele (CONOPS) ning testitakse ja hooldatakse korrapäraselt?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kõnealuse korra kirjeldus

 

5.5.   

Kas läbivaatuse käigus võetakse arvesse saadetise laadi?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage, kuidas tagatakse, et valitud läbivaatusmeetodit kasutatakse tasemel, millega tagatakse mõistlikkuse piires, et saadetisse ei ole peidetud keelatud esemeid

 

5.6.   

Kas on kehtestatud läbivaatusseadmete häire põhjuse kindlakstegemise kord? (Teatavate seadmete puhul (nt läbivalgustusseadmed) käivitab häire seadme kasutaja)

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kirjeldage häire põhjuse kindlakstegemise korda, millega mõistlikkuse piires tagatakse keelatud esemete puudumine saadetisest.

 

Kui EI, kirjeldage, mis juhtub saadetisega.

 

5.7.   

Kas mõned saadetised on läbivaatusest vabastatud?

JAH või EI

 

5.8.   

Kas on erandeid, mis ei vasta liidu loetelus toodule?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage üksikasjad

 

5.9.   

Kas juurdepääsu läbivaatusalale kontrollitakse selliselt, et üksnes volitustega ja koolitatud töötajatel on sellele juurdepääs?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kirjeldus

 

5.10.   

Kas on kehtestatud kvaliteedikontrollisüsteem ja/või julgestusmeetmete testimise kord?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kirjeldus

 

5.11.   

Järeldus: kas lennukaup/-post vaadatakse läbi otsuse 2010/774/EL punktis 6.2.1 loetletud vahendite või meetoditega piisaval tasemel, millega tagatakse mõistlikkuse piires, et kaup ega post ei sisalda keelatud esemeid?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjus

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

6.   OSA

Kõrge ohutasemega kaup või post (HRCM)

Eesmärk: saadetisi, mis on pärit kohtadest või mis antakse üle kohtades, mida EL käsitab kõrge ohutasemega kohana, või millel esineb nähtavaid rikkumise märke, käsitatakse kõrge ohutasemega kauba ja postina (HRCM). Sellised saadetised tuleb läbi vaadata vastavalt konkreetsetele juhistele. RA3 kehtestab korra, millega tagatakse, et ELi/EMPsse suunduv kõrge ohutasemega kaup ja post (HRCM) identifitseeritakse ja selle suhtes kohaldatakse asjakohaseid liidu õigusaktides kindlaks määratud julgestuskontrolli meetmeid.

ACC3, kellele RA3 lennukauba või -posti transportimiseks kätte toimetab, on volitatud edastama RA3-le värskeimat asjakohast teavet kõrge ohutasemega lähtekohtade kohta.

RA3 kohaldab samu julgestusmeetmeid, olenemata sellest, kas ta võtab vastu kõrge ohutasemega kaupa või posti lennuettevõtjalt või muude transpordiliikide kaudu.

Viide: punkt 6.7.

Märkus: ELi/EMPsse vedamiseks mõeldud kõrge ohutasemega kaubale ja postile (HRCM), mis on läbinud kõrge ohutasemega kauba suhtes kehtestatud nõuetele vastava julgestuskontrolli, antakse julgestusstaatus „SHR” (turvaline reisi-, kauba- ja postilennukite jaoks).

6.1.   

Kas julgestuskontrolli meetmete rakendamise eest vastutavad lennuettevõtja töötajad teavad, millist lennukaupa ja -posti tuleb käsitada kõrge ohutasemega kauba ja postina (HRCM)?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kirjeldus

 

6.2.   

Kas üksus on kehtestanud korra kõrge ohutasemega kauba ja posti identifitseerimiseks?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kirjeldus

 

6.3.   

Kas kõrge ohutasemega kauba ja posti suhtes kohaldatakse kõrge ohutasemega kauba ja posti läbivaatamise korda vastavalt ELi õigusaktidele?

JAH või EI

 

Kui EI, märkige kohaldatav kord

 

6.4.   

Kas pärast läbivaatust annab asjaomane üksus saadetisele julgestusstaatuse SHR ja märgib selle saadetisega kaasas olevatele dokumentidele või lisab eraldi deklaratsiooniga?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage, kuidas saadetisele julgestusstaatus antakse ja millise dokumendiga

 

6.5.   

Järeldus: kas üksuse kehtestatud kord on asjakohane ja piisav, et tagada kõrge ohutasemega kauba ja posti nõuetekohane käitlemine enne õhusõiduki pardale laadimist?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjus

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

7.   OSA

Julgestatud lennukauba ja -posti kaitsmine

Eesmärk: RA3 kehtestab korra, millega tagatakse, et ELi/EMPsse suunduvat lennukaupa ja/või -posti kaitstakse loata juurdepääsu ja/või mis tahes rikkumise eest alates julgestusläbivaatusest või muude julgestuskontrolli meetmete kohaldamisest või alates läbivaatusele või julgestuskontrolli meetmete kohaldamisele järgnevast vastuvõtmisest kuni õhusõidukisse laadimiseni või ACC3-le või teisele RA3-le üleandmiseni. Kui varem julgestusmeetmetele allutatud lennukauba ja -posti suhtes hiljem kaitsemeetmeid ei rakendata, ei või asjaomast saadetist õhusõiduki pardale laadida ega julgestatud lennukauba või -postina ACC3-le või teisele RA3-le üle anda.

Saadetise kaitse saab tagada eri viisil, nt füüsiliselt (tõkked, lukustatud ruumid jne), inimeste (patrullid, koolitatud personal jne) ja tehniliste lahenduste (videovalve, alarmsüsteemid jne) abil.

ELi/EMPsse suunduv julgestusmeetmetele allutatud lennukaup või -post tuleb eraldada julgestamata lennukaubast või -postist.

Viide: punkt 6.8.3.1.

7.1.   

Kas julgestusmeetmetele allutatud lennukauba ja -posti suhtes tagab kaitsemeetmete rakendamise valideeritud üksuse nimel muu üksus?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis:

kirjeldage selliste üksuste olemust ja esitage järgmised üksikasjad:

eraettevõte (teenuseosutaja)

riigiettevõte

riiklik läbivaatusüksus või -organ

muu

 

7.2.   

Kas on kehtestatud julgestuskontrolli- ja kaitsemeetmed, et hoida ära rikkumine läbivaatuse käigus?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kirjeldus

Kirjeldage, millist (milliseid) kaitsemeedet (-meetmeid) kasutatakse:

füüsilised meetmed (tara, tõke, tugeva konstruktsiooniga hoone jne);

inimestepõhised meetmed (patrullid jne);

tehnilised lahendused (videovalve, alarmsüsteem jne);

ning kirjeldage, kuidas need korraldatud on.

 

7.3.   

Kas julgestatud lennukaubale/-postile pääsevad ligi ainult selleks volitatud isikud?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kirjeldus

Kirjeldage, kuidas kõiki identifitseeritava ja julgestatud lennukauba/-posti juurdepääsupunkte (sh uksi ja aknaid) kontrollitakse.

 

7.4.   

Kas on kehtestatud kord tagamaks, et ELi/EMPsse suunduv lennukaup/-post, mille suhtes on kohaldatud julgestuskontrolli meetmeid, on kaitstud loata juurdepääsu eest alates sellele julgestusstaatuse andmise hetkest kuni õhusõidukisse laadimiseni või ACC3-le või teisele RA3-le üleandmiseni?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage kaitsemeetmeid (füüsilised, inimpõhised, tehnilised jne).

Täpsustage võimaluse korral samuti, kas hoone on tugeva konstruktsiooniga ja milliseid materjale on kasutatud.

 

Kui EI, esitage põhjused

 

7.5.   

Järeldused: kas saadetiste suhtes rakendatavad kaitsemeetmed on piisavad, et hoida ära ebaseaduslik tegevus?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjus

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

8.   OSA

Dokumentatsioon

Eesmärk: saadetise julgestusstaatus märgitakse kas elektrooniliselt või kirjalikult saatedokumentidesse, milleks on kas lennusaateleht, samaväärne postidokument või eraldi deklaratsioon. Julgestusstaatuse määrab RA3.

Viide: punkti 6.3.2.6 alapunkt d, punkt 6.8.3.4.

Märkus: julgestusstaatused on alljärgnevad:

—   „SPX”– turvaline reisi-, kauba- ja postilennukite jaoks, või

—   „SCO”– turvaline üksnes kauba- ja postilennukite jaoks, või

—   „SHR”– turvaline reisi-, kauba- ja postilennukite jaoks kooskõlas kõrge ohutasemega kauba ja posti suhtes kohaldatavate nõuetega.

8.1.   

Kas üksus kirjeldab saatedokumentides (nt lennusaatelehel) kauba staatust ja seda, kuidas see määrati?

JAH või EI

 

Kui EI, selgitage põhjuseid

 

8.2.   

Järeldus: kas dokumenteerimise kord on piisav tagamaks, et kauba või postiga on kaasas nõuetekohased saatedokumendid, milles on märgitud saadetise korrektne julgestusstaatus?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjus

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

9.   OSA

Saadetise transport

Eesmärk: lennukaup ja -post peab olema kaitstud loata juurdepääsu ja rikkumise eest alates sellele julgestusstaatuse andmise hetkest kuni õhusõiduki pardale laadimiseni või ACC3-le või teisele RA3-le üleandmiseni. See hõlmab saadetise kaitset selle transportimisel õhusõiduki pardale või ACC3-le või teisele RA3-le kättetoimetamiseks. Kui julgestusmeetmetele allutatud lennukauba ja -posti suhtes transpordi ajal kaitsemeetmeid ei rakendata, ei või asjaomast kauba- või postisaadetist õhusõidukisse laadida ega julgestusstaatusega saadetisena ACC3-le või teisele RA3-le üle anda.

Õhusõidukisse transportimise või ACC3-le või teisele RA3-le kättetoimetamise ajal vastutab julgestusmeetmetele allutatud saadetiste suhtes kaitsemeetmete rakendamise eest RA3. Kõnealune vastutus kehtib ka olukorras, kus RA3 nimel hoolitseb transpordi eest muu üksus, näiteks ekspediitor. Vastutus ei kehti olukorras, kus saadetiste transpordi eest vastutab ACC3 või teine RA3.

Viide: punkt 6.8.3.

9.1.   

Kuidas lennukaup/-post ACC3-le/teisele RA3-le kätte toimetatakse?

a)   

Kas valideeritud üksus transpordib saadetist ise?

JAH või EI

 

b)   

Kas saadetist transpordib teine RA3/ACC3?

JAH või EI

 

c)   

Kas valideeritud üksus kasutab alltöövõtja teenuseid?

JAH või EI

 

9.2.   

Kas lennukauba/-posti pakendi puhul on võimalik tuvastada rikkumist?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas?

 

9.3.   

Kas sõiduk pitseeritakse või lukustatakse enne saadetise transporti?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas?

 

9.4.   

Kui kasutatakse nummerdatud turvakleebiseid, siis kas juurdepääsu turvakleebistele kontrollitakse ja kas kleebiste numbrid märgitakse üles?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas?

 

9.5.   

Kas asjaomane veoettevõtja allkirjastab vajaduse korral veoettevõtja deklaratsiooni?

JAH või EI

 

9.6.   

Kas kaupa transportiva isiku suhtes kohaldatakse konkreetseid julgestuskontrolli meetmeid ja kas ta saab julgestusvalmiduskoolitust, enne kui talle antakse luba julgestatud lennukauba ja/või -posti transportimiseks?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage julgestuskontrolli meetmeid (töölevõtmise-eelne kontroll, taustakontroll jne) ja koolitust (julgestusvalmiduskoolitus jne).

 

9.7.   

Järeldus: kas meetmed on piisavad, et kaitsta lennukaupa/-posti loata juurdepääsu eest transpordi ajal?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

10.   OSA

Nõuetele vastavus

Eesmärk: pärast käesoleva kontrollkaardi eelneva üheksa osa hindamist peab ELi lennundusjulgestuse valideerija otsustama, kas kohapealse kontrolli tulemused kinnitavad julgestuskontrolli meetmete kohaldamist kooskõlas käesoleval kontrollkaardil ELi/EMPsse suunduva lennukauba/-posti puhul loetletud eesmärkidega.

Võimalik on jõuda kahe erineva järelduseni. Kui ELi lennundusjulgestuse valideerija otsustab, et kõnealune üksus

a)

on täitnud kontrollkaardil osutatud eesmärgid, esitab valideerija valideeritud üksusele valideerimisaruande originaali ja märgib aruandes, et kõnealusele üksusele antakse ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi kokkuleppelise esindaja staatus;

b)

ei ole täitnud kontrollkaardil osutatud eesmärke, ei lubata kõnealusel üksusel toimetada ELi/EMPsse suunduvat lennukaupa ja -posti ACC3-le või teisele RA3-le. Ta saab koopia täidetud kontrollkaardist, millel on märgitud puudused.

Üldiselt peab ELi lennundusjulgestuse valideerija otsustama, kas valideeritud üksus käitleb kaupa ja posti nii, et asjaomased saadetised võib ACC3-le või teisele RA3-le kättetoimetamise hetkel turvaliseks lugeda ning kooskõlas asjaomaste ELi õigusaktidega õhuteed pidi ELi/EMPsse vedada.

ELi lennundusjulgestuse valideerija peab meeles pidama, et hindamine lähtub üldisest eesmärgipõhisest järelevalvemetoodikast.

10.1.   

Üldine järeldus:

Hindamine (ja teavitamine)

(märkige õige variant)

Kui hinnang on „LÄBINUD”, siis käsitatakse üksust ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi kokkuleppelise esindajana (RA3).

Läbinud / mitte läbinud

Kui üldise hindamise tulemuseks on „mitte läbinud”, tuleb allpool loetleda tegevusvaldkonnad, mille puhul üksus ei ole saavutanud nõutavat julgestustaset või kus on ilmnenud konkreetsed puudujäägid. Lisaks sellele tuleb esitada soovitused nõutava taseme saavutamiseks ja hindamise läbimiseks vajalike kohanduste kohta.

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

Üksuse märkused

 

Valideerija nimi:

Kuupäev:

Allkiri:

LISA

Külastatud ja intervjueeritud isikute ja üksuste loetelu

Esitada üksuse nimi, kontaktisiku nimi ja külastuse või intervjuu kuupäev.

Üksuse nimi

Kontaktisiku nimi

Külastuse/intervjuu kuupäev

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2)

Liite 6-C3 järele lisatakse järgmine liide:

LIIDE 6-C4

EUROOPA LIIDU POOLT LENNUNDUSJULGESTUSE VALDKONNAS VALIDEERITUD KOLMANDA RIIGI TUNTUD SAATJATE VALIDEERIMISE KONTROLLKAART

Kolmanda riigi üksustel on võimalus liituda ACC3 (kolmanda riigi lennuväljalt lennukaupa või -posti liitu vedav lennuettevõtja) turvalise tarneahelaga, taotledes ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi tuntud saatja (KC3) staatust. KC3 on kolmandas riigis asuv kaupa käitlev üksus, mis on ELi lennundusjulgestuse valideerimise eeskirjade kohaselt valideeritud ja kolmanda riigi tuntud saatjana heaks kiidetud.

KC3 peab tagama, et liitu suunduvate saadetiste suhtes on kohaldatud julgestuskontrolli meetmeid ja saadetised on kaitstud loata juurdepääsu eest alates julgestuskontrolli meetmete võtmise hetkest kuni saadetise üleandmiseni ACC3-le või ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi kokkuleppelisele esindajale (RA3).

Lennukauba või -posti Euroopa Liitu (EL), Islandile, Norrasse ja Šveitsi vedamise eeltingimuste täitmine on nõutav määrusega (EL) nr 185/2010, mida on muudetud rakendusmäärusega (EL) nr 859/2011 ja komisjoni rakendusmäärusega (EL) nr 1082/2012 (3).

Kontrollikaart on vahend, mida ELi lennundusjulgestuse valideerija kasutab KC3 staatust taotleva üksuse poolt või tema vastutusel veetava ELi/EMPsse suunduva lennukauba või -posti julgestustaseme hindamisel. Kontrollikaarti kasutatakse üksnes määruse (EL) nr 185/2010 lisa punkti 6.8.4.1 alapunktis b kindlaks määratud juhtudel. Kõnealuse lisa punkti 6.8.4.1 alapunktis a kindlaks määratud juhtudel kasutab ELi lennundusjulgestuse valideerija ACC3 kontrollkaarti.

Kui üksus on ELi lennundusjulgestuse valideerija hinnangul täitnud kontrollkaardil osutatud eesmärgid, esitatakse valideeritud üksusele valideerimisaruanne. Kõnealuses valideerimisaruandes märgitakse, et üksusele antakse ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi tuntud saatja (KC3) staatus. KC3 saab aruannet kasutada ärisuhetes mis tahes ACC3-ga või RA3-ga. Valideerimisaruande lahutamatuks osaks on vähemalt:

a)

ELi lennundusjulgestuse valideerija allkirjastatud täidetud kontrollkaart (määruse (EL) nr 185/2010 lisa liide 6-C4) ja vajaduse korral valideeritud üksuse märkused selle kohta;

b)

kohustuste deklaratsioon (määruse (EL) nr 185/2010 lisa liide 6-H3), mille on allkirjastanud valideeritud üksus; ning

c)

valideeritud üksusest sõltumatuse deklaratsioon (määruse (EL) nr 185/2010 lisa liide 11-A), mille on allkirjastanud ELi lennundusjulgestuse valideerija.

Valideerimisaruande terviklikkust tõendatakse lehekülgede nummerdamisega, ELi lennundusjulgestuse valideerimise kuupäevaga ning valideerija ja valideeritud üksuse initsiaalidega igal leheküljel. Valideerimisaruanne koostatakse inglise keeles, kui ei ole teisiti kokku lepitud.

Osade puhul, mida ei saa hinnata määruse (EL) nr 185/2010 nõuete alusel, on põhistandarditeks rahvusvahelise tsiviillennunduse konventsiooni lisa 17 standardid ja soovituslikud tavad ning ICAO lennundusjulgestuse käsiraamatus sisalduvad juhendmaterjalid (dokument nr 8973 – piiratud).

Kui ELi lennundusjulgestuse valideerija otsustab, et üksus ei ole täitnud kõnealusel kontrollkaardil osutatud eesmärke, esitatakse kõnealusele üksusele täidetud kontrollkaart, millel on märgitud puudused.

Täitmisega seotud märkused

1)

Kontrollkaardi kõik osad peavad olema täidetud. Teabe puudumist tuleb selgitada.

2)

Iga osa järel teeb ELi lennundusjulgestuse valideerija järelduse, kas ja mis ulatuses selle osa eesmärgid on täidetud.

1.   OSA

Organisatsioon ja kohustused

1.1.   

Valideerimise kuupäev(ad)

Palun kasutage täpset kuupäevaformaati, nt 01.10.2012 kuni 02.10.2012

pp/kk/aaaa

 

1.2.   

Varasema valideerimise kuupäev, kui see on asjakohane

pp/kk/aaaa

 

Võimaluse korral varasem KC3 registreerimisnumber

 

Võimaluse korral AEO sertifikaat/C-TPAT staatus/muud sertifikaadid

 

1.3.   

Teave lennundusjulgestuse valideerija kohta

Nimi

 

Äriühing/organisatsioon/ametiasutus

 

Kordumatu tähtnumbriline tunnus (UAI)

 

E-post

 

Telefoninumber koos rahvusvaheliste koodidega

 

1.4.   

Üksuse nimi

Nimi

 

Ettevõtja number (nt äriregistri registreerimisnumber, kui see on asjakohane)

 

Number/üksus/hoone

 

Tänav

 

Linn

 

Sihtnumber

 

Osariik (kui see on asjakohane)

 

Riik

 

Postkontori postkasti aadress, kui see on asjakohane

 

1.5.   

Organisatsiooni põhiaadress (kui see erineb valideeritava tegevuskoha aadressist)

Number/üksus/hoone

 

Tänav

 

Linn

 

Sihtnumber

 

Osariik (kui see on asjakohane)

 

Riik

 

Postkontori postkasti aadress, kui see on asjakohane

 

1.6.   

Äritegevus(t)e laad – töödeldava kauba liigid

Milline on äritegevus(t)e laad – mis liiki kaupa taotleja valdustes töödeldakse?

 

1.7.   

Kas taotleja vastutusvaldkond on:

a)

tootmine;

b)

pakendamine;

c)

ladustamine;

d)

lähetamine;

e)

muu, palun täpsustage.

 

1.8.   

Tegevuskoha töötajate ligikaudne arv

Number

 

1.9.   

Kolmandast riigist pärineva lennukauba/-posti julgestuse eest vastutava isiku nimi ja ametinimetus

Nimi

 

Ametinimetus

 

E-post

 

Telefoninumber koos rahvusvaheliste koodidega

 

2.   OSA

ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi tuntud saatja töökorraldus ja kohustused

Eesmärk: mis tahes lennukaupa ega -posti ei veeta ELi/EMPsse ilma julgestuskontrolli meetmeid kohaldamata. KC3 poolt ACC3-le või RA3-le kätte toimetatud kaupa ja posti võib julgestatud kauba või postina vastu võtta üksnes juhul, kui KC3 rakendab asjakohaseid julgestuskontrolli meetmeid. Selliste meetmete üksikasjad on esitatud käesoleva kontrollkaardi järgmistes osades.

KC3 kehtestab korra, millega tagatakse, et kogu ELi/EMPsse suunduva lennukauba ja -posti suhtes kohaldatakse asjakohaseid julgestuskontrolli meetmeid ning julgestusmeetmetele allutatud kaup või post on kaitstud kuni ACC3-le või RA3-le üleandmiseni. Julgestuskontroll hõlmab meetmeid, millega tagatakse mõistlikkuse piires, et saadetisse ei ole peidetud keelatud esemeid.

Viide: punkt 6.8.3.

2.1.   

Kas üksus on kindlaks määranud julgestusprogrammi?

JAH või EI

 

Kui EI, liikuge kohe punkti 2.5 juurde

 

2.2.   

Üksuse julgestusprogrammi teave

Kuupäev – kasutage täpset kuupäevaformaati pp/kk/aaaa

 

Versioon

 

Kas julgestusprogramm on üksuse asukohariigi pädevale asutusele esitatud ja/või sellelt heakskiidu saanud? Kui JAH, lisage kõnealuse korra kirjeldus

 

2.3.   

Kas julgestusprogramm hõlmab piisaval määral kontrollkaardil nimetatud elemente (osad 4–11)?

JAH või EI

 

Kui EI, kirjeldage, miks, ja esitage põhjused

 

2.4.   

Kas julgestusprogramm on lõplik, usaldusväärne ja terviklik?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

2.5.   

Kas üksus on seadnud sisse korra, millega tagatakse, et enne ACC3-le või RA3-le üleandmist kohaldatakse ELi/EMPsse suunduva lennukauba või -posti suhtes asjakohaseid julgestuskontrollimeetmeid?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kõnealuse korra kirjeldus

 

2.6.   

Kas üksus on seadnud sisse juhtimissüsteemi (nt vahendid, juhised jne), et tagada nõutavate julgestuskontrollimeetmete rakendamine?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage juhtimissüsteemi ja selgitage, kas pädev asutus või muu üksus on kõnealuse süsteemi heaks kiitnud, seda kontrollinud või osutab seda teenust.

 

Kui EI, selgitage, kuidas üksus tagab julgestuskontrollimeetmete rakendamise nõutaval viisil.

 

2.7.   

Järeldused ja üldised märkused kõnealuse korra usaldusväärsuse kohta.

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

3.   OSA

Identifitseeritav lennukaup/-post („sihikulevõetavus”)

Eesmärk: teha kindlaks punkt (või koht), millest alates saab kaupa/posti identifitseerida lennukaubana/-postina. Sihikulevõetavus tähendab seda, et on võimalik hinnata, mis hetkest/kust alates saab kaupa/posti identifitseerida lennukaubana/-postina.

3.1.   

Tootmise, pakendamise, ladustamise, valimise, lähetamise ja mis tahes muu asjakohase etapi inspekteerimise abil tehakse kindlaks, kus ja kuidas muutub ELi/EMPsse suunduv lennukaup/-post sellisena identifitseeritavaks.

Kirjeldus

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

NB! 6.–9. osas tuleks esitada üksikasjalik teave identifitseeritava lennukauba/-posti kaitsmise kohta loata juurdepääsu või rikkumise eest.

4.   OSA

Personali töölevõtmine ja väljaõpe

Eesmärk: Selleks et tagada nõutavate julgestuskontrollimeetmete rakendamine, teeb KC3 lennukauba või -posti julgestamise ülesandeks usaldusväärsetele ja pädevatele töötajatele. Identifitseeritavale lennukaubale juurdepääsu omavatel töötajatel on oma ülesannete täitmiseks vajalik pädevus ja asjakohane väljaõpe.

Selleks kehtestab KC3 korra, millega tagatakse, et kõik töötajad (alalised, ajutised, töövahendusagentuuri vahendusel palgatud töötajad, autojuhid jne), kellel on vahetu ja saatjata juurdepääs sellisele lennukaubale/-postile, mille suhtes kohaldatakse või on kohaldatud julgestuskontrolli meetmeid,

a)

on läbinud esmase ja korduva töölevõtmise-eelse kontrolli ja/või taustakontrolli, mis vastavad vähemalt valideeritud KC3 valduse asukohajärgsete kohalike ametiasutuste nõuetele; ning

b)

on läbinud esmase ja korduva julgestusalase väljaõppe ning on teadlikud oma julgestusülesannetestkooskõlas valideeritud KC3 valduse asukohajärgsete kohalike ametiasutuste nõuetega.

Märkus

Taustakontroll tähendab isiku tuvastamist ja tema varasema tegevuse, sealhulgas võimalike kriminaalkaristuste (kui see on seadusega lubatud) kontrolli, mis on osa hinnangust isiku sobilikkusele võtta julgestuskontrollimeetmeid ja/või pääseda saatjata turvaaladele (ICAO lisa 17 määratlus).

Töölevõtmise-eelse kontrolli käigus tehakse isikut tõendava dokumendi alusel kindlaks isikusamasus, vaadeldakse isiku töökogemust, haridust ja lünki eelneva viie aasta kohta ja nõutakse isikult sellise deklaratsiooni allkirjastamist, milles on märgitud andmed mis tahes kriminaalkaristuste kohta kõigis elukohariikides vähemalt viimasel viiel aastal (liidu määratlus).

Viide: punkt 6.8.3.1.

4.1.   

Kas on kehtestatud kord, millega tagatakse, et kõik identifitseeritavale lennukaubale/-postile juurdepääsu omavad töötajad on läbinud töölevõtmise-eelse kontrolli, mille käigus on hinnatud nende tausta ja pädevust?

JAH või EI

 

Kui JAH, märkige töölevõtmise-eelse kontrolli käigus arvesse võetavate aastate arv ja kontrolli tegev üksus.

 

4.2.   

Kas selline kord hõlmab järgmist?

Taustakontroll

Töölevõtmise-eelne kontroll

Karistusregistri kontrollimine

Intervjuud

Muu (esitage andmed)

Selgitage kõnealuseid elemente, näidake, milline üksus viib neid ellu, ja vajaduse korral märkige eelnev arvessevõetav ajavahemik.

 

4.3.   

Kas on kehtestatud kord, millega tagatakse, et julgestuskontrolli meetmete kohapealse kohaldamise ja rakendamise järelevalve eest vastutav isik on läbinud töölevõtmise-eelse kontrolli, mille käigus on hinnatud isiku tausta ja pädevust?

JAH või EI

 

Kui JAH, märkige töölevõtmise-eelse kontrolli käigus arvesse võetavate aastate arv ja kontrolli tegev üksus.

 

4.4.   

Kas selline kord hõlmab järgmist?

Taustakontroll

Töölevõtmise-eelne kontroll

Karistusregistri kontrollimine

Intervjuud

Muu (esitage andmed)

Selgitage kõnealuseid elemente, näidake, milline üksus viib neid ellu, ja vajaduse korral märkige eelnev arvessevõetav ajavahemik.

 

4.5.   

Kas töötajad, kellel on juurdepääs identifitseeritavale lennukaubale/-postile, läbivad väljaõppe, enne kui nad saavad juurdepääsu identifitseeritavale lennukaubale/-postile?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage väljaõppe elemente ja kestust

 

4.6.   

Kas punktis 4.5 osutatud töötajad läbivad jätkuõppe?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage jätkuõppe elemente ja sagedust

 

4.7.   

Järeldus: kas töötajate töölevõtu- ja väljaõppemeetmetega tagatakse, et kõik ELi/EMPsse suunduvale identifitseeritavale lennukaubale/-postile juurdepääsu omavad töötajad on nõuetekohaselt tööle võetud ja saanud väljaõppe tasemel, mis on piisav selleks, et nad teaksid oma julgestusalaseid kohustusi?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

5.   OSA

Füüsiline julgeolek

Eesmärk: KC3 kehtestab korra, millega tagatakse, et ELi/EMPsse suunduv identifitseeritav lennukaup ja/või -post on kaitstud loata juurdepääsu ja/või mis tahes rikkumise eest. Kui kõnealune kaup või post ei ole kaitstud, ei saa seda ACC3-le või RA3-le julgestatud kauba või postina kätte toimetada.

Üksus peab näitama, kuidas tema asukohta või valdusi kaitstakse ning demonstreerima, et kasutusel on asjakohane juurdepääsukontrolli kord. Oluline on, et kontrollitakse juurdepääsu alale, kus identifitseeritavat lennukaupa/-posti töödeldakse või ladustatakse. Kõik uksed, aknad ja muud juurdepääsupunktid ELi/EMPsse suunduvale julgestatud lennukaubale/-postile peavad olema julgestatud või kontrollitava juurdepääsuga.

Füüsilised julgestusmeetmed võivad hõlmata järgmisi meetmeid (kuid ei piirdu nendega):

füüsilised takistused, nt tarad või tõkked;

häireseadmetel ja/või videovalvel põhinevad tehnilised lahendused;

inimestepõhised julgestusmeetmed, nt järelevalve eest vastutav personal.

Viide: punkt 6.8.3.1.

5.1.   

Kas kõikides identifitseeritava lennukauba/-posti juurdepääsupunktides kontrollitakse juurdepääsu ja kas luba juurdepääsuks antakse ainult volitatud isikutele?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas juurdepääsu kontrollitakse? Selgitage ja kirjeldage süsteemi. Valida võib mitu vastusevarianti.

julgestustöötajate abil;

muu personali abil;

isikute alale juurdepääsu loa manuaalne kontrollimine;

elektroonilised juurdepääsu kontrollimise süsteemid;

muu (täpsustada).

 

Kui JAH, siis kuidas tehakse kindlaks, et isikul on alale sisenemise luba? Selgitage ja kirjeldage süsteemi. Valida võib mitu vastusevarianti.

äriühingu isikutunnistuse kasutamine;

muud liiki isikutunnistuse (nt passi või juhiloa) kasutamine;

juurdepääsuloaga isikute nimekiri, mida kasutavad (julgestus)töötajad;

elektrooniline volitussüsteem, nt kiibipõhine;

võtmete või juurdepääsukoodide jagamine üksnes volitatud isikutele;

muu (täpsustada)

 

5.2.   

Kas kõik juurdepääsupunktid identifitseeritavale lennukaubale/-postile on julgestatud? Silmas on peetud ka juurdepääsupunkte, mis ei ole pidevalt kasutuses ja punkte, mida ei kasutata tavaliselt juurdepääsuks (nt aknad).

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas on need punktid julgestatud? Selgitage ja kirjeldage süsteemi. Valida võib mitu vastusevarianti.

Julgestustöötajate valve;

elektroonilised juurdepääsu kontrollimise süsteemid, mis võimaldavad juurdepääsu ühele isikule korraga;

tõkked, nt luugid või lukud;

videovalvesüsteem;

sissetungijate avastamise süsteem.

 

5.3.   

Kas kasutusel on täiendavaid meetmeid valduste üldise turvalisuse parandamiseks?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis selgitage ja kirjeldage meetmeid.

Tarad või tõkked;

videovalvesüsteem;

sissetungijate avastamise süsteem;

valve ja patrullid;

muu (täpsustada).

 

5.4.   

Kas hoone on tugeva konstruktsiooniga?

JAH või EI

 

5.5.   

Järeldus: kas üksuse võetud meetmed on piisavad, et takistada loata juurdepääsu tegevuskoha ja valduste nendele osadele, kus identifitseeritavat ELi/EMPsse suunduvat lennukaupa/-posti töödeldakse või ladustatakse?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

6.   OSA

Tootmine

Eesmärk: KC3 kehtestab korra, millega tagatakse, et ELi/EMPsse suunduv identifitseeritav lennukaup ja/või -post on tootmisprotsessi jooksul kaitstud loata juurdepääsu ja/või mis tahes rikkumise eest. Kui kõnealune kaup või post ei ole kaitstud, ei saa seda ACC3-le või RA3-le julgestatud kauba või postina kätte toimetada.

Üksus peab tõendama, et tootmisalale juurdepääsu kontrollitakse ja tootmisprotsessi jälgitakse. Kui toodet saab tootmise käigus identifitseerida ELi/EMPsse suunduva lennukauba/-postina, peab üksus tõendama, et on võetud meetmed lennukauba/-posti kaitsmiseks loata juurdepääsu või rikkumise eest kõnealuses etapis.

Vastake järgmistele küsimustele, kui toodet on võimalik tootmisprotsessi jooksul identifitseerida ELi/EMPsse suunduva lennukaubana/-postina.

6.1.   

Kas juurdepääsu tootmisalale kontrollitakse ja juurdepääs võimaldatakse üksnes asjaomase loaga isikutele?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas juurdepääsu kontrollitakse ja asjaomase loata isikute puhul piiratakse?

 

6.2.   

Kas tootmisprotsessi jälgitakse?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kirjeldage järelevalvemeetmeid

 

6.3.   

Kas on sisse seatud kontrollimeetmed toote rikkumise takistamiseks tootmisetapis?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kirjeldus

 

6.4.   

Järeldus: kas üksuse võetud meetmed on piisavad, et kaitsta identifitseeritavat ELi/EMPsse suunduvat lennukaupa/-posti loata juurdepääsu või rikkumise eest tootmise ajal?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

7.   OSA

Pakendamine

Eesmärk: KC3 kehtestab korra, millega tagatakse, et ELi/EMPsse suunduv identifitseeritav lennukaup ja/või -post on pakendamisprotsessi jooksul kaitstud loata juurdepääsu ja/või mis tahes rikkumise eest. Kui kõnealune kaup või post ei ole kaitstud, ei saa seda ACC3-le või RA3-le julgestatud kauba või postina kätte toimetada.

Üksus peab tõendama, et pakendamisalale juurdepääsu kontrollitakse ja pakendamisprotsessi jälgitakse. Kui toodet saab pakendamise käigus identifitseerida ELi/EMPsse suunduva lennukauba/-postina, peab üksus tõendama, et on võetud meetmed lennukauba/-posti kaitsmiseks loata juurdepääsu või rikkumise eest kõnealuses etapis. Kõik valmistooted tuleb enne pakendamist üle kontrollida.

Vastake järgmistele küsimustele, kui toodet on võimalik pakendamisprotsessi jooksul identifitseerida ELi/EMPsse suunduva lennukaubana/-postina.

7.1.   

Kas juurdepääsu pakendamisalale kontrollitakse ja juurdepääs võimaldatakse üksnes asjaomase loaga isikutele?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas juurdepääsu kontrollitakse ja asjaomase loata isikute puhul piiratakse?

 

7.2.   

Kas pakendamisprotsessi jälgitakse?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kirjeldage järelevalvemeetmeid

 

7.3.   

Kas on sisse seatud kontrollimeetmed toote rikkumise takistamiseks pakendamisetapis?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kirjeldus

 

7.4.   

Lõpliku välispakendi kirjeldus

a)   

Kas lõplik välispakend on vastupidav?

JAH või EI

 

Kirjeldus

 

b)   

Kas lõpliku välispakendi puhul on võimalik tuvastada rikkumist?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kirjeldage, millist protsessi kasutatakse pakendi rikkumise tuvastatavuse tagamiseks (nt nummerdatud turvakleebised, eritemplid või turvateip jne).

 

Kui EI, siis kirjeldage, milliseid kaitsemeetmeid kasutatakse saadetiste terviklikkuse tagamiseks.

 

7.5.   

Järeldus: kas üksuse võetud meetmed on piisavad, et kaitsta identifitseeritavat ELi/EMPsse suunduvat lennukaupa/-posti loata juurdepääsu või rikkumise eest pakendamise ajal?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

8.   OSA

Ladustamine

Eesmärk: KC3 kehtestab korra, millega tagatakse, et ELi/EMPsse suunduv identifitseeritav lennukaup ja/või -post on ladustamise ajal kaitstud loata juurdepääsu ja/või mis tahes rikkumise eest. Kui kõnealune kaup või post ei ole kaitstud, ei saa seda ACC3-le või RA3-le julgestatud kauba või postina kätte toimetada.

Üksus peab tõendama, et juurdepääsu ladustamisalale kontrollitakse. Kui toodet saab ladustamise käigus identifitseerida ELi/EMPsse suunduva lennukauba/-postina, peab üksus tõendama, et on võetud meetmed lennukauba/-posti kaitsmiseks loata juurdepääsu või rikkumise eest kõnealuses etapis.

Vastake järgmistele küsimustele, kui toodet on võimalik ladustamisprotsessi jooksul identifitseerida ELi/EMPsse suunduva lennukaubana/-postina.

8.1.   

Kas juurdepääsu ladustamisalale kontrollitakse ja juurdepääs võimaldatakse üksnes asjaomase loaga isikutele?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas juurdepääsu kontrollitakse ja asjaomase loata isikute puhul piiratakse?

 

8.2.   

Kas lõplikku ja pakendatud lennukaupa/-posti ladustatakse turvaliselt ja kas seda kontrollitakse rikkumise tuvastamiseks?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kirjeldus

 

Kui EI, siis kirjeldage, kuidas üksus tagab lõpliku ja pakendatud lennukauba/-posti kaitse loata juurdepääsu ja mis tahes rikkumise eest.

 

8.3.   

Järeldus: kas üksuse võetud meetmed on piisavad, et kaitsta identifitseeritavat ELi/EMPsse suunduvat lennukaupa/-posti loata juurdepääsu või rikkumise eest ladustamise ajal?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

9.   OSA

Lähetamine

Eesmärk: KC3 kehtestab korra, millega tagatakse, et ELi/EMPsse suunduv identifitseeritav lennukaup ja/või -post on lähetamisprotsessi jooksul kaitstud loata juurdepääsu ja/või mis tahes rikkumise eest. Kui kõnealune kaup või post ei ole kaitstud, ei saa seda ACC3-le või RA3-le julgestatud kauba või postina kätte toimetada.

Üksus peab tõendama, et juurdepääsu lähetamisalale kontrollitakse. Kui toodet saab lähetamise käigus identifitseerida ELi/EMPsse suunduva lennukauba/-postina, peab üksus tõendama, et on võetud meetmed lennukauba/-posti kaitsmiseks loata juurdepääsu või rikkumise eest kõnealuses etapis.

Vastake järgmistele küsimustele, kui toodet on võimalik lähetamisprotsessi jooksul identifitseerida ELi/EMPsse suunduva lennukaubana/-postina.

9.1.   

Kas juurdepääsu lähetamisalale kontrollitakse ja juurdepääs võimaldatakse üksnes asjaomase loaga isikutele?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas juurdepääsu kontrollitakse ja asjaomase loata isikute puhul piiratakse?

 

9.2.   

Kellel on juurdepääs lähetamisalale? Valida võib mitu vastusevarianti.

üksuse töötajatel;

autojuhtidel;

külastajatel;

töövõtjatel;

muud (täpsustada).

 

9.3.   

Kas lähetamisprotsessi jälgitakse?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kirjeldage järelevalvemeetmeid

 

9.4.   

Kas on sisse seatud kontrollimeetmed toote rikkumise takistamiseks lähetamisalal?

JAH või EI

 

Kui JAH, lisage kirjeldus

 

9.5.   

Järeldus: kas üksuse võetud meetmed on piisavad, et kaitsta identifitseeritavat ELi/EMPsse suunduvat lennukaupa/-posti loata juurdepääsu või rikkumise eest lähetamisprotsessi ajal?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

10.   OSA

Saadetised muudest allikatest

Eesmärk: KC3 kehtestab korra, millega tagatakse, et ACC3-le või RA3-le ei edastata julgestatud kauba või postina saadetisi, mis ei pärine KC3-lt endalt.

KC3 võib edastada RA3-le või ACC3-le saadetisi, mis ei pärine temalt endalt, juhul kui

a)

need on eraldatud temalt pärinevatest saadetistest ning

b)

nende päritolu on selgelt märgitud saadetisele või sellega kaasas olevatele dokumentidele.

RA3 või ACC3 peab kõik sellised saadetised enne õhusõiduki pardale laadimist läbi vaatama.

10.1.   

Kas üksus võtab vastu mis tahes teiselt üksuselt pärinevaid kauba- või postisaadetisi, mis on ette nähtud õhuveoks?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas hoitakse kõnealuseid saadetisi eraldi äriühingu enda kaubast või postist ja kuidas neid kokkuleppelise esindaja/veoettevõtja jaoks identifitseeritakse?

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused.

 

11.   OSA

Transport

Eesmärk: KC3 kehtestab korra, millega tagatakse, et ELi/EMPsse suunduv identifitseeritav lennukaup ja/või -post on transpordi ajal kaitstud loata juurdepääsu ja/või mis tahes rikkumise eest. Kui kõnealune kaup või post ei ole kaitstud, ei saa ACC3 või RA3 seda julgestatud kauba või postina vastu võtta.

Transpordi ajal vastutab KC3 julgestatud saadetiste kaitsmise eest. Kõnealune vastutus kehtib ka olukorras, kus KC3 nimel hoolitseb transpordi eest muu üksus, näiteks ekspediitor. Vastutus ei kehti olukorras, kus saadetiste transpordi eest vastutab ACC3 või RA3.

Vastake järgmistele küsimustele, kui toodet on võimalik transportimise ajal identifitseerida ELi/EMPsse suunduva lennukaubana/-postina.

11.1.   

Kuidas lennukaup/-post ACC3-le või RA3-le kätte toimetatakse?

a)   

Kas valideeritud üksus transpordib saadetist ise?

JAH või EI

 

b)   

Kas transpordi eest hoolitseb RA3/ACC3?

JAH või EI

 

c)   

Kas valideeritud üksus kasutab töövõtja teenuseid?

JAH või EI

 

11.2.   

Kas lennukauba/-posti pakendi puhul on võimalik tuvastada rikkumist?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas?

 

11.3.   

Kas sõiduk pitseeritakse või lukustatakse enne transporti?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas?

 

11.4.   

Kui kasutatakse nummerdatud turvakleebiseid, siis kas juurdepääsu turvakleebistele kontrollitakse ja kas kleebiste numbrid märgitakse üles?

JAH või EI

 

Kui JAH, siis kuidas?

 

11.5.   

Kas asjaomane veoettevõtja allkirjastab vajaduse korral veoettevõtja deklaratsiooni?

JAH või EI

 

11.6.   

Kas kaupa transportiva isiku suhtes kohaldatakse konkreetseid julgestuskontrolli meetmeid ja kas ta saab julgestusvalmiduskoolitust, enne kui talle antakse luba julgestatud lennukauba ja/või -posti transportimiseks?

JAH või EI

 

Kui JAH, kirjeldage julgestuskontrolli meetmeid (töölevõtmise-eelne kontroll, taustakontroll jne) ja koolitust (julgestusvalmiduskoolitus jne).

 

11.7.   

Järeldus: kas meetmed on piisavad, et kaitsta lennukaupa/-posti loata juurdepääsu eest transpordi ajal?

JAH või EI

 

Kui EI, esitage põhjused

 

Üksuse märkused

 

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

12.   OSA

Nõuetele vastavus

Eesmärk: Pärast käesoleva kontrollkaardi eelneva üheteistkümne osa hindamist peab ELi lennundusjulgestuse valideerija otsustama, kas kohapealse kontrolli tulemused kinnitavad julgestuskontrolli meetmete kohaldamist kooskõlas käesoleval kontrollkaardil ELi/EMPsse suunduva lennukauba/-posti puhul loetletud eesmärkidega.

Võimalik on jõuda kahe erineva järelduseni. Kui ELi lennundusjulgestuse valideerija otsustab, et kõnealune üksus

a)

on täitnud kontrollkaardil osutatud eesmärgid, esitab valideerija valideeritud üksusele valideerimisaruande originaali ja märgib aruandes, et kõnealusele üksusele antakse ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi tuntud saatja (KC3) staatus;

b)

ei ole täitnud käesoleval kontrollkaardil osutatud eesmärke, ei lubata kõnealusel üksusel toimetada ELi/EMPsse suunduvat lennukaupa ja -posti ACC3-le või RA3-le, kui volitatud osapool ei ole seda läbi vaadanud. Ta saab koopia täidetud kontrollkaardist, millel on märgitud puudused.

Üldiselt peab ELi lennundusjulgestuse valideerija otsustama, kas valideeritud üksus menetleb kaupa ja posti nii, et kõnealuse üksuse käideldud saadetised võib ACC3-le või RA3-le kättetoimetamise hetkel turvaliseks lugeda ning asjaomaseid kohaldatavaid ELi õigusakte järgides õhusõidukiga ELi/EMPsse vedada.

ELi lennundusjulgestuse valideerija peab meeles pidama, et hindamine lähtub üldisest eesmärgipõhisest järelevalvemetoodikast.

12.1.   

Üldine järeldus:

Hindamine (ja teavitamine)

(märkige õige variant)

Kui hinnang on „LÄBINUD”, siis käsitatakse üksust ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi tuntud saatjana (KC3).

Läbinud / mitte läbinud

Kui üldise hindamise tulemuseks on „mitte läbinud”, tuleb allpool loetleda valdkonnad, mille puhul saatja ei ole saavutanud nõutavat julgestustaset või kus on ilmnenud konkreetsed puudujäägid. Lisaks sellele tuleb esitada soovitused nõutava taseme saavutamiseks ja hindamise läbimiseks vajalike kohanduste kohta.

ELi lennundusjulgestuse valideerija märkused

 

Üksuse märkused

 

Valideerija nimi:

Kuupäev:

Allkiri:

LISA

Külastatud ja intervjueeritud isikute ja üksuste loetelu

Esitada üksuse nimi, kontaktisiku nimi ja külastuse või intervjuu kuupäev.

Üksuse nimi

Kontaktisiku nimi

Külastuse/intervjuu kuupäev

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3)

Liite 6-H1 järele lisatakse järgmised liited:

LIIDE 6-H2

KOHUSTUSTE DEKLARATSIOON – EUROOPA LIIDU POOLT LENNUNDUSJULGESTUSE VALDKONNAS VALIDEERITUD KOLMANDA RIIGI KOKKULEPPELISED ESINDAJAD (RA3)

Võtan [RA3 nimi] nimel teadmiseks järgmise.

Käesoleva aruandega tehakse kindlaks ELi/EMPsse suunduva lennukaubaga seotud tegevuse suhtes kohaldatav julgestustase vastavalt kontrollkaardil loetletud või sellel osutatud julgestusstandarditele.

[RA3 nimi] saab ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi kokkuleppelise esindaja (RA3) staatuse siis, kui liidu kokkuleppeliste esindajate ja tuntud saatjate andmebaasi kantud ELi lennundusjulgestuse valideerija on edukalt läbi viinud ELi lennundusjulgestuse valideerimise ja andnud üksusele hinnangu „LÄBINUD”.

Kui aruanne näitab, et selles osutatud julgestusmeetmeid ei täideta, tuleks üksuse [RA3 nimi] asjaomasele tegevuskohale varem antud RA3 staatus tühistada, mis tähendab, et edaspidi on üksusel [RA3 nimi] keelatud ELi/EMPsse suunduvat lennukaupa või -posti ACC3-le või teisele RA3-le toimetada.

Aruanne kehtib viis aastat ja aegub seega hiljemalt …

Kinnitan [RA3 nimi] nimel, et:

a)

[RA3 nimi] nõustub asjakohaste järelmeetmetega, mille eesmärk on jälgida aruandega kinnitatud standardite järgimist;

b)

mis tahes muutus [RA3 nimi] tegevuses, mis ei eelda uuesti valideerimist täies ulatuses, märgitakse esialgsesse aruandesse ning teave lisatakse nii, et varasem teave jääb nähtavaks. See võib hõlmata järgmisi muudatusi:

1)

julgestuse eest tehakse üldiselt vastutavaks muu isik kui määruse (EL) nr 185/2010 liite 6-C2 punktis 1.8 nimetatud isik;

2)

mis tahes muudatused seoses tegevuskoha või korraga, mis tõenäoliselt mõjutavad märkimisväärselt julgestust;

c)

kui [RA3 nimi] lõpetab tegevuse, ei tegele enam lennukauba/-postiga või ei ole enam võimeline kohaldama meetmeid, mida käesoleva valideerimise käigus hinnati, teatab [RA3 nimi] sellest igale ACC3-le ja RA3-le, kellele ta julgestatud lennukaupa ja/või -posti kätte toimetab;

d)

[RA3 nimi] säilitab julgestustaseme, mis on kinnitatud käesoleva aruandega kui käesoleval kontrollkaardil osutatud eesmärkidega kooskõlas olev, ning vajaduse korral rakendab ja kohaldab kuni [RA3 nimi] tegevuse järgmise valideerimiseni mis tahes täiendavaid julgestusmeetmeid, mis on nõutavad RA3 staatuse saamiseks, kui leiti, et julgestusstandardid ei ole piisavad.

Võtan [RA3 nimi] nimel käesoleva deklaratsiooni eest täieliku vastutuse.

Nimi:

Ametikoht äriühingus:

Kuupäev:

Allkiri:

LIIDE 6-H3

KOHUSTUSTE DEKLARATSIOON – EUROOPA LIIDU POOLT LENNUNDUSJULGESTUSE VALDKONNAS VALIDEERITUD KOLMANDA RIIGI TUNTUD SAATJA (KC3)

Võtan [KC3 nimi] nimel teadmiseks järgmise.

Käesoleva aruandega tehakse kindlaks ELi/EMPsse suunduva (4) lennukaubaga seotud tegevuse suhtes kohaldatav julgestustase vastavalt kontrollkaardil loetletud või sellel osutatud julgestusstandarditele (5).

[KC3 nimi] saab ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi tuntud saatja (KC3) staatuse siis, kui liidu kokkuleppeliste esindajate ja tuntud saatjate andmebaasi kantud ELi lennundusjulgestuse valideerija on edukalt läbi viinud ELi lennundusjulgestuse valideerimise ja andnud üksusele hinnangu „LÄBINUD”.

Kui aruanne näitab, et selles osutatud julgestusmeetmeid ei täideta, võib sellega kaasneda üksuse [KC3 nimi] asjaomase tegevuskoha jaoks varem omandatud KC3 staatuse tühistamine, mis tähendab seda, et edaspidi on üksusel [KC3 nimi] keelatud ELi/EMPsse suunduvat lennukaupa või -posti ACC3-le või ELi poolt lennundusjulgestuse valdkonnas valideeritud kolmanda riigi kokkuleppelisele esindajale (RA3) toimetada.

Aruanne kehtib viis aastat ja aegub seega hiljemalt …

Kinnitan [KC3 nimi] nimel, et:

a)

[KC3 nimi] nõustub asjakohaste järelmeetmetega, mille eesmärk on jälgida aruandega kinnitatud standardite järgimist;

b)

mis tahes muutus [KC3 nimi] tegevuses, mis ei eelda uuesti valideerimist täies ulatuses, märgitakse esialgsesse aruandesse ning teave lisatakse nii, et varasem teave jääb nähtavaks. See võib hõlmata järgmisi muudatusi:

1)

julgestuse eest tehakse üldiselt vastutavaks muu isik kui määruse (EL) nr 185/2010 liite 6-C4 punktis 1.9 nimetatud isik;

2)

mis tahes muudatused seoses tegevuskoha või korraga, mis tõenäoliselt mõjutavad märkimisväärselt julgestust;

c)

kui [KC3 nimi] lõpetab tegevuse, ei tegele enam lennukauba/-postiga või ei ole enam võimeline kohaldama meetmeid, mida käesoleva valideerimise käigus hinnati, teatab [KC3 nimi] sellest igale ACC3-le ja RA3-le, kellele ta julgestatud lennukaupa ja/või -posti kätte toimetab;

d)

[KC3 nimi] säilitab julgestustaseme, mis on kinnitatud käesoleva aruandega kui käesoleval kontrollkaardil osutatud eesmärkidega kooskõlas olev, ning vajaduse korral rakendab ja kohaldab kuni [KC3 nimi] tegevuse järgmise valideerimiseni mis tahes täiendavaid julgestusmeetmeid, mis on nõutavad KC3 staatuse saamiseks, kui leiti, et julgestusstandardid ei ole piisavad.

Võtan [KC3 nimi] nimel käesoleva deklaratsiooni eest täieliku vastutuse.

Nimi:

Ametikoht äriühingus:

Kuupäev:

Allkiri:


(1)  Euroopa Liidu liikmesriigid: Austria, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Hispaania, Horvaatia, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Madalmaad, Malta, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi Vabariik, Ungari, Ühendkuningriik.

(2)  ELi/EMPsse saabuvat lennukaupa/-posti vedav õhusõiduk tähendab käesoleval valideerimise kontrollkaardil ELi, Islandile, Norrasse ja Šveitsi saabuvat lennukaupa/-posti vedavat õhusõidukit”.

(3)  ELT L 324, 22.11.2012, lk 25.”

(4)  Austrias, Belgias, Bulgaarias, Eestis, Hispaanias, Horvaatias, Iirimaal, Itaalias, Kreekas, Küprosel, Leedus, Luksemburgis, Lätis, Madalmaades, Maltal, Poolas, Portugalis, Prantsusmaal, Rootsis, Rumeenias, Saksamaal, Slovakkias, Sloveenias, Soomes, Taanis, Tšehhi Vabariigis, Ungaris, Ühendkuningriigis ning Islandil, Norras ja Šveitsis asuvad lennujaamad.

(5)  Määrus (EL) nr 185/2010, mida on muudetud rakendusmäärustega (EL) nr 859/2011 ja (EL) nr 1082/2012.”


Top