EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32021R0037

Komisijas Deleģētā regula (ES) 2021/37 (2020. gada 7. decembris), ar kuru Deleģēto regulu (ES) 2016/1675, ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2015/849, groza attiecībā uz Mongolijas svītrošanu no pielikuma I punkta tabulas (Dokuments attiecas uz EEZ)

C/2020/8386

OV L 14, 18.1.2021, p. 1–3 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_del/2021/37/oj

18.1.2021   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 14/1


KOMISIJAS DELEĢĒTĀ REGULA (ES) 2021/37

(2020. gada 7. decembris),

ar kuru Deleģēto regulu (ES) 2016/1675, ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2015/849, groza attiecībā uz Mongolijas svītrošanu no pielikuma I punkta tabulas

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2015/849 (2015. gada 20. maijs) par to, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai vai teroristu finansēšanai, un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 648/2012 un atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2005/60/EK un Komisijas Direktīvu 2006/70/EK (1), un jo īpaši tās 9. panta 2. punktu,

tā kā:

(1)

Savienībai ir jānodrošina savas finanšu sistēmas integritātes iedarbīga aizsardzība un pienācīga darbība un jāaizsargā iekšējais tirgus pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un teroristu finansēšanu. Direktīva (ES) 2015/849 paredz, ka Komisijai būtu jāapzina valstis, kurām nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas režīmos ir stratēģiskas nepilnības, kas rada būtiskus draudus Savienības finanšu sistēmai.

(2)

Komisijas Deleģētajā regulā (ES) 2016/1675 (2) norādītas augsta riska trešās valstis, kurām ir stratēģiskas nepilnības. Minētā regula pēc vajadzības būtu jāpārskata, ņemot vērā minēto augsta riska trešo valstu progresu, kas panākts tādu stratēģisko nepilnību novēršanā, kuras ir šo valstu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas režīmos. Komisijai savos izvērtējumos būtu jāņem vērā jauna informācija no starptautiskām organizācijām un standartu noteikšanas iestādēm, piemēram, Finanšu darījumu darba grupas (FATF) sniegtā informācija.

(3)

Ņemot vērā starptautiskās finanšu sistēmas augsto integrācijas līmeni, ciešās saiknes starp tirgus dalībniekiem, Savienībā ienākošo un izejošo pārrobežu darījumu lielo skaitu, kā arī tirgus atvērtības pakāpi, tādējādi tiek uzskatīts, ka draudi, ko nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas režīma nepilnības rada starptautiskajai finanšu sistēmai, attiecas arī uz Savienības finanšu sistēmu.

(4)

Saskaņā ar Direktīvā (ES) 2015/849 izklāstītajiem kritērijiem Komisija atbilstīgi Direktīvas (ES) 2015/849 9. panta 4. punktam ņem vērā jaunāko pieejamo informāciju, jo īpaši jaunākos FATF publiskos paziņojumus, FATF dokumentus “Centieni uzlabot nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas prasību izpildi pasaules mērogā: nepārtraukts process” un FATF starptautiskās sadarbības pārskata grupas ziņojumus attiecībā uz riskiem, ko rada atsevišķas trešās valstis.

(5)

FATF 2019. gada oktobrī konstatēja, ka Mongolija ir jurisdikcija, kurai nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas jomā ir stratēģiskas nepilnības, attiecībā uz kurām Mongolija sadarbībā ar FATF bija sagatavojusi rīcības plānu. Uz šā pamata un kā liecina jaunākā nozīmīgā informācija, Komisijas 2020. gada maija izvērtējumā secināts, ka Mongolija būtu jāuzskata par trešās valsts jurisdikciju, kurai nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas režīmā ir stratēģiskas nepilnības, kas, ņemot vērā Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantā izklāstītos kritērijus, rada būtiskus draudus Savienības finanšu sistēmai. Tiek atzīmēts arī, ka Mongolija rakstveidā paudusi augsta līmeņa politisku apņemšanos novērst konstatētās nepilnības un sadarbībā ar FATF sagatavojusi rīcības plānu.

(6)

Ir ārkārtīgi svarīgi, lai Komisija pastāvīgi uzraudzītu trešās valstis un novērtētu izmaiņas to tiesiskajā regulējumā un iestāžu sistēmā, kompetento iestāžu pilnvaras un procedūras, kā arī to nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas režīma efektivitāti nolūkā atjaunināt Deleģētās regulas (ES) 2016/1675 pielikumu.

(7)

FATF atzinīgi novērtēja Mongolijas panākto būtisko progresu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas režīma uzlabošanā un atzīmēja, ka šī valsts ir izveidojusi tiesisko regulējumu un reglamentējošos noteikumus, lai izpildītu saistības, kas izriet no tās rīcības plāna attiecībā uz FATF konstatētajām stratēģiskajām nepilnībām. Tāpēc uz šo valsti vairs neattiecas FATF uzraudzība, kas tiek īstenota atbilstīgi FATF nepārtrauktajam procesam pasaules mērogā panākt nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas prasību izpildi. Šī valsts turpinās sadarboties ar FATF pielīdzināmām reģionālajām struktūrām, lai vēl vairāk uzlabotu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas režīmu.

(8)

Komisija izvērtēja informāciju par progresu Mongolijas stratēģisko nepilnību novēršanā.

(9)

Komisijas izvērtējumā tika secināts, ka, ņemot vērā pieejamo informāciju, Mongolijai nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas režīmā vairs nav stratēģisku nepilnību. Mongolija ir stiprinājusi nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas režīma efektivitāti un novērsusi saistītās tehniskās nepilnības, lai izpildītu saistības, kas izriet no tās rīcības plāna attiecībā uz FATF konstatētajām stratēģiskajām nepilnībām. Minētie pasākumi ir pietiekami visaptveroši un atbilst nepieciešamajām prasībām, lai uzskatītu, ka ir novērstas stratēģiskās nepilnības, kas konstatētas saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu.

(10)

Tāpēc Deleģētā regula (ES) 2016/1675 attiecīgi būtu jāgroza,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Deleģētās regulas (ES) 2016/1675 pielikumā tabulas punktā “I. Augsta riska trešās valstis, kas rakstveidā paudušas augsta līmeņa politisku apņemšanos novērst konstatētās nepilnības un sadarbībā ar FATF sagatavojušas rīcības plānu” svītro šādu rindu:

10.

Mongolija

2. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2020. gada 7. decembrī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētāja

Ursula VON DER LEYEN


(1)  OV L 141, 5.6.2015., 73. lpp.

(2)  Komisijas Deleģētā regula (ES) 2016/1675 (2016. gada 14. jūlijs), ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2015/849, norādot augsta riska trešās valstis, kurās ir stratēģiskas nepilnības (OV L 254, 20.9.2016., 1. lpp.).


Top