EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62022TN0588

Lieta T-588/22: Prasība, kas celta 2022. gada 22. septembrī – Renco Valore/Komisija

OV C 424, 7.11.2022, p. 48–49 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

7.11.2022   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 424/48


Prasība, kas celta 2022. gada 22. septembrī – Renco Valore/Komisija

(Lieta T-588/22)

(2022/C 424/61)

Tiesvedības valoda – portugāļu

Lietas dalībnieki

Prasītāja: Renco Valore SpA (Pesaro, Itālija) (pārstāvji: A. Gaspar Schwalbach, C. Pinto Xavier un M. Cotrim, advokāti)

Atbildētāja: Eiropas Komisija

Prasījumi

Prasītājas prasījumi Vispārējai tiesai ir šādi:

atcelt Eiropas Komisijas 2020. gada 4. decembra Lēmuma C(2020)8550 final “Par valsts atbalsta shēmu SA.21259 (2018/C) (ex 2018/NN), ko Portugāle īstenojusi par labu Madeiras Brīvajai zonai (MBZ) – III shēma” 1., 4. un 5. pantu;

piespriest Eiropas Komisijai atlīdzināt visus tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prasības pamatošanai prasītāja izvirza trīs pamatus.

1.

Pirmais pamats: tiesību kļūda, jo MBZ III shēmas īstenošanā kritērijs saistībā ar “darbībām, kuras faktiski un lielākajā mērā ir veiktas Madeirā” esot interpretēts un piemērots pareizi. Prasītāja norāda, ka Komisija esot kļūdījies, interpretējot kritēriju par “peļņu, kas gūta no darbībām, kuras faktiski un lielākajā mērā ir veiktas Madeirā”. MBZ reģistrēto uzņēmumu peļņa, uz kuru var attiekties nodokļu atvieglojumi, neaprobežojas ar peļņu, kas gūta no darbības, kurā rodas papildu izmaksas saistībā ar šo uzņēmumu atrašanos vienā no visattālākajiem reģioniem, proti, darbības, kas veikta tikai Madeiras autonomā reģiona (MAR) ģeogrāfiskajā teritorijā. Ievērojot MBZ III shēmas mērķus un kontekstu, šis kritērijs pareizi esot jāinterpretē tādējādi, ka par darbībām, kuras faktiski un lielākajā mērā ir veiktas Madeirā, ir uzskatāmas darbības, ko veic šajā MBZ licencēti uzņēmumi, kuriem tur ir lēmumu pieņemšanas centrs, neatkarīgi no tā, vai šie uzņēmumi veic starptautisku darbību.

2.

Otrais pamats: tiesību kļūda, jo MBZ III shēmas īstenošanā kritērijs saistībā ar “darbvietu saglabāšana” esot interpretēts un piemērots pareizi. Prasītāja norāda, ka Komisija esot kļūdījies, interpretējot “darbvietu saglabāšanas” kritēriju. Ņemot vērā, ka jēdziens “darbvieta” nav ne saskaņots Eiropas Savienībā, ne III shēmas piemērošanas vajadzībām ticis izskaidrots nedz 2007. un 2013. gada lēmumos, nedz 2007. gada vadlīnijās, par pieņemamu esot atzīstama no Portugāles darba tiesībām izrietošā jēdziena “darbvieta” izpratne. MBZ III shēmas ietvaros neesot izmantojama metodoloģija, kurā darbvietas tiek definētas, izmantojot “PSE” (pilnslodzes ekvivalentu) un “GDV” (“gada darba uzskaites vienības”).

3.

Trešais pamats: vispārējo Eiropas Savienības tiesību principu par tiesisko drošību un tiesisko paļāvību pārkāpums. Prasītāja apgalvo, ka Komisijas 2020. gada 4. decembra Lēmums C(2020)8550 final “Par valsts atbalsta shēmu SA.21259 (2018/C) (ex 2018/NN), ko Portugāle īstenojusi par labu Madeiras Brīvajai zonai (MBZ) – III shēma” esot pretrunā vispārējiem Eiropas Savienības tiesību principiem par tiesisko drošību un tiesisko paļāvību, un tāpēc Komisija neesot tiesīga pieprasīt Portugāles iestādēm atgūt attiecīgo atbalstu no saņēmējiem, konkrētāk – no prasītājas.


Top