EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62019TN0698

Lieta T-698/19: Prasība, kas celta 2019. gada 11. oktobrī – FJ u.c./EĀDD

OV C 406, 2.12.2019, p. 39–40 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

2.12.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 406/39


Prasība, kas celta 2019. gada 11. oktobrī – FJ u.c./EĀDD

(Lieta T-698/19)

(2019/C 406/49)

Tiesvedības valoda – franču

Lietas dalībnieki

Prasītāji: FJ un astoņi citi prasītāji (pārstāvis: J.-N. Louis, advokāts)

Atbildētājs: Eiropas Ārējās darbības dienests

Prasījumi

Prasītāju prasījumi Vispārējai tiesai ir šādi:

atcelt lēmumu, ar ko apstiprinātas prasītāju algas lapas attiecībā uz 2018. gada decembra mēnesi, ciktāl tajās pirmoreiz un ar atpakaļejošu spēku – no 2018. gada 1. februāra – piemēroti jaunie, viņu atalgojumam piemērojamie korekcijas koeficienti;

piespriest EĀDD atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prasības pamatošanai prasītāji izvirza trīs pamatus.

1.

Ar pirmo pamatu tiek apgalvots, ka ir pārkāpts Eiropas Savienības Civildienesta noteikumu (turpmāk tekstā – “Noteikumi”) 64. un 65. pants, nav ievērots vienlīdzīgas attieksmes princips un ir pieļauta acīmredzama kļūda vērtējumā. Prasītāji apgalvo, ka viņu atalgojumam piemērotie korekcijas koeficienti ne vien ir pretrunā Apvienoto Nāciju Organizācijas ieviestajiem korekcijas koeficientiem, bet arī nav nodrošinājuši viņiem pirktspējas līdzvērtību.

2.

Ar otro pamatu tiek apgalvots, ka ir pārkāpts Civildienesta noteikumu 85. pants un tiesiskās drošības princips un nav izpildīts rūpības pienākums. Prasītāji šajā ziņā uzskata, ka viņi nevarēja zināt par pārkāpumu, kas pieļauts saistībā ar viņiem maksātajam atalgojumam piemērotajiem, spēkā esošajiem korekcijas koeficientiem.

3.

Ar trešo pamatu tiek apgalvots, ka ir pārkāpts Noteikumu X pielikuma 13. pants, kurā paredzēti starpposma pasākumi atalgojuma pārskatīšanai, ja konkrētajā valstī kopš iepriekšējās pārskatīšanas notikušās dzīves dārdzības izmaiņas, kas mērītas ar korekcijas koeficienta un atbilstošā valūtas maiņas kursa palīdzību, pārsniedz 5 %.


Top