EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Principi, kas reglamentē SOLVIT - problēmu risināšanas tīklu iedzīvotājiem un uzņēmumiem

Principi, kas reglamentē SOLVIT - problēmu risināšanas tīklu iedzīvotājiem un uzņēmumiem

SOLVIT tīkls cenšas rast risinājumus ES iedzīvotāju un uzņēmumu sūdzībām gadījumos, kad tiem ir aizdomas par to, ka viņu ES tiesības ir pārkāpusi valsts sektora iestāde.

AKTS

Komisijas Ieteikums 2013/461/ES (2013. gada 17. septembris) par principiem, kas reglamentē SOLVIT. OV L 249, 19.9.2013.

KOPSAVILKUMS

Komisijas ieteikums izklāsta noteikumus sadarbībai starp SOLVIT centriem.

Visas ES dalībvalstis, kā arī Norvēģija, Islande un Lihtenšteina ir izveidojušas savu valsts SOLVIT centru, kas parasti darbojas ministru prezidenta biroja, ārlietu ministrijas vai ekonomikas ministrijas ietvaros.

Šie centri tieši sadarbojas, izmantojot tiešsaistes datubāzi, lai desmit nedēļu laikā pragmatiski atrisinātu iedzīvotāju un uzņēmumu iesniegtās sūdzības. Komisija atbild par SOLVIT tīkla darbības sekmēšanu un koordinēšanu.

Šis pakalpojums ir bezmaksas un risinājumi nav saistoši, jo šis ir neformāls tīkls.

Lai SOLVIT iesaistītos, ir jābūt:

  • ES tiesību pārkāpumam,
  • ko izdarījusi valsts sektora iestāde
  • pārrobežu situācijā.

Pieteikumu iesniedzēji nedrīkst būt sākuši oficiālu procedūru, jo tādā gadījumā vairs nav iespējams rast problēmas neoficiālu risinājumu.

SOLVIT risina problēmas tādās jomās kā sociālais nodrošinājums, uzturēšanās tiesības, brīva pakalpojumu un preču aprite, profesionālo kvalifikāciju atzīšana, nodokļi un transportlīdzekļu reģistrācija.

Šeit ir sniegts īss kopsavilkums par dažiem pakalpojumu piemēriem, kurus saskaņā ar ieteikumu būtu jāpiedāvā SOLVIT centriem (NB! Lasītājiem, kuri vēlas pilnīgi izprast principus, ir vēlams izlasīt pilno ieteikuma tekstu):

  • SOLVITcentriem jābūt sasniedzamiem pa tālruni vai e-pastu un jāsniedz ātra atbilde uz jautājumiem;
  • Pieteikumu iesniedzējiem ir jāsaņem pirmā atbilde saistībā ar savu problēmu 1 nedēļas laikā;
  • 1 mēneša laikā pēc šā pirmā novērtējuma un ar nosacījumu, ka attiecīgā lieta ir pilnīga, pieteikumu iesniedzējiem ir jāsaņem apstiprinājums par to, vai ir uzsākta SOLVIT lieta;
  • Ja problēmas risināšanu nevar uzņemties kā SOLVIT lietu, pieteikumu iesniedzēji ir jāinformē par iemesliem un viņiem ir jāsaņem padoms par citu iespējamu rīcību, kas viņiem varētu palīdzēt pārvarēt problēmu;
  • 10 nedēļu laikā pēc lietas uzsākšanas datuma pieteikuma iesniedzējam ir jāsaņem savas problēmas risinājums, kas var ietvert piemērojamo ES tiesību aktu paskaidrojumu.

SOLVITtīkla pamanāmība

Ieteikumā ir ierosināts, ka dalībvalstīm ir jānodrošina, ka ir pieejama lietotājiem viegli uztverama informācija, kā arī viegla piekļuve SOLVIT pakalpojumiem, it sevišķi valsts pārvaldes attiecīgajās tīmekļa vietnēs. Tas arī aicina dalībvalstis īstenot darbības, lai uzlabotu informētību par SOLVIT.

ATSAUCES

Akts

Stāšanās spēkā

Transponēšanas termiņš dalībvalstīs

Oficiālais Vēstnesis

Ieteikums 2013/461/ES

-

-

OV L 249, 19.9.2013.

Pēdējā atjaunināšana: 22.04.2014

Top