EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009AP0287

Pacientu drošība * Eiropas Parlamenta 2009. gada 23 . aprīļa normatīvā rezolūcija par priekšlikumu Padomes ieteikumam par pacientu drošību, ieskaitot veselības aprūpē iegūtu infekciju profilaksi un kontroli (COM(2008)0837 – C6-0032/2009 – 2009/0003(CNS))

OV C 184E, 8.7.2010, p. 395–403 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

8.7.2010   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

CE 184/395


Ceturtdiena, 2009. gada 23. aprīļa
Pacientu drošība *

P6_TA(2009)0287

Eiropas Parlamenta 2009. gada 23. aprīļa normatīvā rezolūcija par priekšlikumu Padomes ieteikumam par pacientu drošību, ieskaitot veselības aprūpē iegūtu infekciju profilaksi un kontroli (COM(2008)0837 – C6-0032/2009 – 2009/0003(CNS))

2010/C 184 E/74

(Apspriežu procedūra)

Eiropas Parlaments,

ņemot vērā Komisijas priekšlikumu Padomei (COM(2008)0837),

ņemot vērā EK līguma 152. panta 4. punktu, saskaņā ar kuru Padome ar to ir apspriedusies (C6-0032/2009),

ņemot vērā Reglamenta 51. pantu,

ņemot vērā Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas ziņojumu (A6-0239/2009),

1.

apstiprina grozīto Komisijas priekšlikumu;

2.

aicina Komisiju attiecīgi grozīt tās priekšlikumu saskaņā ar EK līguma 250. panta 2. punktu;

3.

aicina Padomi informēt Parlamentu, ja tā ir paredzējusi izmaiņas Parlamenta apstiprinātajā tekstā;

4.

prasa Padomei vēlreiz ar to apspriesties, ja tā ir paredzējusi būtiski grozīt Komisijas priekšlikumu;

5.

uzdod priekšsēdētājam nosūtīt Parlamenta nostāju Padomei un Komisijai.

KOMISIJAS IEROSINĀTAISTEKSTS

GROZĪJUMS

Grozījums Nr. 1

Ieteikuma priekšlikums

2. apsvērums

(2)

Lēš, ka ES dalībvalstīs no 8 % līdz 12 % hospitalizēto pacientu, saņemot veselības aprūpi, cieš no nevēlamiem notikumiem.

(2)

Lēš, ka ES dalībvalstīs no 8 % līdz 12 % hospitalizēto pacientu, saņemot veselības aprūpi, cieš no nevēlamiem notikumiem un tas skar no 6,7 līdz 15 miljoniem hospitalizēto pacientu un vairāk nekā 37 miljonus pacientu, kas lūguši primārās veselības aprūpes pakalpojumus .

Grozījums Nr. 2

Ieteikuma priekšlikums

2.a apsvērums (jauns)

 

(2a)

Lēš, ka veselības aprūpē iegūtas infekcijas (HCAI) vidēji skar katru divdesmito pacientu, t. i., Eiropas Savienībā ik gadu 4,1 miljonu pacientu un ka gadā ir apmēram 37 000 nāves gadījumu, kuru cēlonis ir kāda no šīm infekcijām.

Grozījums Nr. 3

Ieteikuma priekšlikums

3. apsvērums

(3)

Nepietiekama pacientu drošība ir gan nopietna sabiedrības veselības problēma, gan liels ekonomisks slogs ierobežotajiem veselības aprūpes resursiem. Liela daļa nevēlamo notikumu slimnīcās un primārajā aprūpē ir novēršama; faktiski lielāko daļu minēto notikumu izraisa sistēmiski faktori.

(3)

Nepietiekama pacientu drošība ir gan nopietna sabiedrības veselības problēma, gan liels ekonomisks slogs ierobežotajiem veselības aprūpes resursiem. Liela daļa nevēlamo notikumu slimnīcās un primārajā aprūpē , tostarp nevēlami notikumi, ko izraisījusi nepareiza diagnoze vai ārstēšana, ir novēršama; faktiski lielāko daļu minēto notikumu izraisa finanšu līdzekļu ierobežotība un sistēmiski faktori.

Grozījums Nr. 4

Ieteikuma priekšlikums

6.a apsvērums (jauns)

 

(6a)

Uzskata, ka ar nevēlamiem veselības aprūpes notikumiem saistītās HCAI ir viegli novēršamas. Dalībvalstīm ir jāizstrādā pasākumi, ar kuru palīdzību par 20 % samazināt to personu skaitu, kuras katru gadu Eiropas Savienībā skar nevēlami notikumi.

Grozījums Nr. 5

Ieteikuma priekšlikums

7. apsvērums

(7)

Pierādījumi liecina, ka ES dalībvalstu paveiktais efektīvu un vispusīgu pacientu drošības programmu izstrādē un īstenošanā atšķiras. Tāpēc ar šo iniciatīvu plāno izveidot pamatu, lai stimulētu politikas izstrādi un nākotnes rīcību dalībvalstīs un starp tām, tādējādi pievēršoties svarīgākajiem pacientu drošības jautājumiem, ar ko saskaras ES.

(7)

Pierādījumi liecina, ka ES dalībvalstu paveiktais efektīvu un vispusīgu pacientu drošības programmu izstrādē un īstenošanā atšķiras. Tāpēc ar šo iniciatīvu plāno izveidot pamatu, lai stimulētu politikas izstrādi un nākotnes rīcību dalībvalstīs un starp tām, tādējādi pievēršoties svarīgākajiem pacientu drošības jautājumiem, ar ko saskaras ES , t. i., lai stimulētu galvenokārt veselības aprūpes iestāžu atbildību par cilvēku veselību . Turklāt saskaņā ar EK līguma 152. pantu nedrīkst iejaukties dalībvalstu kompetencē.

Grozījums Nr. 6

Ieteikuma priekšlikums

8. apsvērums

(8)

Pacientiem jāsniedz informācija un pilnvaras, iesaistot viņus pacientu drošības procesā; viņi jāinformē par drošības līmeni un par to, kur ir atrodama viegli saprotama un vispusīga informācija par sūdzībām un atlīdzināšanas iespējām.

(8)

Pacientiem būtu jāsniedz informācija un pilnvaras, iesaistot viņus pacientu drošības procesā; viņi būtu jāinformē par drošības līmeni un par to, kur ir atrodama viegli saprotama un vispusīga informācija par sūdzībām un atlīdzināšanas iespējām. Tomēr kompensēšanas veidu un procedūru nosaka katra dalībvalsts atsevišķi.

Grozījums Nr. 7

Ieteikuma priekšlikums

10. apsvērums

(10)

Kopienas mērogā ir jāvāc salīdzināmi un apkopoti dati, lai izstrādātu efektīvas un pārredzamas pacientu drošības programmas, struktūras un politiku, un jāizplata laba prakse starp dalībvalstīm. Lai atvieglotu dalībvalstu savstarpējo mācīšanos, ievērojot attiecīgo starptautisko organizāciju darbu, dalībvalstīm sadarbībā ar Eiropas Komisiju nepieciešams izstrādāt vienotu pacientu drošības terminoloģiju un vienotus rādītājus.

(10)

Kopienas mērogā būtu jāvāc salīdzināmi un apkopoti dati, lai izstrādātu efektīvas un pārredzamas pacientu drošības programmas, struktūras un politiku, un būtu jāizplata laba prakse starp dalībvalstīm. Šos datus drīkstētu izmantot tikai pacientu drošības labā, lai novērstu veselības aprūpē iegūtās infekcijas. Lai atvieglotu dalībvalstu savstarpējo mācīšanos, ievērojot attiecīgo starptautisko organizāciju darbu, dalībvalstīm sadarbībā ar Eiropas Komisiju nepieciešams izstrādāt vienotu pacientu drošības terminoloģiju un vienotus rādītājus.

Grozījums Nr. 8

Ieteikuma priekšlikums

11. apsvērums

(11)

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju instrumenti, piemēram, elektroniskās slimības vēstures vai e-receptes, var uzlabot pacientu drošību, piemēram, sistemātiski uzraugot zāļu potenciālo mijiedarbību vai alerģijas.

(11)

Kā atzīts Komisijas 2008. gada 2. jūlija ieteikumā 2008/594/EK par elektronisko veselības karšu sistēmu pārrobežu sadarbspēju (1), informācijas un komunikācijas tehnoloģiju instrumenti, piemēram, elektroniskās slimības vēstures vai e-receptes, var uzlabot pacientu drošību, piemēram, sistemātiski uzraugot zāļu potenciālo mijiedarbību vai alerģijas.

Grozījums Nr. 9

Ieteikuma priekšlikums

12.a apsvērums (jauns)

 

(12a)

Tā kā vecāka gadagājuma cilvēki, uzturoties slimnīcās, var vieglāk iegūt infekcijas, būtu jāizdibina, kādas ir šīs īpašās pacientu grupas vajadzības, un būtu jāveic pasākumi, lai veicinātu viņu atveseļošanos un rehabilitāciju.

Grozījums Nr. 10

Ieteikuma priekšlikums

15. apsvērums

(15)

Pieejamie dati par veselības aprūpē iegūtajām infekcijām nav pietiekami, lai veiktu izsmeļošus salīdzinājumus starp iestādēm, izmantojot uzraudzības tīklus, un lai uzraudzītu veselības aprūpē iegūtos patogēnus un novērtētu un izstrādātu politiku veselības aprūpē iegūtu infekciju profilaksei un kontrolei. Tāpēc veselības aprūpes iestāžu līmenī un reģionālā un valstu līmenī ir jāizveido uzraudzības sistēmas vai jāstiprina tās.

(15)

Pieejamie dati par veselības aprūpē iegūtajām infekcijām nav pietiekami, lai veiktu izsmeļošus salīdzinājumus starp iestādēm, izmantojot uzraudzības tīklus, un lai uzraudzītu veselības aprūpē iegūtos patogēnus un novērtētu un izstrādātu politiku veselības aprūpē iegūtu infekciju profilaksei un kontrolei. Tāpēc veselības aprūpes iestāžu līmenī un reģionālā un valstu līmenī būtu jāizveido uzraudzības sistēmas vai jāstiprina tās. Labāk apkopojot informāciju reģionālajā, valstu un Eiropas līmenī, varētu rasties iespēja vieglāk noteikt tiešas sakarības starp izstrādātajiem pacientu drošības politikas virzieniem, sistēmām un struktūrām, no vienas puses, un šajā jomā gūtajiem rezultātiem, no otras puses.

Grozījums Nr. 11

Ieteikuma priekšlikums

15.a apsvērums (jauns)

 

(15a)

Dalībvalstīm ir jāspēj samazināt to personu skaitu, kuras skar veselības aprūpē iegūtas infekcijas. Ir iespējami dažādi pasākumi, kuru vidū jāizceļ tas, ka svarīgi ir pieņemt darbā vairāk medmāsu, kas specializējušās infekciju kontrolē.

Grozījums Nr. 12

Ieteikuma priekšlikums

15.b apsvērums (jauns)

 

(15b)

Turklāt dalībvalstīm un to veselības aprūpes iestādēm būtu jāapsver iespējas izmantot saiknes nodrošināšanas personālu, lai sniegtu atbalstu specializētajam aprūpes personālam neatliekamās palīdzības iestādēs un pašvaldību slimnīcās.

Grozījums Nr. 13

Ieteikuma priekšlikums

15.c apsvērums (jauns)

 

(15c)

Lai novērstu nevēlamus notikumus veselības aprūpē, būtu jāmudina dalībvalstis vietējā un valsts līmenī izvirzīt mērķi pieņemt darbā veselības aprūpes speciālistus, kas specializējušies infekciju kontroles jomā, ņemot vērā, ka ieteicamā 2015. gadā sasniedzamā attiecība ir viena medmāsa uz 250 slimnīcas gultām.

Grozījums Nr. 14

Ieteikuma priekšlikums

16.a apsvērums (jauns)

 

(16a)

Komisijai būtu jāiesniedz priekšlikumi par to, kā novērst viltotu medikamentu izplatīšanu un kaitējumu, ko pacienti un veselības aprūpes darbinieki var gūt no ievainojumiem ar injekcijas adatām.

Grozījums Nr. 15

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – Ia nodaļa (jauna) – virsraksts

 

Grozījums Nr. 16

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – Ia nodaļa (jauna) – 1. punkts

 

1.

Dalībvalstīm vajadzētu izstrādāt pasākumus, ar kuru palīdzību par 20 % samazina to personu skaitu, kuras katru gadu Eiropas Savienībā skar nevēlami notikumi veselības aprūpē; šis robežlielums atbilst mērķim šādus notikumus līdz 2015. gadam samazināt par 900 000 gadījumiem gadā.

Grozījums Nr. 17

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – II nodaļa – 1. punkts – a apakšpunkts

a)

nozīmējot kompetento iestādi vai iestādes, kas ir atbildīgas par pacientu drošību attiecīgās valsts teritorijā,

a)

nozīmējot kompetentās iestādes, kas dažādos valsts un pašvaldības līmeņos ir atbildīgas par pacientu drošību attiecīgās valsts teritorijā , kā arī izstrādājot pārraudzības un koordinēšanas pasākumus sabiedrības veselības uzlabošanai ,

Grozījums Nr. 18

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – II nodaļa – 1. punkts – c apakšpunkts

c)

atbalstot drošāku sistēmu, procesu un instrumentu izstrādi, tostarp informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu.

c)

atbalstot drošāku un lietotājiem piemērotāku sistēmu, procesu un instrumentu izstrādi, tostarp informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu.

Grozījums Nr. 19

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – II nodaļa – 2. punkts – ba apakšpunkts (jauns)

 

ba)

izplatot informāciju pacientiem par ārstēšanas risku un ieviešot tiesiskas procedūras, ar ko atvieglo lēmumu pieņemšanu attiecībā uz prasībām saistībā ar veselībai nodarīto kaitējumu arī pret medikamentu ražotājiem.

Grozījums Nr. 20

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – II nodaļa – 3. punkts – a apakšpunkts

a)

sniedz atbilstošu informāciju par kļūdu, nevēlamo notikumu un starpgadījumu izplatības pakāpi, to veidiem un iemesliem,

a)

sniedz atbilstošu informāciju par kļūdu, nevēlamo notikumu un starpgadījumu izplatības pakāpi, to veidiem un iemesliem un norāda par to atbildīgās personas ,

Grozījums Nr. 21

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – II nodaļa – 3. punkts – ba apakšpunkts (jauns)

 

ba)

nodrošina uzticamas informācijas apmaiņu starp dažādu dalībvalstu veselības aprūpes iestādēm par veselības aprūpes speciālistiem, kuri atzīti par vainīgiem kaitējuma nodarīšanā neuzmanības vai ārstēšanas kļūdu dēļ.

Grozījums Nr. 22

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – II nodaļa – 4. punkts – ba apakšpunkts (jauns)

 

ba)

nodrošinot pienācīgu izglītību un apmācību visiem veselības aprūpes darbiniekiem, lai viņi pareizi izmantotu medicīniskās ierīces atbilstīgi to funkcijai un norādījumiem lietošanas pamācībā un lai novērstu draudus veselībai un nevēlamus notikumus, tostarp tādus, ko izraisījusi netīša ierīču otrreizējā izmantošana.

Grozījums Nr. 23

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – II nodaļa – 5. punkts – c apakšpunkts

c)

lai iegūtu un apmainītos ar salīdzināmiem datiem un informāciju par pacientu drošības rezultātu veidiem un skaitu, tādējādi ES līmenī veicinot dalībvalstu savstarpējo mācīšanos un palīdzot noteikt prioritātes.

c)

lai iegūtu un apmainītos ar salīdzināmiem datiem un informāciju par pacientu drošības rezultātu veidiem un skaitu, tādējādi ES līmenī veicinot dalībvalstu savstarpējo mācīšanos un palīdzot noteikt prioritātes. Datu apkopošanas un tajā ieguldītā darba apjoms, kā arī datu lietošana nedrīkst būt nesamērīga ar gaidāmajiem rezultātiem. Datus drīkst apkopot tikai, lai sasniegtu mērķi ‐ kopīgi mācoties, novērst veselības aprūpē iegūtas infekcijas.

Grozījums Nr. 24

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – II nodaļa – 6. punkts – ba apakšpunkts (jauns)

 

ba)

veicinot sadarbību un pieredzes un paraugprakses apmaiņu starp slimnīcu vadītājiem, veselības aprūpes darbiniekiem un pacientiem visā Eiropas Savienībā attiecībā uz pacientu drošības pasākumiem vietējā līmenī;

Grozījums Nr. 25

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – III nodaļa – 1. punkts – -a apakšpunkts (jauns)

 

- a)

ieviest efektīvus riska novērtēšanas mehānismus, tostarp diagnostisku izmeklēšanu pirms ārstēšanas, lai savlaicīgi varētu noteikt apstākļus, kuros jāveic papildu piesardzības pasākumi;

Grozījums Nr. 26

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – III nodaļa – 1. punkts – -aa apakšpunkts (jauns)

 

- aa)

nodrošināt veselības aprūpes darbinieku pienācīgu aizsardzību, izmantojot vakcināciju, profilaksi pēc saskares ar inficētām personām, kārtējās diagnostiskās pārbaudes, individuālos aizsardzības līdzekļus un izmantojot medicīniskās ierīces, kas mazina risku iegūt infekcijas, ko pārnēsā ar asinīm;

Grozījums Nr. 27

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – III nodaļa – 1. punkts – -ab apakšpunkts (jauns)

 

- ab)

nodrošināt efektīvu aizsardzību pret infekcijām un efektīvu kontroli ilgtermiņa aprūpes un rehabilitācijas iestādēs;

Grozījums Nr. 28

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – III nodaļa – 1. punkts – b apakšpunkts

b)

veicināt infekciju profilaksi un kontroli veselības aprūpes iestāžu līmenī;

b)

veicināt infekciju profilaksi un kontroli veselības aprūpes iestāžu līmenī un nodrošināt augstāku tīrības, higiēnas un, ja vajadzīgs, aseptikas pakāpi:

i)

ar pacientu uzņemšanu un uzturēšanos saistītajam aprīkojumam,

ii)

medicīnas iekārtām un vidējā medicīnas personāla aprīkojumam, pacientu apkalpošanai izmantojamai elektriskajai medicīnas aparatūrai un zāļu sadales procesam,

iii)

sanitārajām iestādēm, kas paredzētas pacientu aprūpei;

Grozījums Nr. 29

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – III nodaļa – 1. punkts – b a apakšpunkts (jauns)

 

ba)

veicināt veselības aprūpes darbinieku roku higiēnas ievērošanu;

Grozījums Nr. 30

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – III nodaļa – 1. punkts – b b apakšpunkts (jauns)

 

bb)

veicot nepieciešamos profilakses pasākumus, tostarp īstenojot vakcinēšanas programmas, uzlabot profilaksi un novērst veselības aprūpes darbinieku un speciālistu inficēšanos, kā arī to, ka viņi inficē citus cilvēkus;

Grozījums Nr. 31

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – III nodaļa – 1. punkts – d apakšpunkts

d)

veicināt veselības aprūpes darbinieku izglītību un apmācību dalībvalstu un veselības aprūpes iestāžu līmenī,

d)

veicināt veselības aprūpes darbinieku un vidējā medicīnas personāla izglītību un apmācību dalībvalstu un veselības aprūpes iestāžu līmenī , īpašu uzmanību pievēršot nozokomiālajām infekcijām un vīrusu rezistencei pret antibiotikām ,

Grozījums Nr. 32

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – III nodaļa – 1. punkts – e apakšpunkts

e)

uzlabot pacientiem sniegto informāciju,

e)

uzlabot pacientiem sniegto informāciju , izmantojot sociālo un veselības aprūpes tīklu, kā arī regulārus informatīvus pasākumus žurnālos, radio, televīzijā un internet ā,

Grozījums Nr. 33

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – III nodaļa – 1. punkts – f apakšpunkts

f)

atbalstīt pētniecību.

f)

atbalstīt pētniecību , tostarp par nanotehnoloģiju un nanomateriālu iespējamu izmantošanu medicīnā .

Grozījums Nr. 34

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – III nodaļa – 1. punkts – fa apakšpunkts (jauns)

 

fa)

ziņot Eiropas Slimību profilakses un kontroles centram par katras HCAI izcelšanos, kas skar ievērojamu skaitu pacientu;

Grozījums Nr. 35

Ieteikuma priekšlikums

I daļa – III nodaļa – 1. punkts – fb apakšpunkts (jauns)

 

fb)

īstenot kampaņas sabiedrības un veselības aprūpes darbinieku izpratnes veicināšanai, lai mazinātu metodes, kas izraisa antibakteriālu rezistenci.

Grozījums Nr. 36

Ieteikuma priekšlikums

II daļa – virsraksts

Grozījums Nr. 37

Ieteikuma priekšlikums

II daļa – 1.a apakšpunkts (jauns)

 

1.a

Komisijai būtu jāapsver, kurus spēkā esošos Kopienas tiesību aktus varētu pastiprināt, lai uzlabotu pacientu drošību, piemēram, nodrošinot, ka gadījumā, ja veselības aprūpes speciālists dodas strādāt uz citu ES dalībvalsti, regulatīvās iestādes apmainās ar informāciju ne tikai par attiecīgās personas sākotnējo kvalifikāciju, bet arī par disciplinārlietām, kas noslēgtas vai ierosinātas pret viņu.

Grozījums Nr. 38

Ieteikuma priekšlikums

II daļa – 1.b punkts (jauns)

 

1.b

Komisija ir aicināta izstrādāt pacientiem domātu dokumentu par nozokomiālu infekciju profilaksi un darīt to, pamatojoties uz Pasaules Veselības organizācijas 2002. gadā izstrādāto Praktisko rokasgrāmatu par nozokomiālu infekciju profilaksi (2).

Grozījums Nr. 39

Ieteikuma priekšlikums

1. pielikums – 1. rinda – 2. kolonna

Notikums, kā rezultāts ir kaitējums pacientam Kaitējums ir ķermeņa struktūras vai funkcijas apdraudējums un/vai kaitīga ietekme, ko tas izraisa.

Notikums medicīniskās aprūpes laikā , kura rezultāts ir kaitējums pacientam. Kaitējums ir ķermeņa struktūras vai funkcijas paliekošs vai pārejošs apdraudējums un/vai kaitīga ietekme, ko tas izraisa.

Grozījums Nr. 40

Ieteikuma priekšlikums

1. pielikums – 4. rinda – 2. kolonna

Iestāde, kurā veselības aprūpes darbinieki veic sekundāro vai terciāro aprūpi.

Valsts, privāta vai labdarības veselības aprūpes iestāde, kurā veselības aprūpes darbinieki vai brīvprātīgie veic sekundāro vai terciāro aprūpi.

Grozījums Nr. 41

Ieteikuma priekšlikums

1. pielikums – definīcijas – „Pacientu drošība“ - 2. kolonna

Plašs mērķu satvars, kuri ir jāsasniedz; tas ir pamats konkrēto projektu noteikšanai un plānošanai.

Nevēlamu notikumu neesamība, definējot nevēlamu notikumu kā notikumu, kas rada kaitējumu un ir saistīts drīzāk ar ārstēšanu, nevis slimību. Šis nevēlamais notikums var būt novēršams vai nenovēršams.

Grozījums Nr. 42

Ieteikuma priekšlikums

1. pielikums – definīcijas – „Infekciju kontroles saiknes nodrošināšanas personāls“ - 2. kolonna

Veselības aprūpes speciālisti, kas strādā nodaļās/departamentos un kas darbojas kā koordinatori starp nodaļām/departamentiem un infekciju profilakses un kontroles vienībām. Infekciju kontroles saiknes nodrošināšanas personāls palīdz sekmēt infekciju profilaksi un kontroli savās nodaļās/departamentos un sniedz atgriezenisko saikni infekciju profilakses un kontroles vienībai.

Veselības aprūpes speciālisti, kas strādā atbilstīgajās jomās un kas darbojas kā koordinatori starp savām darba jomām un infekciju profilakses un kontroles vienībām. Infekciju kontroles saiknes nodrošināšanas personāls palīdz sekmēt infekciju profilaksi un kontroli savās darbības jomās un sniedz atgriezenisko saikni infekciju profilakses un kontroles vienībai.

Grozījums Nr. 43

Ieteikuma priekšlikums

2. pielikums – 1. nodaļa – 1. punkts – ba apakšpunkts (jauns)

 

ba)

atzīstot un atvieglojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas līdzekļu, piemēram, elektronisko lietošanas pamācību, izmantošanu, lai uzlabotu lietotāju zināšanas par medicīniskajiem izstrādājumiem.

Grozījums Nr. 44

Ieteikuma priekšlikums

2. pielikums – 1. nodaļa – 4. punkts – ca apakšpunkts (jauns)

 

ca)

nodrošinot pienācīgu izglītību un apmācību visiem veselības aprūpes darbiniekiem, lai viņi pareizi izmantotu medicīniskās ierīces atbilstīgi to funkcijai un norādījumiem lietošanas pamācībā un lai novērstu draudus veselībai un nevēlamus notikumus, tostarp tādus, ko izraisījusi netīša ierīču otrreizējā izmantošana.

Grozījums Nr. 45

Ieteikuma priekšlikums

2. pielikums – 1. daļa – 7. punkts – aa apakšpunkts (jauns)

 

aa)

veicinot pētniecību, tostarp par nanotehnoloģiju un nanomateriālu izmantošanu medicīnā.

Grozījums Nr. 46

Ieteikuma priekšlikums

2. pielikums – 2. nodaļa – 1. punkts – a apakšpunkts – 2. ievilkums

iekļaujot infekciju profilakses un kontroles pasākumus pacientu aprūpes plānos,

iekļaujot infekciju profilakses un kontroles pasākumus , tostarp darbiniekiem paredzētās vakcinācijas kampaņas, pacientu aprūpes plānos,


(1)   OV L 190, 18.7.2008., 37. lpp.

(2)   PVO, Praktiska rokasgrāmata par nozokomiālu infekciju profilaksi, 1. izdevums, 2002. gada decembris (2. izdevums publicēts 2008. gadā)


Top