EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009AP0094(01)

Europos savanoriškos veiklos metai (2011 m.) * 2009 m. lapkričio 26 d. Europos Parlamento teisėkūros rezoliucija dėl pasiūlymo dėl Tarybos sprendimo dėl Europos savanoriškos veiklos metų (2011 m.) (COM(2009)0254 – C7-0054/2009 – 2009/0072(CNS))

OL C 285E, 2010 10 21, p. 156–169 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

21.10.2010   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

CE 285/156


2009 m. lapkričio 26 d., ketvirtadienis
Europos savanoriškos veiklos metai (2011 m.) *

P7_TA(2009)0094

2009 m. lapkričio 26 d. Europos Parlamento teisėkūros rezoliucija dėl pasiūlymo dėl Tarybos sprendimo dėl Europos savanoriškos veiklos metų (2011 m.) (COM(2009)0254 – C7-0054/2009 – 2009/0072(CNS))

2010/C 285 E/35

(Konsultavimosi procedūra)

Europos Parlamentas,

atsižvelgdamas į Komisijos pasiūlymą Tarybai (COM(2009)0254),

atsižvelgdamas į EB sutarties 308 straipsnį, pagal kurį Taryba kreipėsi į Parlamentą dėl konsultacijos (C7-0054/2009),

atsižvelgdamas į Darbo tvarkos taisyklių 55 straipsnį,

atsižvelgdamas į Kultūros ir švietimo komiteto pranešimą ir Biudžeto komiteto, Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto ir Regioninės plėtros komiteto nuomones (A7-0077/2009),

1.

pritaria Komisijos pasiūlymui su pakeitimais;

2.

mano, kad teisėkūros pasiūlyme nurodyta orientacinė lėšų suma turi atitikti 2007–2013 m. daugiametėje finansinėje programoje nustatytą didžiausia leistina 3b išlaidų kategorijos sumą, ir pažymi, kad sprendimą dėl metinės sumos per metinę biudžeto sudarymo procedūrą priims biudžeto valdymo institucija;

3.

pabrėžia, kad naujos veiklos finansavimas neturėtų kelti pavojaus egzistuojančioms programoms arba bet kurioms kitoms iniciatyvoms;

4.

ragina Tarybą pranešti Parlamentui, jei ji ketina nukrypti nuo teksto, kuriam pritarė Parlamentas;

5.

ragina Tarybą dar kartą konsultuotis su Parlamentu, jei ji ketina iš esmės keisti Komisijos pasiūlymą;

6.

paveda Pirmininkui perduoti Parlamento poziciją Tarybai ir Komisijai.

KOMISIJOS SIŪLOMAS TEKSTAS

PAKEITIMAS

Pakeitimas 1

Pasiūlymas dėl sprendimo

-1 konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(-1)

Sutartimi nustatoma Sąjungos pilietybė, kuri papildo valstybių narių nacionalinę pilietybę, ir tai yra svarbus aspektas stiprinant bei užtikrinant Europos integracijos procesą.

Pakeitimas 2

Pasiūlymas dėl sprendimo

-1 a konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(-1a)

Aktyvaus pilietiškumo skatinimas yra svarbiausias sanglaudos, demokratijos plėtros ir Europos vaidmens pasaulyje stiprinimo veiksnys.

Pakeitimas 3

Pasiūlymas dėl sprendimo

-1 b konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(-1b)

„Europos savanoriškos veiklos, kuria skatinamas aktyvus pilietiškumas, metai“ padės pabrėžti, kad savanoriška veikla yra svarbi aktyvaus pilietiškumo bei demokratijos išraiškos forma, padedanti įgyvendinti Europos vertybes, pavyzdžiui, solidarumą bei nediskriminavimą, ir taip prisidedanti prie darnaus Europos visuomenių vystymosi.

Pakeitimas 4

Pasiūlymas dėl sprendimo

1 konstatuojamoji dalis

(1)

Bendrijos ir valstybių narių tikslas yra plėtoti žmogiškuosius išteklius siekiant aukšto užimtumo lygio ir kovojant su socialine atskirtimi.

(1)

Bendrijos ir valstybių narių tikslas –plėtoti žmogiškuosius išteklius siekiant aukšto užimtumo lygio ir kovojant su socialine atskirtimi , patvirtintų priemonių, kuriomis siekiama gilinti žinias, plėtoti keitimąsi informacija ir gerąja patirtimi, remti novatorišką požiūrį ir vertinti įgytą patirtį, pagalba .

Pakeitimas 5

Pasiūlymas dėl sprendimo

3 konstatuojamoji dalis

(3)

Savanoriška veikla – neformalus mokymasis, suteikiantis galimybę ugdyti tiek profesinius įgūdžius , tiek gebėjimus , ir svarbiausia aktyvaus piliečių dalyvavimo išraiška. Visų amžiaus grupių savanorių vykdoma veikla yra svarbi demokratijos raidai, ji yra vienas iš pamatinių Europos Sąjungos principų, ja prisidedama prie žmogiškųjų išteklių plėtojimo ir socialinės sanglaudos .

(3)

Savanoriška veikla – svarbi neformaliojo mokymosi patirtis, kuri padeda plėtoti profesinius ir socialinius įgūdžius bei gebėjimus, didina solidarumą ir yra svarbiausia aktyvaus piliečių dalyvavimo išraiška. Savanoriška veikla skatina ir remia partnerystę ir aktyvų pilietiškumą, o tai padeda įgyvendinti tokias Europos vertybes kaip solidarumas ir nediskriminavimas. Visų amžiaus grupių savanorių vykdoma veikla yra svarbi demokratijos , o ypač dalyvaujamosios demokratijos, kuri yra vienas iš pamatinių Europos Sąjungos principų, raidai ir žmogaus teisių propagavimui Europos Sąjungoje ir už jos ribų . Savanoriška veikla galima prisidėti prie asmenybės brandos ir gerovės, taip pat prie darnaus Europos visuomenių vystymosi solidarumo, socialinės įtraukties ir gerovės srityse . Savanoriška veikla neturėtų pakeisti apmokamo darbo, nors vis dėlto už ją turėtų būti pakankamai atlyginama.

Pakeitimas 6

Pasiūlymas dėl sprendimo

3 a konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(3a)

Sąvoka „savanoriška veikla“ reiškia visų rūšių savanorišką veiklą (formaliąją, neformaliąją ar profesinio mokymo), kurią asmuo vykdo savo noru, sąmoningai ir turėdamas savo motyvus, ir nesiekdamas pelno. Ši veikla naudinga atskiram savanoriui, bendruomenėms ir visai visuomenei. Ji taip pat suteikia galimybę asmenims ir asociacijoms spręsti su žmogiškaisiais, socialiniais ar aplinkosaugos poreikiais ir problemomis susijusius klausimus, ypač kai jie susiduria su ypatingomis visai visuomenei įtaką galinčiomis daryti aplinkybėmis. Tokia veikla dažnai vykdoma siekiant paremti pelno nesiekiančios organizacijos ar bendruomenės iniciatyvą. Savanoriška veikla nepakeičia profesionalaus, apmokamo darbo suteikiamų galimybių, tačiau dėl savo socialinių ir kultūrinių tikslų ji visuomenei suteikia pridėtinės vertės.

Pakeitimas 7

Pasiūlymas dėl sprendimo

4 konstatuojamoji dalis

(4)

Sparčiai kintančioje visuomenėje reikia užtikrinti savanorius remiančios infrastruktūros veiksmingumą , kad į savanorišką veiklą galėtų įsitraukti daugiau žmonių. Todėl svarbu Bendrijos lygmeniu remti mokymąsi vieniems iš kitų ir dalijimąsi gerąja patirtimi.

(4)

Sparčiai kintančioje visuomenėje reikia užtikrinti veiksmingą paramą savanoriškai veiklai ir įgyvendinti jai skirtas priemones , kad į galėtų įsitraukti daugiau žmonių. Todėl svarbu Bendrijos, nacionaliniu, regioniniu bei vietos lygiais remti mokymąsi vieniems iš kitų ir dalijimąsi gerąja patirtimi bei jų plėtrą, inter alia, sukuriant veiksmingas savanoriškų organizacijų bendradarbiavimo ir tinklų kūrimo sistemas, visų pirma, sukuriant tinklavietę .

Pakeitimas 8

Pasiūlymas dėl sprendimo

5 konstatuojamoji dalis

(5)

1997 m. tarpvyriausybinėje konferencijoje priimta Deklaracija Nr. 38 dėl savanoriškos veiklos, kuri buvo pridėta prie Amsterdamo sutarties Baigiamojo akto, ir pripažintas svarbus savanoriškos tarnybos veiklos indėlis plėtojant socialinį solidarumą.

(5)

1997 m. tarpvyriausybinėje konferencijoje priimta Deklaracija Nr. 38 dėl savanoriškos veiklos, kuri buvo pridėta prie Amsterdamo sutarties Baigiamojo akto, pagal kurią buvo pripažintas svarbus savanoriškos tarnybos veiklos indėlis plėtojant socialinį solidarumą ir skatinant įvairių kartų savanorišką veiklą .

Pakeitimas 9

Pasiūlymas dėl sprendimo

12 konstatuojamoji dalis

(12)

Savanoriška veikla yra nurodyta keliose Bendrijos programose (Europos savanorių tarnybos, kuri yra viena iš programos „Veiklus jaunimas“ dalių, veikloje, „Mokymosi visą gyvenimą“ programoje ir programoje „Europa piliečiams“), kuriose daugiausia dėmesio skiriama savanorių judumui.

(12)

Savanoriškai veiklai yra skirtos kelios Bendrijos programos ir tinklai, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama visų amžiaus grupių žmonių judumui vykdant savanorišką veiklą, pavyzdžiui Europos savanorių tarnybos, kuri yra viena iš programos „Veiklus jaunimas“ dalių, programa, „Mokymosi visą gyvenimą“ programa ir programa „Europa piliečiams“. Kadangi savanoriška veikla apima daug sričių, tarp šių programų atsiras sąveika.

Pakeitimas 10

Pasiūlymas dėl sprendimo

12 a konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(12a)

Savanoriška veikla yra labai svarbus elementas, skatinantis aktyvų pilietiškumą, ugdantis pilietinę visuomenę ir stiprinantis solidarumą.

Pakeitimas 11

Pasiūlymas dėl sprendimo

13 konstatuojamoji dalis

(13)

Visoje Europoje vykdoma labai įvairi savanoriška veikla, kurią reikėtų tęsti ir toliau plėtoti.

(13)

Visoje Europoje seniai vykdoma labai įvairi savanoriška veikla, kurią reikėtų apsaugoti ir toliau plėtoti , inter alia, siekiant sukurti nuolatinį keitimosi gerąja patirtimi forumą įsteigti tarpvalstybinį skirtingose valstybėse narėse veikiančių savanoriškos veiklos asociacijų tinklą.

Pakeitimas 12

Pasiūlymas dėl sprendimo

13 a konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(13a)

Europos savanoriškos veiklos metais turėtų būti suteikta galimybė paskatinti valstybes nares užtikrinti savanorių teisinį tikrumą, kiek tai susiję su jų teisine padėtimi.

Pakeitimas 13

Pasiūlymas dėl sprendimo

13 b konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(13b)

ES tenka svarbus vaidmuo skatinant, plėtojant ir remiant savanorišką veiklą visoje Sąjungoje. Vis dėlto svarbu pripažinti, kad savanoriška veikla atskirose valstybėse narėse yra skirtinga ir ją gerbti.

Pakeitimas 14

Pasiūlymas dėl sprendimo

14 konstatuojamoji dalis

(14)

Savanoriška veikla galima prisidėti prie darnaus Europos visuomenės vystymosi. Savanoriška veikla – svarbi neformaliojo mokymosi patirtis, padedanti didinti profesinius įgūdžius ir gebėjimus, galimybes įsidarbinti, stiprinti solidarumo jausmą, tobulinti socialinius įgūdžius, palengvinti integraciją į visuomenę ir skatinti piliečių dalyvavimą.

(14)

Savanoriška veikla galima prisidėti prie darnaus Europos visuomenės vystymosi skatinant socialinę įtrauktį, socialinę gerovę, kovojant su rasizmu bei prietarais ir skatinant kultūrų bei religijų dialogą .

Pakeitimas 15

Pasiūlymas dėl sprendimo

14 a konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(14a)

Kiekvienam asmeniui turi būti sudarytos galimybės vykdyti savanorišką veiklą. Siekiant skatinti asmenybės brandą ir dalyvavimą, prieglobsčio prašantiems asmenims, pabėgėliams ir teisėtai valstybėse gyvenantiems imigrantams turėtų būti suteikiamos vis didesnės galimybės dalyvauti vykdant savanorišką veiklą, ypač tais atvejais, kai jie negali įsidarbinti.

Pakeitimas 16

Pasiūlymas dėl sprendimo

14 b konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(14b)

Savanoriška veikla – svarbi neformaliojo mokymosi patirtis, kuri padeda lavinti profesinius įgūdžius ir gebėjimus, didina galimybes įsidarbinti, nes gerina reintegraciją į darbo rinką, taip pat ugdo socialinius įgūdžius ir prisideda prie asmenybės brandos ir žmonių gerovės.

Pakeitimas 17

Pasiūlymas dėl sprendimo

14 c konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(14c)

Savanoriška veikla gali naudingai prisidėti kovojant su skurdu ir siekiant socialinio ir ekonominio vystymosi, vykdant veiklą Europos Sąjungoje ir trečiosiose valstybėse.

Pakeitimas 18

Pasiūlymas dėl sprendimo

14 d konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(14d)

Įgyvendindami įmonių socialinės atsakomybės strategiją, darbdaviai galėtų remti ir skatinti savanorišką veiklą.

Pakeitimas 19

Pasiūlymas dėl sprendimo

15 konstatuojamoji dalis

(15)

Nepaisant to, savanoriškos veiklos galimybės nėra visiškai išnaudotos. Europos metai – galimybė Europos kontekste parodyti, kad savanoriška veikla didinamas piliečių dalyvavimas. Šia veikla visais (vietos, regioniniu, nacionaliniu ir Europos) lygmenimis stiprinamas piliečių priklausomybės ir įsipareigojimo visuomenei jausmas.

(15)

Nepaisant to, savanoriškos veiklos galimybės nėra visiškai išnaudotos. Be to, ES lygiu iki šiol savanorių laisvalaikiu atliktas darbas nėra oficialiai pripažįstamas darbu. Todėl Europos metai – galimybė Europos kontekste parodyti, kad savanoriška veikla didinamas piliečių dalyvavimas. Šia veikla galima visais (vietos, regioniniu, nacionaliniu ir Europos) lygiais sustiprinti piliečių priklausomybės ir įsipareigojimo visuomenei jausmą ir paskatinti valstybes nares kovoti su diskriminacija, kad kiekvienoje valstybėje narėje gyvenantys užsienio valstybių piliečiai, įskaitant prieglobsčio prašančius asmenis, galėtų imtis savanoriškos veiklos ne pelno siekiančiose organizacijose arba vykdytų neatlygintiną veiklą .

Pakeitimas 20

Pasiūlymas dėl sprendimo

15 a konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(15a)

Valstybės narės turėtų būti skatinamos sumažinti biurokratinius kliūtis, trukdančias savanoriams vykdyti savanorišką veiklą.

Pakeitimas 21

Pasiūlymas dėl sprendimo

15 b konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(15b)

Europos savanoriškos veiklos metais turėtų būti dar kartą pabrėžiamas pagrindinis savanoriškos veiklos atliekamas vaidmuo, be to, valstybėms narėms turėtų būti priminta, kad savanoriška veikla neturėtų būti skirta patenkinti pagrindinius poreikius, nes juos paprastai turėtų tenkinti socialinės įstaigos, ir ji neturėtų pakeisti valdžios institucijų atliekamo darbo.

Pakeitimas 22

Pasiūlymas dėl sprendimo

16 konstatuojamoji dalis

(16)

2011 m. bus Jungtinių Tautų Tarptautinių savanorių metų (2001 m.) 10-osios metinės.

(16)

Gruodžio 5 d . yra Tarptautinė savanorių diena, o 2011 m. bus Jungtinių Tautų Tarptautinių savanorių metų (2001 m.) 10-osios metinės.

Pakeitimas 23

Pasiūlymas dėl sprendimo

16 a konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(16a)

Savanoriška veikla ne tik atlieka svarbų socialinį vaidmenį, bet ir turi ekonominės vertės bei įneša svarbų indėlį į ekonomiką.

Pakeitimas 24

Pasiūlymas dėl sprendimo

16 b konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(16b)

Savanoriškai veikla atlieka pagrindinį vaidmenį aplinkos ir civilinės apsaugos srityse; tokios veiklos indėlį privaloma pripažinti ir remti visose srityse, ypač naujose demokratinėse ES valstybėse narėse.

Pakeitimas 25

Pasiūlymas dėl sprendimo

16 c konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(16c)

Pripažinus, savanorių veikla yra tinkama veikla, kurią vykdant įgyjama žinių ir įgūdžių, pavyzdžiui tam naudojant Jaunimo pasą ir Europasą, tai užtikrintų, kad savanoriška veikla būtų vertinama ne kaip formaliojo švietimo alternatyva, bet kaip jo priedas, o tai palengvintų savanorių judumą.

Pakeitimas 26

Pasiūlymas dėl sprendimo

16 d konstatuojamoji dalis (nauja)

 

(16d)

Pripažinus, kad savanorių darbo laikas suteikia teisę į bendrą finansavimą (įnašo natūra pavidalu, skiriamą Europos ir nacionaliniams projektams, būtų akivaizdžiai įvertintos savanorių pastangos, ir tai palengvintų savanoriškų organizacijų veiklą.

Pakeitimas 27

Pasiūlymas dėl sprendimo

1 straipsnis

2011 m. skelbiami „Europos savanoriškos veiklos metais“ (toliau – Europos metai).

2011 m. skelbiami „Europos savanoriškos veiklos , kuria skatinamas aktyvus pilietiškumas, metais“ (toliau – Europos metai).

(„Šis pakeitimas taikomas visam tekstui.“)

Pakeitimas 28

Pasiūlymas dėl sprendimo

2 straipsnio 1 dalis

Pagrindinis Europos metų tikslas – skatinti ir remti (visų pirma dalijantis gerąja patirtimi) valstybių narių , vietos ir regioninės valdžios institucijų bei pilietinės visuomenės pastangas sudaryti palankias savanoriškos veiklos sąlygas Europos Sąjungoje.

Pagrindinis Europos metų tikslas – skatinti ir remti (visų pirma dalijantis gerąja patirtimi ir skatinant novatoriškus metodus bei vertinant įgytą patirtį ) Europos Sąjungos, valstybių narių ir vietos bei regioninės valdžios institucijų pastangas sudaryti pilietinei visuomenei sąlygas, palankias vykdyti savanorišką veiklą Europos Sąjungoje , ir didinti savanoriškos veiklos Europos Sąjungoje matomumą ir parodyti jos svarbą.

Pakeitimas 29

Pasiūlymas dėl sprendimo

2 straipsnio 2 dalies 1 punktas

1.

Europos Sąjungoje sukurti savanoriškam darbui palankias sąlygas. Padaryti taip, kad savanoriška veikla Europos Sąjungoje taptų piliečių dalyvavimo skatinimo ir bendros gyventojų veiklos dalimi.

1.

Europos Sąjungoje sukurti savanoriškam darbui palankias sąlygas. Padaryti taip, kad savanoriška veikla Europos Sąjungoje taptų piliečių dalyvavimo , partnerystės ir bendros gyventojų veiklos skatinimo dalimi.

Pakeitimas 30

Pasiūlymas dėl sprendimo

2 straipsnio 2 dalies 2 punktas

2.

Suteikti įgaliojimus savanorių organizacijoms ir gerinti savanoriškos veiklos kokybę. Palengvinti savanorišką veiklą ir skatinti savanorių organizacijų ir kitų sektorių ryšius, judumą, bendradarbiavimą ir sąveiką Europos Sąjungoje.

2.

Suteikti savanorių organizacijoms įgaliojimus atsižvelgiant į jų tikslus, prioritetus bei autonomiją ir gerinti savanoriškos veiklos kokybę. Skatinti savanorišką veiklą ir sudaryti galimybes savanorių organizacijoms gauti pakankamą ir tvarų finansavimą skatinant savanorių organizacijų ir kitų ne pelno sektorių ryšius, judumą, bendradarbiavimą ir sąveiką Europos Sąjungoje ; skatinant iniciatyvas humanitarinių ir ekologinių nelaimių atvejais, siekiant jų išvengti, jas įveikti bei deramai apmokant savanorius spręsti neatidėliotinas problemas ir veiksmingai į jas reaguoti; taip pat suteikiant savanorių veiklai tvirtesnį pagrindą. Teisės aktuose turėtų būti nustatyta, kad savanoriškos organizacijos turi rūpintis savanoriais, ir jiems turėtų būti numatyta atitinkama apsauga, t.y. suteikiamas draudimas, užtikrinama sveikatos apsauga ir sauga bei profesinis mokymas.

Pakeitimas 31

Pasiūlymas dėl sprendimo

2 straipsnio 2 dalies 3 punktas

3.

Atlyginti už savanorišką veiklą ir ją pripažinti. Tinkamai skatinti asmenis, bendroves ir savanorių rengimo organizacijas bei ES ir valstybių narių lygmeniu siekti, kad politikos formuotojai, pilietinės visuomenės organizacijos ir darbdaviai sistemingiau pripažintų savanorišką veiklą, atsižvelgiant į dalyvaujant joje įgytus įgūdžius ir gebėjimus.

3.

Atlyginti už savanorišką veiklą ir ją pripažinti. Tinkamai skatinti asmenis, bendroves ir savanorių rengimo organizacijas (be kita ko, užtikrinant deramą savanorių sveikatos ir socialinę apsaugą apdraudžiant juos savanoriškos veiklos vykdymo laikotarpiais draudimu nuo nelaimingų atsitikimų ir civilinės atsakomybės draudimu, veiksmingai pripažįstant įgytus įgūdžius patvirtinant patirtį ir pripažįstant jos lygiavertiškumą mokymo arba darbo paieškos tikslais) bei ES lygiu ir valstybėse narėse siekti, kad už politikos formavimą atsakingi asmenys, pilietinės visuomenės organizacijos ir darbdaviai sistemingiau pripažintų savanorišką veiklą, kai vertinami dalyvaujant joje įgyti įgūdžiai ir gebėjimai.

Pakeitimas 32

Pasiūlymas dėl sprendimo

2 straipsnio 2 dalies 3 a punktas (naujas)

 

3a.

Vykdant savanorišką veiklą skatinti tarptautinį ir Europos masto solidarumą propaguojant taiką, Šiaurės ir Pietų bendradarbiavimą bei aplinkos apsaugą, taip pat solidarumu pagrįstos socialinės ekonomikos pripažinimą.

Pakeitimas 33

Pasiūlymas dėl sprendimo

2 straipsnio 2 pastraipos 4 punktas

4.

Daugiau informuoti visuomenę apie savanoriško darbo reikšmę ir svarbą. Teikti daugiau bendros informacijos apie savanoriškos veiklos, suprantamos kaip piliečių dalyvavimo išraiška, svarbą sprendžiant visoms valstybėms narėms aktualius klausimus, kaip antai darnus visuomenės vystymasis ir ekonominė sanglauda.

4.

Daugiau informuoti visuomenę apie savanoriško darbo reikšmę ir svarbą. Didinti bendrą informuotumą apie savanoriškos veiklos, kuri yra piliečių dalyvavimo išraiška, svarbą sprendžiant visoms valstybėms narėms aktualius, pavyzdžiui, darnaus visuomenės vystymosi ir ekonominės bei socialinės sanglaudos, klausimus, taip pat skatinti savanorišką veiklą siekiant, kad ji taptų patrauklesnė piliečiams ir taip būtų sudarytos sąlygos jiems dalyvauti pilietinėje veikloje .

Pakeitimas 34

Pasiūlymas dėl sprendimo

2 straipsnio 2 dalies 4 a punktas (naujas)

 

4a.

Parengti Baltąją savanoriškos veiklos knygą. Skatinti ES sukurti savanoriškai veiklai vykdyti palankias sąlygas.

Pakeitimas 35

Pasiūlymas dėl sprendimo

2 straipsnio 2 dalies 4 b punktas (naujas)

 

4b.

Skatinti pripažinti savanoriškos veiklos sėkmę valstybėse narėse ir tarp jų, siekiant užtikrinti, kad geroji patirtis ir sėkmingos savanoriškos veiklos strategijos būtų lengvai platinamos visoje Europos Sąjungoje.

Pakeitimas 36

Pasiūlymas dėl sprendimo

3 straipsnio 1 dalis

1.   Priemones, kurių bus imamasi siekiant 2 straipsnyje išdėstytų tikslų, sudaro toliau nurodytos Bendrijos, nacionalinio, regioninio ar vietos lygmens iniciatyvos, susijusios su Europos metų tikslais:

1.   Priemones, kurių reikia imtis siekiant 2 straipsnyje išdėstytų tikslų, sudaro toliau išvardytos Bendrijos, nacionalinio, regioninio ar vietos lygio iniciatyvos, susijusios su Europos metų tikslais:

dalijimusi gerąja patirtimi;

keitimasis patirtimi ir gerąją praktika, ypač taikant veiksmingas savanorių organizacijų bendradarbiavimo ir tinklų sistemas ;

susijusių studijų ir mokslinių tyrimų rezultatų sklaida;

 

konferencijomis, renginiais ir iniciatyvomis, kuriomis būtų skatinamos diskusijos, didinamas visuomenės informuotumas apie savanoriškos veiklos svarbą ir reikšmę bei paminimos savanorių pastangos;

konferencijos, renginiai ir iniciatyvos, kuriomis būtų skatinamas dialogas, novatoriški požiūriai, įvertinama patirtis; visuomenės informuotumo apie savanoriškos veiklos svarbą ir reikšmę didinimas bei tarpvalstybinių tinklų skatinimas siekiant aktyvių diskusijų,

informavimo ir rėmimo kampanijomis svarbiausioms idėjoms skleisti .

informavimo ir populiarinimo kampanijos svarbiausioms idėjoms skleisti , be kita ko, naudojant naujas visuomenės informavimo priemones ir internetą bei šiam tikslui sukurta Europos tinklaviete;;

 

atitinkamoje savanoriškoje veikloje dalyvaujančių subjektų, organizacijų ir suinteresuotų šalių Europos internetinės duomenų bazės sukūrimas, įtraukiant į ją baigtus ir vykdomus projektus bei iniciatyvas ateičiai, įsteigimas, siekiant užtikrinti geresnį bendradarbiavimą ir geresnius tarpusavio ryšius;

 

skatinimas naudoti savanoriškos veiklos darbo laiką kaip priemonę, suteikiančią teisę į bendrą finansavimą, skiriamą Europos projektams.

Pakeitimas 37

Pasiūlymas dėl sprendimo

4 straipsnio 2 dalis

Kiekviena valstybė narė užtikrina, kad minėta įstaiga tinkamai įtrauktų įvairias suinteresuotąsias šalis nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygmeniu.

Kiekviena valstybė narė turi užtikrinti, kad minėta įstaiga visu Europos metų laikotarpiu tinkamai įtrauktų įvairias suinteresuotąsias šalis nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygiais, visų pirma rengiant nacionalinę darbo programą ir nacionalines priemones . Metų tikslų įgyvendinimui numatytos lėšos skiriamos pilietinės visuomenės organizacijoms, tiesiogiai dalyvaujančioms savanoriškoje veikloje ir savanoriškame darbe. Ypatingas dėmesys kiekvienoje nacionalinėje programoje turi būti skirtas administracinių procedūrų supaprastinimui, inter alia, palengvinant mažai išteklių turinčių nedidelių asociacijų galimybes gauti finansavimą.

Pakeitimas 38

Pasiūlymas dėl sprendimo

5 straipsnio 4 dalis

Su veikla bus susijusios valstybės narės, Europos Parlamentas, Europos ekonominių ir socialinių reikalų komitetas bei Regionų komitetas.

Siekiant pridėtinės vertės, kurią suteikia keitimasis geriausia praktika Bendrijos lygiu (įskaitant tarp ES institucijų), į veiklą glaudžiai įtraukiamos dalyvauti valstybės narės, Europos Parlamentas, Europos ekonominių ir socialinių reikalų komitetas bei Regionų komitetas.

Pakeitimas 39

Pasiūlymas dėl sprendimo

7 straipsnio 1 dalis

1.   Šio sprendimo įgyvendinimo biudžetas 2011 m. sausio 1 d.–2011 m. gruodžio 31 d. laikotarpiui 6 000 000 EUR.

1.   Šio sprendimo įgyvendinimo biudžetas laikotarpiu nuo 2011 m. sausio 1 d. iki 2011 m. gruodžio 31 d. 10 000 000 EUR.

Pakeitimas 40

Pasiūlymas dėl sprendimo

7 straipsnio 2 dalis

2.   Metinius asignavimus tvirtina biudžeto valdymo institucija, neviršydama finansinėje programoje nustatytų ribų.

2.   Metinius asignavimus tvirtina biudžeto valdymo institucija, neviršydama finansinėje programoje nustatytų ribų ir nesukeldama pavojaus kitų programų ar kitos veiklos pagal 3b išlaidų kategoriją finansavimui .

Pakeitimas 41

Pasiūlymas dėl sprendimo

8 straipsnis

Siekdama įgyvendinti Europos metų tikslus, Komisija gali bendradarbiauti su atitinkamomis tarptautinėmis organizacijomis, visų pirma Jungtinėmis Tautomis ir Europos Taryba, siekdama užtikrinti, kad būtų žinoma apie ES dalyvavimą.

Siekdama įgyvendinti Europos metų tikslus, Komisija gali bendradarbiauti su atitinkamomis tarptautinėmis organizacijomis, visų pirma su Jungtinėmis Tautomis ir Europos Taryba, siekdama užtikrinti, kad būtų žinoma apie ES dalyvavimą , taip pat gali imtis veiksmų, kuriais kitos tarptautinės organizacijos būtų skatinamos stiprinti savanorišką veiklą visame pasaulyje . Bendradarbiaudama su šiomis organizacijomis Komisija ragina vykdyti tarptautinės savanoriškos veiklos programas, kurių tikslas – skatinti keitimąsi geriausia savanoriškos veiklos praktika trečiosiose valstybėse.

Pakeitimas 42

Pasiūlymas dėl sprendimo

9 straipsnis

Komisija kartu su valstybėmis narėmis užtikrina šiame sprendime numatytų priemonių derėjimą su kitomis Bendrijos, nacionalinėmis ir regioninėmis programomis bei iniciatyvomis, kuriomis padedama siekti Europos metų tikslų.

Komisija kartu su valstybėmis narėmis užtikrina, kad šiame sprendime numatytos priemonės atitiktų kitas Bendrijos programas ir veiksmus, nacionalines ir regionines programas bei iniciatyvas, kuriomis padedama siekti Europos metų tikslų , ir jas papildytų .

Pakeitimas 43

Pasiūlymas dėl sprendimo

Priedo A dalies1 punktas

1.

Informavimo ir reklamos kampanijos, įskaitant:

1.

Informavimo ir reklamos kampanijos, įskaitant:

didelės reikšmės renginius ir forumus, kuriuose bus dalijamasi patirtimi;

didelio masto renginius ir forumus, ir kuriuose keičiamasi patirtimi ir gera praktika, teikiant pirmenybę porinio bendradarbiavimo ir judumo programoms, dalyvaujant su savanoriška veikla glaudžiai susijusioms Europos organizacijoms ir įstaigoms, darbdavių asociacijų ir profesinių sąjungų atstovams, Europos Parlamentui, Europos ekonominių ir socialinių reikalų komitetui bei Regionų komitetui ;

konkursus su apdovanojimais arba be jų;

 

bendradarbiavimą su privačiu sektoriumi, radijo ir televizijos laidų transliuotojais ir kitomis žiniasklaidos priemonėmis , kaip partneriais skleidžiant informaciją apie Europos savanoriškos veiklos metus;

bendradarbiavimą su privačiu sektoriumi, radijo ir televizijos laidų transliuotojais ir kitomis visuomenės informavimo priemonėmis kaip partneriais skleidžiant informaciją apie savanorišką veiklą ir Europos metus;

įvairių priemonių, skirtų visuomenės susidomėjimui didinti ir kurias bus galima gauti visoje Bendrijoje, rengimą;

įvairių priemonių, skirtų visuomenės susidomėjimui didinti ir kurias bus galima gauti visoje Bendrijoje, rengimą;

priemones, kuriomis būtų skelbiami rezultatai ir teikiama daugiau informacijos apie Bendrijos programas, sistemas ir iniciatyvas, kuriomis prisidedama prie Europos savanoriškos veiklos metų tikslų įgyvendinimo;

priemones, kuriomis būtų skelbiami rezultatai ir didinamas informuotumas apie Bendrijos programas, sistemas ir iniciatyvas, kuriomis prisidedama prie Europos metų tikslų įgyvendinimo;

informacinės interneto svetainės Europa tinklalapyje sukūrimą, įskaitant portalo, skirto savanoriškos veiklos projektų rengėjams, sukūrimą, siekiant jiems teikti informaciją apie įvairias Bendrijos programas ir iniciatyvas.

informacinio tinklalapio apie Europą, kuri bus nuolatinis sąveikaus įvairių suinteresuotų subjektų bendradarbiavimo forumas, sukūrimą, įskaitant portalo, skirto savanoriškos veiklos projektų rėmėjams, sukūrimą, siekiant jiems teikti informaciją apie įvairias Bendrijos programas ir iniciatyvas.

 

veiksmus, kuriais siekiama padidinti savanoriškos veiklos indėlio į nacionalines pajamas ir jos poveikio visuomenei matomumą įtraukiant savanorišką veiklą kaip atskirą kategoriją į Eurostato statistinę apskaitą, rengiant papildomą ne pelno institucijų duomenų apskaitą ir įtraukiant į šią apskaitą savanorišką darbą, taip pat kiekvienų metų gruodžio 5-ąją minint 1985 m. Jungtinių Tautų pripažintą Tarptautinę savanorių dieną.

Pakeitimas 44

Pasiūlymas dėl sprendimo

Priedo A dalies 2 punkto 1 įtrauka

apklausos ir tyrimai Bendrijos lygmeniu, siekiant įvertinti pasirengimą Europos savanoriškos veiklos metams, jų veiksmingumą , poveikį ir ilgalaikę stebėseną bei teikti ataskaitas šiose srityse.

apklausos ir tyrimai Bendrijos lygiu, skirti įvertinti pasirengimą Europos metams, jų veiksmingumą bei poveikį, taip pat parengti ilgalaikės stebėsenos ir tolesnių veiksmų pagrindą bei teikti ataskaitas šiose srityse.

Pakeitimas 45

Pasiūlymas dėl sprendimo

Priedas C dalies 1 pastraipa

Kiekvienas nacionalinis koordinatorius teikia vieną paraišką Bendrijos finansavimui gauti. Paraiškoje paramai gauti aprašoma koordinatoriaus darbo programa arba Europos metų populiarinimo veikla, kurią prašoma finansuoti. Kartu su paraiška paramai gauti pateikiama išsami biudžeto sąmata, kurioje nurodomos visos siūlomų iniciatyvų ir (arba) darbo programos išlaidos ir bendro finansavimo suma bei šaltiniai. Bendrijos dotacija gali būti iki 80 % visų išlaidų.

Kiekviena nacionalinė koordinavimo įstaiga teikia vieną paraišką gauti Bendrijos finansavimą. Paraiškoje dotacijai gauti pateikiamas koordinavimo įstaigos prioritetų ir darbo programos arba veiklos , kurią prašoma finansuoti , aprašas, parengtas nuolat konsultuojantis su savanorių organizacijomis, ir jame taip pat turi būti populiarinami Europos metai. Kartu su paraiška dotacijai gauti pateikiama išsami biudžeto sąmata, kurioje nurodomos visos siūlomos veiklos ir (arba) darbo programos išlaidos ir bendro finansavimo suma bei šaltiniai. Bendrijos dotacija gali būti iki 80 % visų išlaidų. Turėtų būti leista pasinaudoti įnašų natūra galimybe tose valstybėse narėse, kuriose tai yra leistina pagal jų teisės aktus.

Pakeitimas 46

Pasiūlymas dėl sprendimo

Priedo C dalies 2 pastraipa

Komisija nustato numatomas galimas dotacijų sumas kiekvienam nacionaliniam koordinatoriui ir galutinį paraiškų teikimo terminą. Kad būtų užtikrintas minimalus veiklos lygis, kriterijuose turi būti atsižvelgta į gyventojų skaičių, pragyvenimo išlaidas ir kiekvienai valstybei narei skirtą nustatytą sumą.

Komisija nustato numatomas galimas dotacijų sumas kiekvienai nacionalinei koordinavimo įstaigai ir galutinį paraiškų teikimo terminą. Kad būtų užtikrintas minimalus veiklos lygis, kriterijuose turi būti atsižvelgta į gyventojų skaičių, pragyvenimo išlaidas ir kiekvienai valstybei narei skirtą nustatytą sumą.

Pakeitimas 47

Pasiūlymas dėl sprendimo

Priedo C dalies 4 pastraipa

Darbo programa ir (arba) veikla apima:

Darbo programa ir (arba) veikla apima:

a)

su Europos metų tikslais susijusius susitikimus ir renginius, įskaitant nacionalinius Europos metų pradžios ir informavimo apie juos renginius, kuriais siekiama išjudinti veiklą ir sukurti atvirą diskusijų apie konkrečias iniciatyvas erdvę;

a)

su Europos metų tikslais susijusius susitikimus ir renginius, įskaitant nacionalinius Europos metų pradžios ir jų pupuliarinimo renginius, kuriais siekiama išjudinti veiklą ir sukurti atvirą diskusijų apie konkrečias iniciatyvas erdvę;

b)

abipusio mokymosi seminarus nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygmenimis;

b)

nacionalinio, regioninio ir vietos lygio konferencijas ir teminius seminarus, kuriais sudaromos sąlygos mokymuisi vieniems iš kitų ir keitimuisi gera praktika;

c)

nacionalinio, regioninio ir vietos lygmens informacines, švietimo ir skatinimo kampanijas, įskaitant apdovanojimų ceremonijų ir konkursų rengimą;

c)

informavimo, mokslinių tyrimų ir susijusių tyrimų veiklą, švietimo ir populiarinimo kampanijas nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygiais;

d)

bendradarbiavimą su žiniasklaida.

d)

bendradarbiavimą su privačiu ir nevalstybiniu sektoriumi bei visuomenės informavimo priemonėmis skleidžiant informaciją apie Europos metus ir vykdant veiklą, skirtą ilgalaikiam dialogui klausimais, susijusiais su savanoriška veikla ir savanoriams skirta profesinio mokymo veikla, siekiant, kad net ir pasibaigus 2011 m. Europos metams būtų toliau tęsiama atitinkama veikla.


Top