Briuselis, 2018 06 06

SWD(2018) 313 final

KOMISIJOS TARNYBŲ DARBINIS DOKUMENTAS

POVEIKIO VERTINIMO SANTRAUKA

pridedamas prie

pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento

dėl Europos infrastruktūros tinklų priemonės, kuriuo panaikinami reglamentai (ES) Nr. 1316/2013 ir (ES) Nr. 283/2014

{COM(2018) 438 final}
{SEC(2018) 292 final}
{SWD(2018) 312 final}


Komisijos pasiūlymas yra pagrįstas poveikio vertinimu, kuris 2018 m. kovo 21 d. pateiktas Reglamentavimo patikros valdybai ir dėl kurio valdyba išreiškė teigiamą nuomonę (nuorodos numeris „DFP – EITP“) su išlygomis. Visų pirma valdyba parekomendavo patobulinti programos stebėsenos ir vertinimo tvarkos aprašymą geriau paaiškinant suderinamumą su kitomis ES programomis ir išsamiau paaiškinant, kaip išplėtus programos taikymo sritį sustiprinamas tarpvalstybinis EITP pobūdis. Rekomendacijos, kurias Valdyba pateikė savo nuomonėje, atsispindi galutinėje poveikio vertinimo ataskaitos redakcijoje.

Remiantis bendru principu, kuris yra taikomas visiems su DFP susijusiems poveikio vertinimams, EITP poveikio vertinime dėmesys skirtas pokyčiams ir pasirinktai politikai, numatytai pasiūlyme dėl teisėkūros procedūra priimamo akto. Visų pirma ataskaitoje paaiškinta siūlomos tęsti EITP programos struktūra bei prioritetai ir išnagrinėtos optimaliausio įgyvendinimo galimybės.

Poveikio vertinimo ataskaita grindžiama patirtimi, įgyta įgyvendinant esamą EITP, kaip pagrindiniu duomenų šaltiniu naudojantis paskutiniu EITP laikotarpio vidurio vertinimu (be rezultatų, gautų po atvirų viešų konsultacijų, surengtų kartu su viešomis konsultacijomis, apimančiomis visas įvairias būsimo ES finansavimo sritis, ir konkretesnio susirašinėjimo su suinteresuotosiomis šalimis sinergijos ir atsinaujinančiosios energijos išteklių klausimais).

Remiantis įgyta patirtimi ir atsižvelgiant į naujus iššūkius ir pokyčius (ypač skaitmeninės ekonomikos sektoriaus srityje), įvertinta, ar reikia pakoreguoti tęsiamos programos tikslus. Buvo išdėstyti naujosios EITP programos iššūkiai ir atliktas vertinimas, kaip EITP galėtų padėti siekti bendrų daugiametės finansinės programos tikslų, pvz., supaprastinimo, didesnio lankstumo ir geresnių veiklos rezultatų.

Naujosios programos struktūra ir prioritetai, suderinimas su esama EITP bei tikėtinas įgyvendinimo mechanizmas buvo papildomai aptarti programos, kuria veiksmingai pasiekiami nustatyti tikslai, požiūriu. Įvertintos alternatyvios įgyvendinimo galimybės, visų pirma svarstant išplėsti programos intervencinių priemonių aprėptį tiek skaitmeninio ramsčio, tiek europinio intereso atsinaujinančiosios energijos srities projektų atžvilgiu. Poveikio vertinime taip pat nagrinėtos galimybės ir pajėgumas didinti programos sektorių sinergiją.