24.10.2022   

SL

Uradni list Evropske unije

L 274/1


DIREKTIVA (EU) 2022/1999 EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA

z dne 19. oktobra 2022

o enotnih postopkih kontrol cestnega prevoza nevarnega blaga (kodificirano besedilo)

(Besedilo velja za EGP)

EVROPSKI PARLAMENT IN SVET EVROPSKE UNIJE STA –

ob upoštevanju Pogodbe o delovanju Evropske unije in zlasti člena 91 Pogodbe,

ob upoštevanju predloga Evropske komisije,

po posredovanju osnutka zakonodajnega akta nacionalnim parlamentom,

ob upoštevanju mnenja Evropskega ekonomsko-socialnega odbora (1),

po posvetovanju z Odborom regij,

v skladu z rednim zakonodajnim postopkom (2),

ob upoštevanju naslednjega:

(1)

Direktiva Sveta 95/50/ES (3) je bila večkrat bistveno spremenjena (4). Zaradi jasnosti in racionalnosti bi bilo treba navedeno direktivo kodificirati.

(2)

Kontrole cestnega prevoza nevarnega blaga je treba opravljati v skladu z Uredbo (ES) št. 1100/2008 Evropskega parlamenta in Sveta (5) ter Uredbo Sveta (EGS) št. 3912/92 (6).

(3)

Postopki kontrole držav članic in njihove opredelitve, povezane s cestnim prevozom nevarnega blaga, bi morali biti takšni, da bi zagotovljali možnost učinkovitega preverjanja izpolnjevanja varnostnih standardov, določenih v Direktivi 2008/68/ES Evropskega parlamenta in Sveta (7).

(4)

Države članice bi morale zagotoviti zadosten obseg kontrol zadevnih vozil na svojem celotnem ozemlju in se izogibati, kadar je to mogoče, prevelikemu številu takih kontrol.

(5)

Kontrole bi bilo treba izvajati z uporabo seznama s skupnimi točkami, ki se uporablja za prevoz nevarnega blaga na celotnem območju Unije.

(6)

Določiti bi bilo treba seznam kršitev, ki jih vse države članice štejejo za dovolj resne, da se pri zadevnih vozilih uporabijo ustrezni ukrepi, odvisno od okoliščin ali varnostnih zahtev, vključno z zavrnitvijo vstopa zadevnim vozilom v Unijo, kadar je to ustrezno.

(7)

Za zagotovitev skladnosti z varnostnimi standardi za cestni prevoz nevarnega blaga ali kadar se na cesti ugotovijo hujše kršitve zakonodaje o prevozu nevarnega blaga, je treba zagotoviti kontrole, ki se opravljajo v podjetjih kot preventivni ukrep.

(8)

Zadevne kontrole bi se morale uporabljati za vse pošiljke nevarnega blaga, ki se v celoti ali delno prevažajo po cesti na ozemlju držav članic, ne glede na odhodni ali namembni kraj blaga ali državo, v kateri je vozilo registrirano.

(9)

Pri resnih ali ponavljajočih se kršitvah se od pristojnih organov države članice, v kateri je vozilo registrirano ali v kateri ima podjetje sedež, lahko zahteva, da sprejmejo ustrezne ukrepe, o vseh ukrepih, ki sledijo, pa bi morali obvestiti državo članico, ki za to zaprosi.

(10)

Uporabo te direktive bi bilo treba spremljati na podlagi poročila, ki ga predloži Komisija.

(11)

Za prilagoditev te direktive znanstvenemu in tehničnemu napredku bi bilo treba na Komisijo prenesti pooblastilo, da v skladu s členom 290 Pogodbe o delovanju Evropske unije sprejme akte v zvezi s spremembo prilog I, II in III k tej direktivi, zlasti da se upoštevajo spremembe Direktive 2008/68/ES. Zlasti je pomembno, da se Komisija pri svojem pripravljalnem delu ustrezno posvetuje, vključno na ravni strokovnjakov, in da se ta posvetovanja izvedejo v skladu z načeli, določenimi v Medinstitucionalnem sporazumu z dne 13. aprila 2016 o boljši pripravi zakonodaje (8). Za zagotovitev enakopravnega sodelovanja pri pripravi delegiranih aktov Evropski parlament in Svet zlasti prejmeta vse dokumente sočasno s strokovnjaki iz držav članic, njuni strokovnjaki pa se sistematično lahko udeležujejo sestankov strokovnih skupin Komisije, ki zadevajo pripravo delegiranih aktov.

(12)

Ker cilja te direktive, in sicer zagotavljati visoko raven varnosti pri prevozu nevarnega blaga, države članice ne morejo zadovoljivo doseči, temveč se zaradi obsega ali učinkov takšnega ukrepa lažje doseže na ravni Unije, lahko Unija sprejme ukrepe v skladu z načelom subsidiarnosti iz člena 5 Pogodbe o Evropski uniji. V skladu z načelom sorazmernosti iz navedenega člena ta direktiva ne presega tistega, kar je potrebno za doseganje navedenega cilja.

(13)

Ta direktiva ne bi smela posegati v obveznosti držav članic glede rokov za prenos direktiv v nacionalno pravo, ki so navedeni v delu B Priloge IV –

SPREJELA NASLEDNJO DIREKTIVO:

Člen 1

1.   Ta direktiva se uporablja za kontrole, ki jih opravijo države članice v cestnem prevozu nevarnega blaga z vozili, ki potujejo po njihovem ozemlju ali vstopajo na njihovo ozemlje iz tretje države.

Ne uporablja se za prevoz nevarnega blaga z vozili, ki pripadajo oboroženim silam ali so te zanj odgovorne.

2.   Ta direktiva ne vpliva na pravico držav članic, da ob ustreznem upoštevanju prava Unije opravijo kontrole nacionalnega in mednarodnega prevoza nevarnega blaga na njihovem ozemlju z vozili, ki v tej direktivi niso zajeta.

Člen 2

V tej direktivi se uporabljajo naslednje opredelitve pojmov:

(a)

„vozilo“ pomeni vsako motorno vozilo, namenjeno za vožnjo na cesti, kompletno ali nekompletno, ki ima vsaj štiri kolesa in največjo konstrukcijsko določeno hitrost, ki presega 25 km/h, skupaj s priklopniki, razen tirnih vozil, kmetijskih in gozdarskih traktorjev ter vseh mobilnih strojev;

(b)

„nevarno blago“ pomeni nevarno blago, kakor je opredeljeno v členu 1, točka (b), Sporazuma o mednarodnem cestnem prevozu nevarnega blaga (ADR), sklenjenega v Ženevi 30. septembra 1957, ter v prilogah A in B k navedenemu sporazumu, kakor je določeno v delu I.1 Priloge I k Direktivi 2008/68/ES;

(c)

„prevoz“ pomeni vsak cestni prevoz, ki ga v celoti ali delno opravlja vozilo na javnih cestah na ozemlju države članice, vključno z nakladanjem in razkladanjem blaga, ki sta zajeta v Direktivi 2008/68/ES, brez poseganja v ureditev, določeno v zakonodaji držav članic glede odgovornosti v zvezi s takimi prevozi;

(d)

„podjetje“ pomeni vsako profitno ali neprofitno fizično ali pravno osebo, profitno ali neprofitno združenje ali skupino oseb, ki ni pravna oseba, in vsak organ v okviru javne oblasti, ki je sam pravna oseba ali je odvisen od organa, ki je pravna oseba, ki prevaža, naklada ali razklada nevarno blago ali zaradi katerih se prevaža, ter tiste, ki začasno skladiščijo, zbirajo, pakirajo ali dobavljajo tako blago v okviru prevozne dejavnosti in se nahajajo na ozemlju Unije;

(e)

„kontrola“ pomeni vsako kontrolo, nadzor, pregled, preverjanje ali formalnost, ki jo opravijo pristojni organi zaradi varnosti prevoza nevarnega blaga.

Člen 3

1.   Države članice zagotovijo, da se na reprezentativnem delu pošiljk nevarnega blaga, ki se prevažajo po cesti, opravijo kontrole, določene v tej direktivi, zaradi preverjanja njihove skladnosti z zakonodajo, ki ureja cestni prevoz nevarnega blaga.

2.   Te kontrole se izvajajo na ozemlju države članice v skladu s členom 3 Uredbe (ES) št. 1100/2008 in členom 1 Uredbe (EGS) št. 3912/92.

Člen 4

1.   Za opravljanje kontrol, določenih v tej direktivi, države članice uporabijo kontrolni list iz Priloge I. Izvod tega kontrolnega lista ali potrdilo, iz katerega je razviden rezultat kontrole in ga sestavi organ, ki je kontrolo opravil, se izroči vozniku vozila in se na zahtevo predloži, da se, kadar je to mogoče, nadaljnje kontrole poenostavijo ali preprečijo.

Prvi pododstavek ne posega v pravico držav članic, da izvedejo posebne ukrepe za podrobnejše kontrole.

2.   Kontrole so naključne in kolikor je možno zajemajo velik del cestnega omrežja.

3.   Kraji, izbrani za kontrole, morajo omogočati, da se lahko pri vozilih, pri katerih so ugotovljene kršitve, te odpravijo, ali pa jih, če meni, da je to ustrezno, organ, ki izvaja kontrolo, umakne iz prometa na kraju samem ali na za to namenjenem kraju, ne da bi bila s tem ogrožena varnost.

4.   Kadar je to ustrezno in ne ogroža varnosti, se lahko vzamejo vzorci blaga, ki se prevaža, za pregled v laboratorijih, ki jih pristojni organ potrdi za tovrstne preglede.

5.   Trajanje kontrol ne sme presegati razumnih časovnih okvirov.

Člen 5

Brez poseganja v druge kazni, ki se lahko naložijo, lahko organi, ki opravljajo kontrolo, vozila, pri katerih se ugotovi ena ali več kršitev predpisov o prevozu nevarnega blaga, zlasti kršitve iz Priloge II, umaknejo iz prometa na kraju samem ali na za to namenjenem kraju in zahtevajo, da se pred nadaljevanjem vožnje kršitve odpravijo ali pa se lahko izvedejo drugi ustrezni ukrepi, odvisno od okoliščin ali varnostnih zahtev, vključno z zavrnitvijo vstopa takim vozilom v Unijo, kadar je to ustrezno.

Člen 6

1.   Kontrole se lahko izvajajo tudi v prostorih podjetij kot preventivni ukrep ali kadar so bile na cesti ugotovljene kršitve, ki ogrožajo varnost prevoza nevarnega blaga.

Namen takih kontrol je zagotoviti, da so varnostni pogoji za cestni prevoz nevarnega blaga v skladu z ustrezno zakonodajo.

2.   Kadar se ugotovi ena ali več kršitev, zlasti iz Priloge II, v zvezi s cestnim prevozom nevarnega blaga, je treba kršitve v zvezi z zadevnim prevozom odpraviti, preden blago zapusti podjetje, ali pa se uporabijo drugi ustrezni ukrepi.

Člen 7

1.   Države članice druga drugi pomagajo pri pravilnem izvajanju te direktive.

2.   Resne ali ponavljajoče se kršitve, ki ogrožajo varnost prevoza nevarnega blaga in jih povzroči tuje vozilo ali podjetje, se prijavijo pristojnim organom države članice, v kateri je vozilo registrirano ali v kateri ima podjetje sedež.

Pristojni organi države članice, v kateri so bile ugotovljene resne ali ponavljajoče se kršitve, lahko od pristojnih organov države članice, v kateri je vozilo registrirano ali v kateri ima podjetje sedež, zahtevajo, da sprejmejo ustrezne ukrepe glede kršitelja ali kršiteljev.

Pristojni organi države članice, v kateri je vozilo registrirano ali v kateri ima podjetje sedež, uradno obvestijo pristojne organe države članice, v katerih so bile ugotovljene kršitve, o vseh ukrepih, sprejetih v zvezi z zadevnim prevoznikom ali podjetjem.

Člen 8

Če se zaradi ugotovitev cestne kontrole vozila, registriranega v drugi državi članici, utemeljeno domneva, da so bile storjene resne ali ponavljajoče se kršitve, ki pa jih ni mogoče odkriti med to kontrolo, ker ni potrebnih podatkov, pristojni organi zadevnih držav članic pomagajo drug drugemu, da se razjasni nastala situacija.

Kadar pristojna država članica v ta namen opravi kontrolo v podjetju, mora o rezultatih uradno obvestiti druge zadevne države članice.

Člen 9

1.   Vsaka država članica pošlje Komisiji za vsako koledarsko leto najpozneje dvanajst mesecev po koncu zadevnega leta poročilo o uporabi Direktive 95/50/ES in te direktive, sestavljeno v skladu z vzorcem standardnega obrazca iz Priloge III k tej direktivi, vključno z naslednjimi podatki:

(a)

če je mogoče, ugotovljeno ali ocenjeno količino nevarnega blaga, ki se prevaža po cesti, v prevoženih tonah ali v tonah/kilometer;

(b)

število opravljenih kontrol;

(c)

število vozil, pri katerih je bila opravljena kontrola, glede na kraj registracije (vozila, registrirana doma, v drugih državah članicah ali v tretjih državah);

(d)

število ugotovljenih kršitev glede na kategorijo tveganja iz Priloge II;

(e)

vrsta in število naloženih kazni.

2.   Komisija pošlje Evropskemu parlamentu in Svetu prvič leta 1999, potem pa vsaj vsaka tri leta poročilo o tem, kako države članice uporabljajo Direktivo 95/50/ES in to direktivo, z navedbo podatkov v skladu z odstavkom 1.

Člen 10

Na Komisijo se prenese pooblastilo za sprejemanje delegiranih aktov v skladu s členom 11 v zvezi s spremembo prilog I, II in III k tej direktivi, da se prilagodijo znanstvenemu in tehničnemu napredku na področjih, ki jih zajema ta direktiva, zlasti da se upoštevajo spremembe Direktive 2008/68/ES.

Člen 11

1.   Pooblastilo za sprejemanje delegiranih aktov je preneseno na Komisijo pod pogoji, določenimi v tem členu.

2.   Pooblastilo za sprejemanje delegiranih aktov iz člena 10 se prenese na Komisijo za obdobje petih let od 26. julija 2019. Komisija pripravi poročilo o prenosu pooblastila najpozneje devet mesecev pred koncem petletnega obdobja. Prenos pooblastila se samodejno podaljšuje za enako dolga obdobja, razen če Evropski parlament ali Svet nasprotuje temu podaljšanju najpozneje tri mesece pred koncem vsakega obdobja.

3.   Prenos pooblastila iz člena 10 lahko kadar koli prekliče Evropski parlament ali Svet. S sklepom o preklicu preneha veljati prenos pooblastila iz navedenega sklepa. Sklep začne učinkovati dan po njegovi objavi v Uradnem listu Evropske unije ali na poznejši dan, ki je določen v navedenem sklepu. Sklep ne vpliva na veljavnost že veljavnih delegiranih aktov.

4.   Komisija se pred sprejetjem delegiranega akta posvetuje s strokovnjaki, ki jih imenuje vsaka država članica, v skladu z načeli, določenimi v Medinstitucionalnem sporazumu z dne 13. aprila 2016 o boljši pripravi zakonodaje.

5.   Komisija takoj po sprejetju delegiranega akta o njem sočasno uradno obvesti Evropski parlament in Svet.

6.   Delegirani akt, sprejet na podlagi člena 10, začne veljati le, če mu niti Evropski parlament niti Svet ne nasprotuje v roku dveh mesecev od uradnega obvestila Evropskemu parlamentu in Svetu o tem aktu ali če pred iztekom tega roka tako Evropski parlament kot Svet obvestita Komisijo, da mu ne bosta nasprotovala. Ta rok se na pobudo Evropskega parlamenta ali Sveta podaljša za dva meseca.

Člen 12

Države članice sporočijo Komisiji besedilo temeljnih predpisov nacionalnega prava, sprejetih na področju, ki ga ureja ta direktiva.

Člen 13

Direktiva 95/50/ES, kakor je bila spremenjena z akti iz dela A Priloge IV, se razveljavi brez poseganja v obveznosti držav članic glede rokov za prenos direktiv v nacionalno pravo, ki so navedeni v delu B Priloge IV.

Sklicevanje na razveljavljeno direktivo se šteje za sklicevanje na to direktivo in se bere v skladu s korelacijsko tabelo iz Priloge V.

Člen 14

Ta direktiva začne veljati dvajseti dan po objavi v Uradnem listu Evropske unije.

Člen 15

Ta direktiva je naslovljena na države članice.

V Strasbourgu, 19. oktobra 2022

Za Evropski parlament

predsednica

R. METSOLA

Za Svet

predsednik

M. BEK


(1)  UL C 105, 4.3.2022, str. 148.

(2)  Stališče Evropskega parlamenta z dne 13. septembra 2022 (še ni objavljeno v Uradnem listu) in odločitev Sveta z dne 4. oktobra 2022.

(3)  Direktiva Sveta 95/50/ES z dne 6. oktobra 1995 o enotnih postopkih kontrol cestnega prevoza nevarnega blaga (UL L 249, 17.10.1995, str. 35).

(4)  Glej del A Priloge IV.

(5)  Uredba (ES) št. 1100/2008 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 22. oktobra 2008 o odpravi kontrol na mejah držav članic na področju cestnega prometa in prometa po celinskih vodnih poteh (UL L 304, 14.11.2008, str. 63).

(6)  Uredba Sveta (EGS) št. 3912/92 z dne 17. decembra 1992 o nadzoru, opravljenem v Skupnosti na področju cestnega prometa in prometa po celinskih plovnih poteh glede prevoznih sredstev, registriranih ali danih v promet v tretji državi (UL L 395, 31.12.1992, str. 6).

(7)  Direktiva 2008/68/ES Evropskega parlamenta in Sveta z dne 24. septembra 2008 o notranjem prevozu nevarnega blaga (UL L 260, 30.9.2008, str. 13).

(8)  UL L 123, 12.5.2016, str. 1.


PRILOGA I

Kontrolni list

(iz člena 4)

Image 1

Image 2


PRILOGA II

Kršitve

Za namene te direktive v nadaljevanju naveden neizčrpen seznam, razvrščen v tri kategorije tveganja (pri čemer kategorija I pomeni največje tveganje), določa vodilo pri ugotavljanju, kaj šteje za kršitev.

Pri določitvi ustrezne kategorije tveganja je treba upoštevati posebne okoliščine, odločitev sama pa mora biti prepuščena presoji izvršnega organa/uradnika na cesti.

Neskladnosti, ki niso naštete v kategorijah tveganja, se razvrstijo v skladu z opredelitvami kategorij.

Če gre za več kršitev na prevozno enoto, se samo kategorija največjega tveganja (kot je razvidno iz točke 32 v Prilogi I) uporabi za namene poročanja (v skladu z vzorcem standardnega obrazca iz Priloge III).

1.   Kategorija tveganja I

Kadar neskladnost z ustreznimi določbami ADR ustvarja visoko raven tveganja smrti, resnih poškodb oseb ali škode v okolju, takšne neskladnosti običajno zahtevajo takojšnje in ustrezne korektivne ukrepe, kot je umaknitev vozila iz prometa.

Neskladnosti so:

1.

prevoz nevarnega blaga, ki se prevaža, je prepovedan;

2.

puščanje nevarnih snovi;

3.

prevažanje na prepovedan način ali z neustreznim prevoznim sredstvom;

4.

prevažanje razsutega tovora v zabojniku, ki strukturno ni uporaben;

5.

prevažanje z vozilom, ki nima ustreznega potrdila o ustreznosti;

6.

vozilo ni več v skladu s standardi ustreznosti in predstavlja neposredno nevarnost (drugače spada v kategorijo tveganja II);

7.

uporabljena je nedovoljena embalaža;

8.

embalaža ni v skladu z navodili za pakiranje;

9.

niso upoštevane posebne določbe za kombinirano pakiranje;

10.

niso upoštevani predpisi o varovanju in zlaganju tovora;

11.

niso upoštevani predpisi o kombiniranem nalaganju tovorkov;

12.

niso upoštevane dovoljene stopnje polnjenja cistern ali tovorkov;

13.

niso upoštevane določbe o omejitvi količine, ki se prevaža v eni prevozni enoti;

14.

prevažanje nevarnega blaga brez kakršne koli navedbe njegove prisotnosti (na primer listine, označenje ali etiketiranje tovorkov, tablice in oznake na vozilu);

15.

prevažanje brez kakršne koli tablice ali oznake na vozilu;

16.

ni podatkov o snovi v prevozu, ki bi omogočila določitev kategorije tveganja I (na primer številka UN, ustrezno odpremno ime, vrsta embalaže);

17.

voznik nima veljavnega potrdila o poklicni usposobljenosti;

18.

uporablja se ogenj ali nezavarovano svetilo;

19.

ne upošteva se prepoved kajenja.

2.   Kategorija tveganja II

Kadar neskladnost z ustreznimi določbami ADR ustvarja tveganje poškodb oseb ali škode v okolju, takšne neskladnosti običajno zahtevajo ustrezne korektivne ukrepe, kot je zahteva po odpravi neskladnosti na kraju kontrole, če je mogoče in ustrezno, najpozneje pa ob zaključku trenutnega prevoza.

Neskladnosti so:

1.

prevozna enota je sestavljena iz več kot enega priklopnika/polpriklopnika;

2.

vozilo ni več v skladu s standardi ustreznosti, a ne predstavlja neposredne nevarnosti;

3.

vozilo ni opremljeno z delujočimi gasilnimi aparati, kot se zahteva; gasilni aparat lahko še vedno velja za uporabnega, če manjkata zgolj predpisani pečat in/ali datum poteka uporabnosti; vendar to ne velja, če gasilni aparat vidno ni več uporaben, na primer merilec tlaka kaže 0;

4.

vozilo nima opreme, predpisane v ADR ali pisnih navodilih;

5.

niso upoštevani datumi za testiranje in pregled ter trajanje uporabe embalaže, vsebnikov IBC ali velike embalaže;

6.

prevažajo se tovorki s poškodovano embalažo, vsebniki IBC ali velika embalaža ali poškodovana neočiščena prazna embalaža;

7.

prevažanje pakiranega tovora v zabojniku, ki strukturno ni uporaben;

8.

cisterne/cisterna (vključno s tistimi, ki so prazne in neočiščene) niso bile/ni bila pravilno zaprta;

9.

prevažanje kombinirane embalaže z zunanjo embalažo, ki ni pravilno zaprta;

10.

nepravilno etiketiranje, označenje ali nepravilne tablice;

11.

ni pisnih navodil, skladnih z ADR, oziroma se pisna navodila ne nanašajo na blago v prevozu;

12.

vozilo ni ustrezno nadzorovano ali parkirano.

3.   Kategorija tveganja III

Kadar neskladnost z ustreznimi določbami pomeni nizko stopnjo tveganja poškodb oseb ali škode v okolju in kjer niso potrebni ustrezni korektivni ukrepi na cesti, ampak se neskladnost lahko odpravlja pozneje v podjetju.

Neskladnosti so:

1.

velikost tablic ali nalepk ali velikost črk, številk ali simbolov na tablicah ali nalepkah ni v skladu s predpisi;

2.

podatki v prevozni dokumentaciji, razen tistih v kategoriji tveganja I/16, niso na voljo;

3.

potrdila o usposobljenosti voznika ni v vozilu, obstaja pa dokaz, da ga voznik ima.


PRILOGA III

Vzorec standardnega obrazca za poročilo, ki ga je treba poslati Komisiji v zvezi s kršitvami in kaznimi

Image 3


PRILOGA IV

DEL A

Razveljavljena direktiva s seznamom naknadnih sprememb

(iz člena 13)

Direktiva Sveta 95/50/ES (UL L 249, 17.10.1995, str. 35).

 

Direktiva 2001/26/ES Evropskega parlamenta in Sveta (UL L 168, 23.6.2001, str. 23).

 

Direktiva Komisije 2004/112/ES (UL L 367, 14.12.2004, str. 23).

 

Direktiva 2008/54/ES Evropskega parlamenta in Sveta (UL L 162, 21.6.2008, str. 11).

 

Uredba (EU) 2019/1243 Evropskega parlamenta in Sveta (UL L 198, 25.7.2019, str. 241).

samo točka IX(1) Priloge

DEL B

Roki za prenos v nacionalno pravo

(iz člena 13)

Direktiva

Rok za prenos

95/50/ES

1. januar 1997

2001/26/ES

23. december 2001

2004/112/ES

14. december 2005

2008/54/ES


PRILOGA V

Korelacijska tabela

Direktiva 95/50/ES

Ta direktiva

Člen 1

Člen 1

Člen 2, uvodno besedilo

Člen 2, uvodno besedilo

Člen 2, prva alinea

Člen 2, točka (a)

Člen 2, druga alinea

Člen 2, točka (b)

Člen 2, tretja alinea

Člen 2, točka (c)

Člen 2, četrta alinea

Člen 2, točka (d)

Člen 2, peta alinea

Člen 2, točka (e)

Člen 3(1)

Člen 3(1)

Člen 3(2)

Člen 3(2)

Člen 4(1), prvi stavek

Člen 4(1), prvi pododstavek

Členi 4(1), drugi stavek

Členi 4(1), drugi pododstavek

Člen 4(2) do (5)

Člen 4(2) do (5)

Člen 5

Člen 5

Člen 6(1)

Člen 6(1), prvi pododstavek

Člen 6(2), prvi pododstavek

Člen 6(1), drugi pododstavek

Člen 6(2), drugi pododstavek

Člen 6(2)

Člen 7

Člen 7

Člen 8, prvi stavek

Člen 8, prvi odstavek

Člen 8, drugi stavek

Člen 8, drugi odstavek

Člen 9(1), uvodno besedilo

Člen 9(1), uvodno besedilo

Člen 9(1), prva alinea

Člen 9(1), točka (a)

Člen 9(1), druga alinea

Člen 9(1), točka (b)

Člen 9(1), tretja alinea

Člen 9(1), točka (c)

Člen 9(1), četrta alinea

Člen 9(1), točka (d)

Člen 9(1), peta alinea

Člen 9(1), točka (e)

Člen 9(2)

Člen 9(2)

Člen 9a

Člen 10

Člen 9aa

Člen 11

Člen 10(1)

Člen 10(2)

Člen 12

Člen 13

Člen 11

Člen 14

Člen 12

Člen 15

Priloge I, II in III

Priloge I, II in III

Priloga IV

Priloga V