17.2.2011   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 43/1


KOMISIJAS REGULA (ES) Nr. 137/2011

(2011. gada 16. februāris),

ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 2003/2003 par mēslošanas līdzekļiem ar mērķi pielāgot regulas I un IV pielikumu tehnikas attīstībai

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 13. oktobra Regulu (EK) Nr. 2003/2003 par mēslošanas līdzekļiem (1) un jo īpaši tās 31. panta 1. un 3. punktu,

tā kā:

(1)

Regulas (EK) Nr. 2003/2003 3. pants nosaka, ka par “EK mēslošanas līdzekli” var apzīmēt mēslošanas līdzekli, kas pieder pie I pielikumā uzskaitīto mēslošanas līdzekļu tipa un atbilst minētās regulas noteikumiem.

(2)

Kalcija formiāts (CAS 544-17-2) ir mēslošanas līdzeklis ar sekundārajām barības vielām, ko vienā dalībvalstī augļkopībā izmanto kā lapu mēslošanas līdzekli. Viela ir nekaitīga videi un cilvēka veselībai. Tādēļ, lai kalcija formiāts būtu viegli pieejams lauksaimniekiem visā Savienībā, tas jāatzīst par EK mēslošanas līdzekļa tipu.

(3)

Lai varētu izmantot vairāk nekā vienu helātus veidojošo aģentu, ieviest kopīgas ūdenī šķīstošo mikroelementu minimālā satura vērtības un nodrošināt, lai tiktu marķēti visi helātus veidojošie aģenti, ar ko helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošo mikroelementu un ir kvalitatīvi un kvantitatīvi nosakāmi ar EN standartiem, jāpielāgo noteikumi par mikroelementiem helāta formā un mikroelementu šķīdumiem. Lai tirgus dalībnieki varētu izpārdot savus mēslošanas līdzekļu krājumus, vajadzīgs pietiekams pārejas periods.

(4)

Cinka oksīda pulveris (CAS 1314-13-2) ir cinka mēslošanas līdzeklis, kas minēts Regulas (EK) Nr. 2003/2003 I pielikumā. Pulverveida cinka oksīda lietošana ir saistīta ar potenciālu putekļbīstamību. No šādas bīstamības var izvairīties, ja cinka oksīdu lieto stabilas suspensijas formā. Lai cinka oksīdu varētu drošāk lietot, cinka mēslošanas līdzekļa suspensija tādēļ jāatzīst par EK mēslošanas līdzekļa tipu. Lai pieeja sastāvam būtu elastīga, visās šādās ūdens suspensijās jāatļauj izmantot cinka sāļus un vienu vai vairākus cinka halāta(-u) tipus.

(5)

Regulas (EK) Nr. 2003/2003 23. panta 2. punktā ietverts noteikums par mikroelementu mēslošanas līdzekļu maisījumu sastāvu un marķēšanu, bet šādi maisījumi vēl nav minēti I pielikumā kā mēslošanas līdzekļu tipi. Tādējādi mikroelementu mēslošanas līdzekļu maisījumus nevar pārdot kā EK mēslošanas līdzekļus. Tāpēc I pielikumā jāievieš mikroelementu mēslošanas līdzekļu maisījumu tipa apzīmējums attiecībā uz cietiem un šķidriem mēslošanas līdzekļiem.

(6)

Divās dalībvalstīs kā mēslošanas līdzeklis lapu apsmidzināšanai, lietošanai augsnē, hidroponikai un mēslošanai ar irigāciju atļauta iminodidzintarskābe (turpmāk IDHA), kas ir helātus veidojošs aģents. Lai lauksaimniekiem visā Savienībā IDHA būtu vieglāk pieejama, tā jāpievieno atļauto helātus veidojošo aģentu sarakstā I pielikumā.

(7)

Regulas (EK) Nr. 2003/2003 29. panta 2. punktā noteikts, ka EK mēslošanas līdzekļu kontrole notiek saskaņā ar regulā aprakstītajām analīzes metodēm. Tomēr dažas metodes nav starptautiski atzītas. Eiropas Standartizācijas komiteja tagad izstrādājusi EN standartus, un ar tiem jāaizstāj minētās metodes.

(8)

Validētajās metodēs, ko publicē kā EN standartus, parasti iekļauj starplaboratoriju salīdzinošo testu, ar kuru pārbauda analītisko metožu reproducējamību un atkārtojamību dažādās laboratorijās. Tāpēc, lai varētu identificēt EN standartus, kuriem veikts starplaboratoriju salīdzinošais tests, tādējādi precīzi informējot kontrolierus par EN standartu statistisko uzticamību, jānošķir validētie EN standarti un nevalidētās metodes.

(9)

Lai vienkāršotu tiesību aktus un atvieglotu to turpmāku pārskatīšanu, ir lietderīgi visu tekstu attiecībā uz standartiem Regulas (EK) Nr. 2003/2003 IV pielikumā aizstāt ar atsaucēm uz EN standartiem, ko publicēs Eiropas Standartizācijas organizācija.

(10)

Tādēļ ir attiecīgi jāgroza Regula (EK) Nr. 2003/2003.

(11)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar atzinumu, ko sniegusi komiteja, kura izveidota ar Regulas (EK) Nr. 2003/2003 32. pantu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Grozījumi

1.   Regulas (EK) Nr. 2003/2003 I pielikumu groza saskaņā ar šīs regulas I pielikumu.

2.   Regulas (EK) Nr. 2003/2003 IV pielikumu groza saskaņā ar šīs regulas II pielikumu.

2. pants

Pārejas noteikumi

Mēslošanas līdzekļiem, ko laiž tirgū pirms 2011. gada 9. marta, I pielikuma 2. punkta a) līdz e) apakšpunktu piemēro no 2012. gada 9. oktobra.

3. pants

Stāšanās spēkā

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2011. gada 16. februārī

Komisijas vārdā

priekšsēdētājs

José Manuel BARROSO


(1)  OV L 304, 21.11.2003., 1. lpp.


I PIELIKUMS

Regulas (EK) Nr. 2003/2003 I pielikumu groza šādi.

1.

D iedaļā iekļauj 2.1. un 2.2. ierakstu:

“2.1.

Kalcija formiāts

Ķīmiski iegūts produkts, kura galvenā sastāvdaļa ir kalcija formiāts

33,6 % CaO

Kalcijs, izteikts kā ūdenī šķīstošs CaO

56 % formiāts

 

Kalcija oksīds

Formiāts

2.2.

Kalcija formiāts šķidrā formā

Produkts, ko iegūst, šķīdinot ūdenī kalcija formiātu

21 % CaO

Kalcijs, izteikts kā ūdenī šķīstošs CaO

35 % formiāts

 

Kalcija oksīds

Formiāts”

2.

E.1. iedaļu groza šādi:

a)

E.1.2. iedaļas 2. b) un 2. c) ierakstu aizstāj ar šādiem ierakstiem:

“2. b)

Kobalta helāts

Ūdenī šķīstošs produkts, kas satur kobaltu, kurš ķīmiski kombinēts ar atļauto(-ajiem) helātus veidojošo(-ajiem) aģentu(-iem)

5 % no ūdenī šķīstošā kobalta; vismaz 80 % no ūdenī šķīstošā kobalta helatē ar atļauto(-ajiem) helātus veidojošo(-ajiem) aģentu(-iem)

Nosaukums katram atļautajam helātus veidojošajam aģentam, kas helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā kobalta un ko var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

Ūdenī šķīstošs kobalts (Co)

Pēc izvēles: kopējais kobalta (Co) daudzums, ko helatē atļautie helātus veidojošie aģenti

kobalts (Co), ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, kurš helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā kobalta un kuru var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

2. c)

Kobalta mēslošanas līdzekļa šķīdums

2. a) un/vai 2. b) tipa šķīdums ūdenī

2 % ūdenī šķīstošais kobalts

Apzīmējumā jāiekļauj:

1)

minerālanjona(-u) nosaukums(-i);

2)

nosaukums katram atļautajam helātus veidojošajam aģentam, kas helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā kobalta, ja tāds ir, un ko var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

Ūdenī šķīstošs kobalts (Co)

Pēc izvēles: kopējais kobalta (Co) daudzums, ko helatē atļautie helātus veidojošie aģenti

kobalts (Co), ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, kurš helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā kobalta un kuru var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu”

b)

E.1.3. iedaļas 3. d) un 3. f) ierakstu aizstāj ar šādiem ierakstiem:

“3. d)

Vara helāts

Ūdenī šķīstošs produkts, kas satur varu, kurš ķīmiski kombinēts ar atļauto(-ajiem) helātus veidojošo(-ajiem) aģentu(-iem)

5 % no ūdenī šķīstošā vara; vismaz 80 % no ūdenī šķīstošā vara helatē ar atļauto(-ajiem) helātus veidojošo(-ajiem) aģentu(-iem)

Nosaukums katram atļautajam helātus veidojošajam aģentam, kas helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā vara un ko var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

Ūdenī šķīstošs varš (Cu)

Pēc izvēles: kopējais varš (Cu), ko helatē atļautie helātus veidojošie aģenti

varš (Cu), ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, kurš helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā vara un kuru var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

3. f)

Vara mēslošanas līdzekļa šķīdums

3. a) un/vai 3. d) tipa šķīdums ūdenī

2 % ūdenī šķīstošais varš

Apzīmējumā jāiekļauj:

1)

minerālanjona(-u) nosaukums(-i);

2)

nosaukums katram atļautajam helātus veidojošajam aģentam, kas helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā vara, ja tāds ir, un ko var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

Ūdenī šķīstošs varš (Cu)

Pēc izvēles: kopējais varš (Cu), ko helatē atļautie helātus veidojošie aģenti

varš (Cu), ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, kurš helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā vara un kuru var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu”

c)

E.1.4. iedaļas 4. b) un 4. c) ierakstu aizstāj ar šādiem ierakstiem:

“4. b)

Dzelzs helāts

Ūdenī šķīstošs produkts, kas satur dzelzi, kura ķīmiski kombinēta ar atļauto(-ajiem) helātus veidojošo(-ajiem) aģentu(-iem)

5 % no ūdenī šķīstošās dzelzs, no kuras helatētā frakcija ir vismaz 80 %; vismaz 50 % no ūdenī šķīstošās dzelzs helatē ar atļauto(-ajiem) helātus veidojošo(-ajiem) aģentu(-iem)

Nosaukums katram atļautajam helātus veidojošajam aģentam, kas helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošās dzelzs un ko var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

Ūdenī šķīstoša dzelzs (Fe)

Pēc izvēles: kopējā dzelzs (Fe), ko helatē atļautie helātus veidojošie aģenti

dzelzs (Fe), ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, kurš helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošās dzelzs un kuru var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

4. c)

Dzelzs mēslošanas līdzekļa šķīdums

4. a) un/vai 4. b) tipa šķīdums ūdenī

2 % ūdenī šķīstošas dzelzs

Apzīmējumā jāiekļauj:

1)

minerālanjona(-u) nosaukums(-i);

2)

nosaukums katram atļautajam helātus veidojošajam aģentam, kas helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošās dzelzs, ja tāda ir, un ko var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

Ūdenī šķīstoša dzelzs (Fe)

Pēc izvēles: kopējā dzelzs (Fe), ko helatē atļautie helātus veidojošie aģenti

dzelzs (Fe), ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, kurš helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošās dzelzs un kuru var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu”

d)

E.1.5. iedaļas 5. b) un 5. e) ierakstu aizstāj ar šādiem ierakstiem:

“5. b)

Mangāna helāts

Ūdenī šķīstošs produkts, kas satur mangānu, kurš ķīmiski kombinēts ar atļauto(-ajiem) helātus veidojošo(-ajiem) aģentu(-iem)

5 % no ūdenī šķīstošā mangāna; vismaz 80 % no ūdenī šķīstošā mangāna helatē ar atļauto(-ajiem) helātus veidojošo(-ajiem) aģentu(-iem)

Nosaukums katram atļautajam helātus veidojošajam aģentam, kas helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā mangāna un ko var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

Ūdenī šķīstošs mangāns (Mn)

Pēc izvēles: kopējais mangāns (Mn), ko helatē atļautie helātus veidojošie aģenti

mangāns (Mn), ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, kurš helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā mangāna un kuru var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

5. e)

Mangāna mēslošanas līdzekļa šķīdums

5. a) un/vai 5. b) tipa šķīdums ūdenī

2 % ūdenī šķīstošais mangāns

Apzīmējumā jāiekļauj:

1)

minerālanjona(-u) nosaukums(-i);

2)

nosaukums katram atļautajam helātus veidojošajam aģentam, ar ko helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā mangāna, ja tāds ir, un ko var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

Ūdenī šķīstošs mangāns (Mn)

Pēc izvēles: kopējais mangāns (Mn), ko helatē atļautie helātus veidojošie aģenti

mangāns (Mn), ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, kurš helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā mangāna un kuru var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu”

e)

E.1.7. iedaļas 7. b) un 7. e) ierakstu aizstāj ar šādiem ierakstiem:

“7. b)

Cinka helāts

Ūdenī šķīstošs produkts, kas satur cinku, kurš ķīmiski kombinēts ar atļauto(-ajiem) helātus veidojošo(-ajiem) aģentu(-iem)

5 % no ūdenī šķīstošā cinka; vismaz 80 % no ūdenī šķīstošā cinka helatē ar atļauto(-ajiem) helātus veidojošo(-ajiem) aģentu(-iem)

Nosaukums katram atļautajam helātus veidojošajam aģentam, kas helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā cinka un ko var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

Ūdenī šķīstošs cinks (Zn)

Pēc izvēles: kopējais cinks (Zn), ko helatē atļautie helātus veidojošie aģenti

cinks (Zn), ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, kurš helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā cinka un kuru var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

7. e)

Cinka mēslošanas līdzekļa šķīdums

7. a) un/vai 7. b) tipa šķīdums ūdenī

2 % ūdenī šķīstošais cinks

Apzīmējumā jāiekļauj:

1)

minerālanjona(-u) nosaukums(-i);

2)

nosaukums katram atļautajam helātus veidojošajam aģentam, kas helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā cinka, ja tāds ir, un ko var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

Ūdenī šķīstošs cinks (Zn)

Pēc izvēles: kopējais cinks (Zn), ko helatē atļautie helātus veidojošie aģenti

cinks (Zn), ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, kurš helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā cinka un kuru var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu”

f)

E.1.7. iedaļā pievieno šādu 7. f) ierakstu:

“7. f)

Cinka mēslošanas līdzekļa suspensija

Produktu iegūst, suspendējot 7. a) un/vai 7. c), un/vai 7. b) tipu suspendējot ūdenī

20 % kopējais cinks

Apzīmējumā jāiekļauj:

1)

anjonu nosaukums(-i);

2)

nosaukums katram atļautajam helātus veidojošajam aģentam, kas helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā cinka, ja tāds ir, un ko var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu

Kopējais cinks (Zn)

Ūdenī šķīstošs cinks (Zn), ja tāds ir

Cinks (Zn), ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, kurš helatē vismaz 1 % ūdenī šķīstošā cinka un kuru var kvalitatīvi un kvantitatīvi noteikt saskaņā ar Eiropas standartu”

3.

E.2. iedaļu groza šādi:

a)

E.2. iedaļas virsrakstu aizstāj ar šādu virsrakstu:

“E.2.   Minimālais mikroelementu saturs % no mēslošanas līdzekļu masas; mikroelementu mēslošanas līdzekļu maisījumu tipi”;

b)

E.2.1. iedaļas virsrakstu aizstāj ar šādu virsrakstu:

“E.2.1.   Minimālais mikroelementu saturs cietos vai šķidros mikroelementu mēslošanas līdzekļu maisījumos, % no mēslošanas līdzekļu masas”;

c)

E.2.1. iedaļā svītro abus teikumus zem tabulas;

d)

E.2.2. iedaļas virsrakstu aizstāj ar šādu virsrakstu:

“E.2.2.   Minimālais mikroelementu saturs EK mēslošanas līdzekļos, kas satur primāro(-ās) un/vai sekundāro(-ās) barības vielu(-as) ar mikroelementu(-iem) un ko lieto augsnei, % no mēslošanas līdzekļu masas”;

e)

E.2.3. iedaļas virsrakstu aizstāj ar šādu virsrakstu:

“E.2.3.   Minimālais mikroelementu saturs EK mēslošanas līdzekļos, kas satur primāro(-ās) un/vai sekundāro(-ās) barības vielu(-as) ar mikroelementu(-iem) un ko lieto lapu apsmidzināšanai, % no mēslošanas līdzekļu masas”;

f)

pievieno šādu E.2.4. iedaļu:

“E.2.4.   Cieti vai šķidri mikroelementu mēslošanas līdzekļu maisījumi

Nr.

Tipa apzīmējums

Dati par ražošanas metodi un galvenajām sastāvdaļām

Minimālais kopējais mikroelementu saturs (masas procentos)

Dati par barības vielu izteikšanu

Citas prasības

Citi tipa apzīmēšanas dati

Deklarējamais barības vielu saturs

Barības vielu forma un šķīdība

Citi kritēriji

1

2

3

4

5

6

1

Mikroelementu maisījums

Produkts iegūts, sajaucot divus vai vairākus E.1. tipa mēslošanas līdzekļus

Kopējais mikroelementa daudzums: 5 % no mēslošanas līdzekļa masas

Katrs mikroelements atsevišķi, saskaņā ar E.2.1. iedaļu

Apzīmējumā jāiekļauj:

1)

visu minerālanjonu nosaukumi, ja tādi ir;

2)

visu atļauto helātus veidojošo aģentu nosaukums(-i), ja tādi ir

Katras barības vielas kopējais saturs

Katras barības vielas ūdenī šķīstošais saturs, ja tādas ir

Mikroelements, ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, ja tāds ir

2

Šķidrs mikroelementu maisījums

Produkts iegūts, ūdenī šķīdinot un/vai suspendējot vismaz divus E.1. tipa mēslošanas līdzekļus

Kopējais mikroelementa daudzums: 2 % no mēslošanas līdzekļa masas

Katrs mikroelements atsevišķi, saskaņā ar E.2.1. iedaļu

Apzīmējumā jāiekļauj:

1)

visu minerālanjonu nosaukumi, ja tādi ir;

2)

visu atļauto helātus veidojošo aģentu nosaukums(-i), ja tādi ir

Katras barības vielas kopējais saturs

Katras barības vielas ūdenī šķīstošais saturs, ja tādas ir

Mikroelements, ko helatē katrs atļautais helātus veidojošais aģents, ja tāds ir”

4.

E.3.1. iedaļā pievieno šādu ierakstu:

“Iminodidzintarskābe

IDHA

C8H11O8N

131669-35-7”.


II PIELIKUMS

Regulas (EK) Nr. 2003/2003 IV pielikuma B daļu groza šādi.

1.

2.6.2. metodi aizstāj ar šādu metodi:

2.6.2.   metode

Kopējā slāpekļa daudzuma noteikšana ar divām dažādām metodēm mēslošanas līdzekļos, kas satur slāpekli tikai nitrātu, amonija un urīnvielas slāpekļa formā

EN 15750: Mēslošanas līdzekļi. Kopējā slāpekļa noteikšana ar divām dažādām metodēm mēslošanas līdzekļos, kas satur slāpekli tikai nitrātu, amonija un urīnvielas slāpekļa formā

Šī analīzes metode ir pārbaudīta, veicot starplaboratoriju salīdzinošo testu.”

2.

Pievieno šādu 2.6.3. metodi:

2.6.3.   metode

Urīnvielas kondensātu noteikšana ar HPLC – Izobutilēndiurīnviela un krotonilidendiurīnviela (A metode) un metilēnurīnvielas oligomēri (B metode)

EN 15705: Mēslošanas līdzekļi. Urīnvielas kondensāta noteikšana ar augstas izšķirtspējas šķidrumu hromotogrāfiju (HPLC). Izobutilēndiurīnviela un krotonilidendiurīnviela (A metode) un metilēnurīnvielas oligomēri (B metode)

Šī analīzes metode ir pārbaudīta, veicot starplaboratoriju salīdzinošo testu.”

3.

Iekļauj šādu 5. metodi:

“Oglekļa dioksīds”

4.

Iekļauj šādu 5.1. metodi:

5.1.   metode

Oglekļa dioksīda noteikšana – I daļa: metode cietajiem mēslošanas līdzekļiem

EN 14397-1: Mēslošanas līdzekļi un kaļķošanas materiāli. Oglekļa dioksīda noteikšana. I daļa: metode cietajiem mēslošanas līdzekļiem

Šī analīzes metode ir pārbaudīta, veicot starplaboratoriju salīdzinošo testu.”

5.

8.9. metodi aizstāj ar šādu metodi:

8.9.   metode

Sulfātu satura noteikšana ar trim dažādām metodēm

EN 15749: Mēslošanas līdzekļi. Sulfātu satura noteikšana ar trim dažādām metodēm

Šī analīzes metode ir pārbaudīta, veicot starplaboratoriju salīdzinošo testu.”