COREPER

Nuolatinių atstovų komitetas arba COREPER (Europos Sąjungos sutarties 16 straipsnio 7 dalis ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 240 straipsnio 1 dalis) yra atsakingas už Europos Sąjungos Tarybos darbo rengimą.

Kiekvienai ES valstybei narei COREPER atstovauja nuolatinis atstovas (COREPER II) ir nuolatinio atstovo pavaduotojas (COREPER I), turintys ambasadoriaus statusą Europos Sąjungoje.

COREPER užima pagrindinę vietą ES sprendimų priėmimo sistemoje. Jis koordinuoja ir rengia visų Tarybos posėdžių darbą ir siekia savo lygmeniu pasiekti susitarimą, kurį vėliau pateiks Tarybai priimti. Jis taip pat užtikrina ES politikos sričių ir veiksmų nuoseklumą ir rūpinasi, kad būtų laikomasi šių principų ir taisyklių:

COREPER užtikrina tinkamą kiekvienos bylos pateikimą Tarybai ir prireikus pateikia gaires, galimybes ar pasiūlymus.

Tarybos posėdžių darbotvarkėse atsispindi COREPER padaryta pažanga. COREPER darbotvarkė yra padalyta į dvi dalis:

Tačiau, jei COREPER pasiekia susitarimą dėl II dalies klausimo savo darbotvarkėje, tas klausimas paprastai bus įtraukiamas kaip A klausimas į Tarybos darbotvarkę, kurią sudaro:

COREPER yra padalytas į dvi dalis:

Iš esmės COREPER posėdžiauja kiekvieną savaitę. Parengiamąjį darbą posėdžio išvakarėse atlieka artimiausi COREPER narių bendradarbiai, kurie posėdžiauja:

Šios grupės peržiūri atitinkamai COREPER I ir COREPER II darbotvarkę ir sprendžia techninius bei organizacinius klausimus. Šiame parengiamajame etape įvairios delegacijos gali pradėti formuluoti pirmines pozicijas, kurių jos laikysis COREPER posėdyje.

COREPER gali priimti procedūrinius sprendimus, išvardytus Tarybos darbo tvarkos taisyklių 19 straipsnio 7 dalyje (pavyzdžiui, sprendimą surengti Tarybos posėdį kitoje vietoje nei Briuselis ar Liuksemburgas, sprendimą taikyti rašytinę procedūrą).

TAIP PAT ŽR.: