32003L0114



Oficialusis leidinys L 024 , 29/01/2004 p. 0058 - 0064


Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2003/114/EB

2003 m. gruodžio 22 d.

iš dalies keičianti Direktyvą 95/2/EB dėl maisto priedų, išskyrus dažiklius ir saldiklius

EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 95 straipsnį,

atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

atsižvelgdami į Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę [1],

laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos [2],

Kadangi:

(1) Maisto produktuose gali būti leidžiama naudoti maisto priedus tik tuo atveju, jei jie atitinka 1988 m. gruodžio 21 d. Tarybos direktyvos 89/107/EEB dėl valstybių narių įstatymų, reglamentuojančių maisto priedus, kuriuos leidžiama naudoti žmonėms vartoti skirtuose maisto produktuose, suderinimo [3] II priedą.

(2) 1995 m. vasario 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 95/2/EB dėl maisto priedų, išskyrus dažiklius ir saldiklius [4], pateikia maisto priedų, kurie gali būti naudojami Bendrijoje, sąrašą ir nurodo jų naudojimo sąlygas.

(3) Po to, kai buvo priimta Direktyva 95/2/EB, maisto priedų technologijos ir toliau vystėsi. Todėl ta direktyva turėtų būti suderinta su šia raida.

(4) 1988 m. birželio 22 d. Tarybos direktyva 88/388/EEB dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su maisto produktuose naudojamomis kvapiosiomis medžiagomis ir jų gamybos žaliavomis, suderinimo [5] numato priedų, kurių reikia kvapiosioms medžiagoms naudoti ir laikyti, sąrašo ir tokių priedų naudojimo bet kokių specialių sąlygų, kurių gali reikėti sveikatos apsaugai ir sąžiningos prekybos užtikrinimui, patvirtinimą.

(5) Siekiant prisidėti prie Bendrijos teisės aktų skaidrumo ir darnumo ir kad maisto gamintojams, ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms, būtų lengviau laikytis Bendrijos teisės aktų, susijusių su maisto priedais, pageidautina tas priemones dėl priedų, kurių reikia kvapiosioms medžiagoms naudoti ir laikyti, įtraukti į Direktyvą 95/2/EB. Be to, remiantis 2002 m. sausio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 178/2002, nustatančiu maistui skirtų teisės aktų bendruosius principus ir reikalavimus, įsteigiančiu Europos maisto saugos tarnybą ir nustatančiu su maisto saugos klausimais susijusias procedūras [6], kvapiosios medžiagos patenka į "maisto" apibrėžimą.

(6) Nors priedus, kurių reikia, kad būtų užtikrinta kvapiųjų medžiagų sauga ir kokybė ir būtų palengvintas jų naudojimas ir laikymas, reikėtų leisti naudoti, tačiau priedų kiekiai tokiose kvapiosiose medžiagose turėtų būti mažiausi norimam tikslui pasiekti. Be to, reikėtų garantuoti, kad vartotojams teikiama informacija apie priedų naudojimą būtų teisinga, tiksli ir neklaidinanti.

(7) Maisto produkte esančio priedo, atsiradusio dėl naudojimo kvapiojoje medžiagoje, kiekis dažniausiai būna mažas, ir toks priedas maisto produkte neatlieka technologinės funkcijos. Tačiau, jei tam tikromis sąlygomis maisto produktų mišinyje priedas technologinę funkciją atlieka, toks priedas laikytinas ne kvapiosios medžiagos priedu, bet maisto produktų mišinio priedu, ir jam turėtų būti taikomos atitinkamos to priedo naudojimo konkrečiuose maisto produktuose taisyklės, įskaitant ženklinimo taisykles, nustatytas 2000 m. kovo 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 2000/13/EB dėl valstybių narių įstatymų, reglamentuojančių maisto produktų ženklinimą, pateikimą ir reklamavimą, derinimo [7].

(8) Remiantis Direktyva 88/388/EEB, maisto gamintojai turėtų būti informuoti apie visų priedų koncentracijas kvapiosiose medžiagose, kad galėtų laikytis Bendrijos teisės aktų. Toje direktyvoje taip pat reikalaujama kiekybiškai ženklinti kiekvieną komponentą, kuriam nustatytas leidžiamas vartoti maisto produktuose kiekis. Leidžiamas vartoti maisto produktuose kiekis išreiškiamas arba skaičiumi, arba pagal quantum satis principą.

(9) Vadovaujantis proporcingumo principu ir siekiant pagrindinio tikslo – užtikrinti rinkos vienovę ir aukštą vartotojų apsaugos lygį, – būtina ir dera nustatyti priedų naudojimo kvapiosiose medžiagose taisykles. Ši direktyva nenumato daugiau, negu reikia šiems tikslams pasiekti remiantis Sutarties 5 straipsnio trečia pastraipa.

(10) Remiantis valstybės narės prašymu ir Maisto produktų mokslinio komiteto, įkurto 1997 m. liepos 23 d. Komisijos sprendimu 97/579/EB, įsteigiančiu mokslinius komitetus vartotojų sveikatos ir maisto saugos srityje [8], nuomone, hidrintą poli-1-deceną, kuris pagal Direktyvą 89/107/EEB buvo leistinas nacionaliniu lygiu, reikėtų padaryti leistiną Bendrijos lygiu.

(11) Bifenilas (E 230), ortofenilfenolis (E 231) ir natrio ortofenilfenolis (E 232) Direktyvoje 95/2/EB išvardyti kaip konservantai, skirti apdoroti citrusų vaisius ir citrusų vaisių paviršius. Tačiau šios medžiagos patenka į 1991 m. liepos 15 d. Tarybos direktyvos 91/414/EEB dėl augalų apsaugos produktų pateikimo į rinką [9]"augalų apsaugos produktų" apibrėžimą. Taigi jos nebeturėtų būti įtrauktos į Direktyvos 95/2/EB taikymo sritį. Valstybės narės ir Komisija turėtų imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų išvengta teisinio vakuumo šių medžiagų atžvilgiu. Todėl turėtų būti kuo skubiau leista tiekti šias medžiagas į rinką kaip augalų apsaugos produktus.

(12) 2003 m. balandžio 4 d. Maisto produktų mokslinis komitetas konstatavo, kad E 214–E 219 p-hidroksibenzoinės rūgšties alkilesterių ir jų natrio druskų laikina rekomenduojama paros norma turėtų būti panaikinta, jei nebus pateikta papildomų duomenų apie suvartojimo normą ir toksiškumą.

(13) Dėl to Direktyvą 95/2/EB reikėtų atitinkamai iš dalies pakeisti.

(14) 1967 m. birželio 27 d. Tarybos direktyva 67/427/EEB dėl tam tikrų konservantų naudojimo citrusų vaisių paviršiui apdoroti ir dėl kokybinės ir kiekybinės konservantų ant citrusų vaisių ir citrusų vaisiuose analizės kontrolės priemonių [10] nustato konservantų ant citrusų vaisių ir citrusų vaisiuose kontrolės priemones. Kadangi pagal Direktyvą 95/2/EB šių konservantų nebeleidžiama naudoti citrusų vaisiuose, būtina panaikinti Direktyvą 67/427/EEB.

(15) Pagal Direktyvos 89/107/EEB 6 straipsnį buvo konsultuojamasi su Maisto produktų moksliniu komitetu dėl nuostatų, kurios gali turėti įtakos visuomenės sveikatai, priėmimo,

PRIĖMĖ ŠIĄ DIREKTYVĄ:

1 straipsnis

Direktyva 95/2/EB iš dalies keičiama taip:

1. 1 straipsnio 3 dalies v punktas pakeičiamas taip:

"v) "stabilizatoriai" – tai medžiagos, leidžiančios išlaikyti pastovią fizinę bei cheminę maisto produkto būseną; stabilizatoriai apima medžiagas, leidžiančias išlaikyti vienalytę dviejų ir daugiau nesimaišančių medžiagų dispersiją maisto produkte, taip pat medžiagas, stabilizuojančias, išlaikančias ar sustiprinančias esamą maisto produkto spalvą, ir medžiagas, kurios padidina maisto surišimo gebą, įskaitant skersinių ryšių susidarymą tarp baltymų, dėl kurių maisto dalelės susijungia sudarydamos atgamintą maistą."

2. 3 straipsnis iš dalies keičiamas taip:

a) 1 dalis pakeičiama taip:

"1. Maisto produktai gali turėti maisto priedų šiais atvejais:

a) maisto produktų mišiniui, išskyrus nurodytus 2 straipsnio 3 dalyje, tiek, kiek leidžiama maisto priedą naudoti vienoje iš sudėtinių šio mišinio dalių;

b) maisto produktui, į kurį buvo pridėta kvapiosios medžiagos, tiek, kiek leidžiama maisto priedą naudoti kvapiojoje medžiagoje remiantis šia direktyva ir maisto priedas pateko į maisto produktą su kvapiąja medžiaga, su sąlyga, kad maisto priedas galutiniame produkte neatlieka technologinės funkcijos, arba

c) jeigu maisto produktas skirtas tik maisto produktų mišinio gamybai ir jeigu toks mišinys atitinka šios direktyvos nuostatas.";

b) įrašoma ši dalis:

"3. Priedų kiekis kvapiosiose medžiagose ribojamas iki mažiausio, būtino kvapiųjų medžiagų saugai ir kokybei garantuoti ir laikymui palengvinti. Be to, priedai kvapiosiose medžiagose privalo neklaidinti vartotojų ir nekelti pavojaus jų sveikatai. Jei priedas į maisto produktą patenka su kvapiosiomis medžiagomis ir atlieka technologinę funkciją tame maisto produkte, toks priedas laikomas maisto produkto priedu, bet ne kvapiosios medžiagos priedu."

3. Priedai iš dalies keičiami, kaip nurodyta šios direktyvos priede.

2 straipsnis

1. Komisija ir Europos maisto saugos tarnyba iki 2004 m. liepos 1 d. iš naujo apsvarsto priedų nuo E 214 iki E 219 naudojimo sąlygas.

2. Komisija iki 2006 m. sausio 27 d. Europos Parlamentui ir Tarybai pateikia ataskaitą apie pakartotinio priedų įvertinimo eigą. Šiame pakartotiniame įvertinime bus nagrinėjami visų pirma priedai nuo E 432 iki E 436 (polisorbatai), taip pat priedai nuo E 251 iki E 252 (nitratai) ir E 249 bei E 250 (nitritai).

3 straipsnis

Direktyva 67/427/EEB panaikinama.

4 straipsnis

1. Valstybės narės priima įstatymus ir kitus teisės aktus, kurie įgyvendina šią direktyvą, kad:

- ne vėliau kaip iki 2005 m. liepos 27 d. būtų leista prekiauti produktais, atitinkančiais šią direktyvą, ir juos vartoti,

- ne vėliau kaip iki 2006 m. sausio 27 d. būtų uždrausta prekiauti produktais, neatitinkančiais šios direktyvos, ir juos vartoti; tačiau produktais, pateiktais į rinką ar ženklintais iki šios dienos, kurie neatitinka šios direktyvos, gali būti leista prekiauti tol, kol baigsis jų atsargos.

Apie tai jos nedelsdamos praneša Komisijai.

2. Valstybės narės, tvirtindamos šias priemones, daro juose nuorodą į šią direktyvą arba tokia nuoroda daroma jas oficialiai skelbiant. Nuorodos darymo tvarką nustato valstybės narės.

5 straipsnis

Ši direktyva įsigalioja jos paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje dieną.

6 straipsnis

Ši direktyva skirta valstybėms narėms.

Priimta Briuselyje, 2003 m. gruodžio 22 d.

Europos Parlamento vardu

Pirmininkas

P. Cox

Tarybos vardu

Pirmininkas

A. Matteoli

[1] OL C 208, 2003 9 3, p. 30.

[2] 2003 m. liepos 3 d. Europos Parlamento nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje) ir 2003 m. gruodžio 1 d. Tarybos sprendimas.

[3] OL L 40, 1989 2 11, p. 27. Direktyva su pakeitimais, padarytais Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 94/34/EB (OL L 237, 1994 9 10, p. 1).

[4] OL L 61, 1995 3 18, p. 1. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Direktyva 2003/52/EB (OL L 178, 2003 7 17, p. 23).

[5] OL L 184, 1988 7 15, p. 61. Direktyva su pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 91/71/EEB (OL L 42, 1991 2 15, p. 25).

[6] OL L 31, 2002 2 1, p. 1. Reglamentas su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1642/2003 (OL L 245, 2003 9 29, p. 4).

[7] OL L 109, 2000 5 6, p. 29. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Direktyva 2003/89/EB (OL L 308, 2003 11 25, p. 15).

[8] OL L 237, 1997 8 28, p. 18. Sprendimas su pakeitimais, padarytais Sprendimu 2000/443/EB (OL L 179, 2000 7 18, p. 13).

[9] OL L 230, 1991 8 19, p. 1. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 806/2003 (OL L 122, 2003 5 16, p. 1).

[10] OL 148, 1967 7 11, p. 1.

--------------------------------------------------

PRIEDAS

Direktyvos 95/2/EB priedai iš dalies keičiami taip:

1. I priede:

a) 2 pastaba keičiama taip:

"2. Medžiagos, klasifikuojamos į E 407, E 407a ir E 440 pozicijas, gali būti standartizuojamos su cukraus rūšimis, jeigu tai papildomai nurodoma prie maisto priedo numerio bei jo funkcijos.";

b) priedų sąraše:

- visas E 170 pozicijos įrašas keičiamas įrašu "E 170 kalcio karbonatas",

- E 466 pozicijoje įrašomas pavadinimas "Karboksimetilceliuliozė",

- E 469 pozicijoje įrašomas pavadinimas "Fermentais hidrolizuota karboksimetilceliuliozė";

2. II priede:

a) pavadinimas "E 170 kalcio karbonatai" visur pakeičiamas "E 170 kalcio karbonatas";

b) maisto priedų ir jų didžiausių kiekių sąraše, pozicijoje

"Kakavos ir šokolado produktai (pagal Direktyvą 2000/36/EB)"

įrašoma:

| "E 472cRiebiųjų rūgščių mono- ir digliceridų citrinų rūgšties esteriai | quantum satis" |

c) pozicijoje

"Šaltai laikomi ir užšaldyti neapdoroti vaisiai ir daržovės; paruošti vartojimui, įpakuoti, užšaldyti neapdoroti vaisiai bei daržovės ir įpakuotos, neapdorotos ir nuluptos bulvės"

įterpiama:

| "E 296obuolių rūgštis | quantum satis (tik nuluptoms bulvėms)" |

d) maisto priedų ir jų didžiausių kiekių sąraše, pozicijoje

"Vaisių kompotas"

įrašoma:

| "E 440pektinasE 509kalcio chloridas | quantum satis (tik vaisių kompotui, išskyrus obuolių)" |

e) maisto priedų ir jų didžiausių kiekių sąraše, pozicijoje

"Mozzarella ir išrūgų sūriai"

įterpiama:

| "E 460iimiltų pavidalo celiuliozė | quantum satis (tik trintiems ir pjaustytiems sūriams)" |

f) priedo pabaigoje įrašomos šios eilutės:

"UHT ožkų pienas | E 331natrio citratai | 4 g/l |

Kaštainiai skystyje | E 410saldžiųjų ceratonijų dervaE 412guaro dervaE 415ksantano derva | quantum satis" |

3. III priede:

A. A dalis iš dalies keičiama taip:

a) pozicija "Iš dalies iškepti, įpakuoti kepiniai, skirti mažmeninei prekybai" keičiama įrašu: "Iš dalies iškepti įpakuoti kepiniai, skirti mažmeninei prekybai, ir žemos energetinės vertės duona, skirta mažmeninei prekybai";

b) šios dalies pabaigoje įrašomos šios eilutės:

"Vėžių uodegos, virtos, ir įpakuoti marinuoti virti moliuskai | 2000 | | | | | |

Kvapiosios medžiagos | | | | 1500" | | |

B. C dalis iš dalies keičiama taip:

a) išbraukiamos šios eilutės:

"E 230 | Bifenilas, difenilas | Citrusų vaisių paviršiams apdoroti | 70 mg/kg |

E 231 | Ortofenilfenolis | Citrusų vaisių paviršiams apdoroti | 12 mg/kg, atskirai arba mišiniuose, perskaičiuota į ortofenilfenolį |

E 232 | Natrio ortofenilfenolis |

b) E 1105 pozicijoje įrašomas šis maisto produktas:

| | "Vynas pagal Reglamentą (EB) Nr. 1493/1999 ir jo įgyvendinimo Reglamentą (EB) Nr. 1622/2000 | Pro memoria |

C. D dalis iš dalies keičiama taip:

a) šios dalies pabaigoje įrašomi šie maisto produktai ir didžiausi kiekiai:

"E 310 | Propilgalatas | Eteriniai aliejai | 1000 mg/kg (galatai ir BHA, atskirai arba mišiniuose) |

E 311 | Oktilgalatas |

E 312 | Dodecilgalatas |

E 320 | Butilhidroksianizolas (BHA) | Kitos nei eteriniai aliejai kvapiosios medžiagos | 100 mg/kg (galatai, atskirai arba mišiniuose) arba 200 mg/kg (BHA)" |

b) E 315 ir E 316 pozicijose klasifikuojamų maisto produktų sąraše apibūdinimas "Pusiau konservuoti ir konservuoti mėsos produktai" pakeičiamas šiuo: "Vytinti mėsos produktai ir konservuoti mėsos produktai";

4. IV priede:

a) pozicijose nuo E 338 iki E 452 įrašomas šis maisto produktas ir didžiausias kiekis:

| | "Kvapiosios medžiagos | 40 g/kg" |

b) pozicijose nuo E 338 iki E 452 panaikinamas šis maisto produktas ir didžiausias kiekis:

| | "Obuolių sidras ir kriaušių sidras | 2 g/l" |

c) E 416 pozicijoje įrašomas šis maisto produktas ir didžiausias kiekis:

| | "Kvapiosios medžiagos | 50 g/kg" |

d) pozicijose nuo E 432 iki E 436 įrašomi šie maisto produktai ir didžiausi kiekiai:

| | "Kvapiosios medžiagos, išskyrus skystas kvapiąsias rūkymo medžiagas ir kvapiąsias medžiagas, daugiausia sudarytas iš prieskonių aliejingų dervų (oleorezinų) | 10 g/kg |

| | Maisto produktai, kurių sudėtyje yra skystų kvapiųjų rūkymo medžiagų ir kvapiųjų medžiagų, daugiausia sudarytų iš prieskonių aliejingų dervų (oleorezinų) | 1 g/kg |

e) E 444 pozicijoje įrašomi šie maisto produktai ir didžiausias kiekis:

| | "Aromatinti neskaidrūs spiritiniai gėrimai, kurių tūrinė alkoholio koncentracija mažesnė kaip 15 % | 300 mg/l" |

f) po E 535–E 538 pozicijose klasifikuojamų maisto produktų ir didžiausių kiekių sąrašo E 551 pozicijoje įterpiamas šis įrašas:

"E 551 | Silicio dioksidas | Kvapiosios medžiagos | 50 g/kg" |

g) E 900 pozicijoje įrašomas šis maisto produktas ir didžiausias kiekis:

| | "Kvapiosios medžiagos | 10 mg/kg" |

h) E 901–E 904 pozicijose klasifikuojamų maisto produktų ir didžiausių kiekių sąraše išbraukiamas įrašas

"E 903 vaškinės kopernicijos vaškas"

ir po įrašo

"E 904 šelakas"

įrašoma ši E 903 pozicija:

"E 903 | Vaškinės kopernicijos vaškas | Glazūravimo medžiagos, naudojamos tik šių produktų paviršiui apdoroti: | |

-konditerijos gaminiams (įskaitant šokoladą) | 500 mg/kg |

1200 mg/kg (tik kramtomajai gumai) |

-mažiems konditerijos kepiniams, glaistytiems šokoladu | 200 mg/kg |

-užkandžiams | 200 mg/kg |

-riešutams | 200 mg/kg |

-kavos pupelėms | 200 mg/kg |

-dietiniams maisto papildams | 200 mg/kg |

-šviežiems citrusų vaisiams, melionams, obuoliams, kriaušėms, persikams ir ananasams (tik paviršiui apdoroti) | 200 mg/kg" |

i) E 459 pozicijoje įrašomi šie maisto produktai ir didžiausi kiekiai:

| | "Kvapiosios medžiagos kapsulėse: | |

| | -aromatintose arbatose ir aromatintuose miltelių pavidalo tirpiuosiuose gėrimuose | 500 mg/l |

| | -aromatintuose užkandžiuose | 1 g/kg pagal gamintojo nurodymus vartojamuose arba atgaminamuose maisto produktuose" |

j) priedo pabaigoje įrašomos šios eilutės:

"E 907 | Hidrintas poli-1-decenas | Glazūravimo medžiaga, naudojama šių produktų paviršiui apdoroti: | |

-konditerijos gaminiams iš cukraus | 2 g/kg |

-džiovintiems vaisiams | 2 g/kg |

E 1505 | Trietilcitratas | Kvapiosios medžiagos | 3 g/kg, gaunamas iš visų šaltinių, esančių maisto produktuose, kurie vartojami arba atgaminami pagal gamintojo nurodymus; atskirai arba mišiniuose. Didžiausias E 1520 kiekis gėrimuose – 1 g/l. |

E 1517 | Glicerildiacetatas (diacetinas) |

E 1518 | Gliceriltriacetatas (triacetinas) |

E 1520 | Propan-1,2-diolis (propilenglikolis) |

E 1519 | Benzilo alkoholis | Kvapiosios medžiagos, skirtos: | |

-likeriams, aromatintiems vynams, aromatintiems vyno gėrimams, ir aromatintiems vyno produktų kokteiliams | 100 mg/l |

-konditerijos gaminiams, įskaitant šokoladą ir plikytus kepinius | 250 mg/kg, gaunamas iš visų šaltinių, esančių maisto produktuose, kurie vartojami arba atgaminami pagal gamintojo nurodymą" |

5. V priede:

a) priedo pabaigoje įrašoma ši eilutė:

"E 555 | Kalio aliuminio silikatas | E 171 titano diokside ir E 172 geležies oksiduose ir hidroksiduose (daugiausiai 90 % pigmentinės kilmės)" |

b) E 468 pozicijoje įrašomas pavadinimas "Tinklinės struktūros karboksimetilceliuliozė";

6. VI priede:

a) įžanginėje pastaboje po pirmos pastraipos įterpiama ši pastraipa:

"Mišiniuose ir nujunkymo nuo krūties maisto produktuose, skirtuose kūdikiams ir mažiems vaikams, gali būti E 1450 krakmolo natrio oktenilsukcinato, atsiradusių dėl įdėtų vitaminų preparatų arba polinesočiųjų riebalų rūgščių preparatų. Maisto produktuose E 1450 turi būti ne daugiau kaip 100 mg/kg iš vitaminų preparatų ir 1000 mg/kg iš polinesočiųjų riebalų rūgščių preparatų.";

b) 4 dalyje:

- antraštinė dalis pakeičiama taip:

"LEIDŽIAMI VARTOTI MAISTO PRIEDAI, SKIRTI KŪDIKIŲ IR MAŽŲ VAIKŲ DIETINIAMS SPECIALIEMS GYDOMIESIEMS MAISTO PRODUKTAMS, KURIE APIBRĖŽTI DIREKTYVOJE 1999/21/EB [5]

- lentelėje įrašoma:

"E 472c | Riebiųjų rūgščių mono- ir digliceridų citrinų rūgšties esteriai | 7,5 g/l parduodamiems miltelių pavidalu | Nuo gimimo |

9 g/l parduodamiems skysčio pavidalu" |

[5] 1999 m. kovo 25 d. Komisijos direktyva 1999/21/EB dėl specialios medicininės paskirties dietinių maisto produktų (OL L 91, 1999 4 7, p. 29)."

--------------------------------------------------